İtalya'da zirve savaşı

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
İtalya'da zirve savaşı
İtalya Birinci Futbol Ligi'nde sezona (Serie A) 6. hafta karşılaşmalarıyla devam edilirken haftanın en önemli maçında bu akşam lider Roma, ikinci sıradaki Inter'le kozlarını paylaşacak.

Serie A'da haftanın en önemli karşılaşmasında Roma, takipçisi Inter'i kendi sahasında ağırlayacak. Şampiyonlar Ligi'nde Fenerbahçe karşısında aldığı yenilgiyle moral bozukluğuna uğrayan ancak ardından Sampdoria engelini kayıpsız atlatarak toparlanan Inter, Roma galibiyetiyle liderlik koltuğuna oturmak istiyor. Roma ise geçtiğimiz sezon şampiyonluğu kaptırdığı Inter'e bu kez şans tanımayarak mutlu sona ulaşmanın hesapları içinde. Roma Teknik Direktörü Luciano Spaletti Inter maçıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Fiorentina karşısında iyi oynamamıza rağmen sahadan bir puanla ayrıldık. Inter gün geçtikçe iyi oynayan bir takım. Inter maçı kolay olmayacak, zorlu bir mücadele olacağını düşünüyorum. Biz Roma takımı olarak iyi hazırlandık" dedi. Spaletti, hafta içinde Inter teknik direktörü Mancini'yle yaşadıkları laf düellosuna ilişkin olarak ise, "Gergin ortam içinde bunlar olabilir ancak ben sportmence onu selamlayacağım. Bence sorun yok. Roma olarak hedefimiz Inter'i yenip lider koltuğunda tek başımıza oturmaktır" diye konuştu.

Son haftalarda eleştirilerin hedef noktasındaki isim olan Inter Teknik Direkötrü Roberto Mancini ise, Roma maçı öncesi düzenlediği basın toplantısında Roma karşılaşmasının zor olacağını ifade ederek, "Olimpik Stadyumun atmosferini çok iyi biliyorum. Belki de bu haftanın en önemli maçı oynanacak. Güçlü oyuncularım var ve şu anda hepsi formda. Anca bu sezon şampiyonluk yarışında Roma da var. Bunu unutmak istemiyoruz" dedi. Mancini, konuşmasında Fenerbahçe mağlubiyetine de değinerek, "İstanbul'u unuttuk ve alacağımız galibiyetlerle yolumuza devam etmek istiyoruz. Dilerim güzel maç olur" şeklinde konuştu. Mancini, ayrıca, Roma'nın bazen Barcelona gibi güzel futbol oynadığını da sözlerine ekledi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,726
Son üye
LeonUO