sınavlar(yardım)

numidian

Yeni Üye
slm arkadaslar ben iki yıllık bilg programlama mezunuyum şu an açıkögretim işletme hazırlık sınıfndayım ama sınavlar ve derslere nasıl calısılır hakkında bir bilgim yok öncelikle sınavlar ne zaman baslıyacak 4 tane dersim var onlara kendim calısrsam yeterli olurmuyum yoksa acıkögretimde ders veren kurumlar oluyormu açıkögretimin bir yardımı oluyormu yardım ederseniz sevinirim

numidian

Yeni Üye
arkadaslar cvplarsanız sevireim en azından sınavlar ne zamn baslıyor bunu nerden ögrenebilirim

mimoza

Özel Üye
mrb numidi sınav tarihleri;
Ara sınav:05-06 nisan 2008
yıl sonu sınavı:31 mayıs-01 haziran
bütünleme sınavı:06-07 eylül

sınavları başarabılmen için sıkı bir şekılde aksatmadan çalışman lazım...yeterli olamıyorum dersen yuz yuze eğitim şansın var..belırlı derslerden(ücretsiz).bu sitedende yararlanabilirsin.çok yararlı işine yaricak bilgiler var..saolsun arkadaşlardan ellerinden gelenın en ıyısını yapmaya çalışıyorlar..yada anadolu.edu.tr ye girerek e-ogrenme portalındanda yararlanabilirsin......Allah yardımcımız olsun:)

numidian

Yeni Üye
sağol peki dersler tvden veriliyormu bazı sorunlar vardı baslayamadım pek ilgilenemedim ama su sıralar baslamaya sıkıca calısmayı dusunuyorum dersler basladımı nerden nereye kadar sorumlu oalcagımı nerden bilecem sınavlar nasıl zormu

mimoza

Özel Üye
tv yayını başladı 17 aralıkta .30 mayısta biticek. sınavlar çalışmazsan zordur..:)çalışırsan sorun yok..sorumlu olunacak uniteler..örneğin 16 ünite varsa yarısı(8 ünite) arasınavda sorumlu olunacak..diğer yarısı ise yılsonu sınavında..bütünlemede tüm ünitelerden sorumlu olucagız..

mimoza

Özel Üye
ben açıköğretimin bana vermiş oldugu kitaplara çalışmıyorum..derslerın yardımcı kitapları var kitapcılarda..murat yayınları en iyisi ama ben murat yayınevınınkını bulamadıgım için ilkumut yayınlarının yayınladıgı yardımcı kıtapları aldım..hem daha anlaşılır geliyo..kitaptakı kadar uzun değil..tavsiye ederim..iyi gunler.

weeping eyes

Özel Üye
1-kendine bi ders programı çıkar yani şu günler şu derslere çalışacağım şu kadar ünite bitireceğim gibi.

2-derslerle ilgili elinde yeterince döküman bulunsun.

3-öncelikle konuyu bi defa oku ama anlayarak.yalnız okuldan aldığın kitaplar hakkında yeterli bi bilgi sahibi olmak için gerekli vaktin var mı tartışma konusu tabii.çünkü fazlasıyla detaya inilmiş.ağırlıklı olarak özet halinde hazırlanmış kitaplardan çalışırsan senin daha iyi olur kanaatindeyim.kafana takılan konu ile ilgili gerçekten önem arzeden yerlerin altını çiz.eğer konu ile ilgili fazla bişey aklında kalmadıysa bu altını çizdiğin yerleri not et ve birkez daha oku tekrarlıyorum aklında kalarak.kendinde eksik bi bilgi hissedeyorsan konu ile ilgili ana kitaptan yardım al.

3-gerek ana ve yardımcı kitaplardan gerekse internetten bol bol soru çöz.konuyla alakalı soru tiplerni ve çıkabilecek soru örneklerinin hepsine bak.

4-bulunduğun ilde akademik danışma hizmeti (yani hafta sonu üniversitede bölümünle alakalı ders hizmeti) varsa,elinden geldiğince faydalan.takıldığın,anlamadığın,kendini yetersiz hissettiğin yerlerde hocalardan yardım al.

5-sınav tarihine yakın bi zamanda konu çalışmayı bitirmeye bak ve son günlerde konu çalışma yerine bol soru çöz.eksiklerini tamamla.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara