Kpss a ve Kpss b Ne diyen içeri..

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
Kpss a : lisans mezunları için her yıl yapılan sınavdır.genel yetenek ve genel kültürün yanında mesleki derslerden de sorular sorulur 4 oturumda yapılır herkes ilgili olduğu oturumlara katılır.

Kpss b: ortaöğretim ve önlisans mezunları için 2 yılda bir yapılan ve genel kültür-genel yetenek testinden oluşan bir sınavdır tek oturumda yapılır.

onurum

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar benim bir sorum olacak bu sene önlisans mezunları kpss gireceklermi bilgisi olan varmı

taskinengin

Yeni Üye
valla henüz bı acıklama yapılmadı ama konuyla ilgili haberlerı takıp edıyorum.fakat yapılma ıhhtımalı yuksek ıkı yılda bır lıse ve onlısans lılar ıcın sınav acılmıs bugune kdr ama acıklandıgı gıbı burdan duyurucam
iyi çalışmalar

kaktüs

Yeni Üye
arkadaslar ben 4 sınıf ogrencısıyım okudugum kadarıyla okulu bıtırmedende lısans mezunlarının gırdıgı sınava gırebılıyormusum dogrumu?
tek sart yerlestırılırken lısans mezunu olmus olmamız gerekıyormus
bılgısı olan varsa sevınırım

taskinengin

Yeni Üye
tum mezun duzeylerı ıcın aynı sart gecerlı cok dogru ;kpss de dıplomanın tarıhı yerlestırme ıslemlerının son gunu dur.yanı yerlestırme ıslemlerının son gunü olan tarıh te mezn olma sartı vardır.ornegin ; lısans duzeyınden gırdık sınava sonuclar acıklandı yerlestırme son gunu ıse 20 eylul dıyelım.lisans duzeyınden gırmıs fakat hazıran da mezun olamamıs bı arkadasım bütlere gırdı 19 eylul de mezun oldugu takdırde herturlu hakka sahıptır saygılarrr

hicranatalay

Yeni Üye
arkadaşlar merhabalar..benim bir sorum olacaktı? bu sene açıköğretim işletme 4.sınıf öğrencisiyim ve kpss 2009 lisansa girmek istiyorum.girebilceğimi duydum ama emin olmak istiyorum.bilgi paylaşımınız için teşekürler..:p

Linsey

Özel Üye
arkadaşlar merhabalar..benim bir sorum olacaktı? bu sene açıköğretim işletme 4.sınıf öğrencisiyim ve kpss 2009 lisansa girmek istiyorum.girebilceğimi duydum ama emin olmak istiyorum.bilgi paylaşımınız için teşekürler..:p
Merhaba, Evet girebilirsiniz;)

bulent_55

Yeni Üye
arkslar benım sorum gecen yıl kpssye lısans duzeyınde gırdım fakat mezun olamadım 2006 kpsde onlısans olarak gırmıstım pekı sımdı bı atama oldugu zaman ben onlısans puanmla tercıh yapabılırmıyım verecegınz bılgıler ıcın sımdıden tsklr

bulent_55

Yeni Üye
arkslar acemılıgımın kurbanıyım sorumu yazdım ama gorunmuyo malesef sorum su ben 2008 kpsye lınsans olarak gırdım fakat mezun olamadım 2006 kpsye onlısans duzeyınde gırmıstım suan bı atama olsa onlısans puanımı kullanarak tercıh yapabılırmıyım

bulent_55

Yeni Üye
arkslar ben sorumu yazıyorum ama ne soru var ortada nede cvp acıl yardım lutfen nıcın sorum gorunmuyor ve cvp alamıyorum kpsye lısans olarak gırdım fakat mezun olmadım2006 onlısans olarak gırdım sımdı bı atama olsa onlısans puanmla tercıh yapabılırmıyım acıl cvp lutfen tsklrrrrrrrrrr

bulent_55

Yeni Üye
arkadaşlar cvp yokmu lutfen acil cvp beklıyorum

GÜZ

Yeni Üye
aldığın önlisans puanı sadece 2 yıl geçerli 2 yıl içerisinde yaptığın ter4cihlerde yerleşirsen yerleşebilirsin bunun dışında tercih yapamıyosun bilsiğim kadarıyle..

bulent_55

Yeni Üye
arşklr lesin bi bilgisi olan yokmu herks bişe diyor şaştım kaldım valla :confused:

Telve

Yeni Üye
Bende şuanda 4.sınıf işletmede okuyorum ve kpss kursuna gidiyorum lisans düzeyinde. Yani okulu bu yıl bitirebilecek düzeyde olanlar kpss ye girebiliyor.

okyanusfrh

Yeni Üye
slm arkadaşlar ben işletme 3. sınıf öğrencisiyim 2010 kpss ye girmeyi düşünüyorum şimdiden başlamak istiyorum çalışmalara fakat hangi derslere çalışmam gerek bilmiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara