Kalli: "Kuralları uyguladım"

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
Kalli: "Kuralları uyguladım"
Galatasaray Teknik Direktörü Karl Heinz Feldkamp, Hakan Şükür ve Lincoln'u Beşiktaş maçında kadroya almayarak kuralları uyguladığını söyledi.

Alman teknik direktör, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, maçtan önce son 10 saatteki gelişmelerden sonra bugün işlerinin zor olduğunu belirtirken, ''Bizim kulübümüzün de kimi kuralları var. Benim görevim o kuralları uygulamak ve uyguladım. Bunların tamamı benim düşüncelerim değil ama sezon başında kulübün çıkarları için ortak aldığımız kurallar vardı. Benim için o konu tamamıyla kapanmıştır. Bu olaylar bugünkü maça yönelikti, yarından itibaren herşey sürecek'' diye konuştu.

''Yönetim kurulu, bugün yaptıklarımı, haziran ayında benden istemişlerdi'' ifadesini kullanan Feldkamp, şöyle devam etti:

''Benden istediklerini yaptım yalnızca. Şimdi o kararı almadan önce yönetimle görüşmedik, aldıktan sonra da yönetimin sonuna dek arkamızda olduğunu gördük.''

Alman çalıştırıcı, basın mensuplarının ''Bu futbolcuları uyarabilirdiniz'' demesi üzerine de, ''O tür bir uyarıya gerek yok. Sezon başından beri Florya'dayız, kuralları herkes biliyor ama bir daha hatırlatmaya gerek yok'' dedi.

Bu sabah maç taktiğini değiştirmenin kendisi için zor olduğunu da belirten Feldkamp, ''Asıl bu gelişmelerden dolayı oluşan atmosfer çok zor oldu. Burada hiçbir şey olmamış gibi, basit birşey olmuş gibi göstermek tamamıyla yalan olur'' diye konuştu.

Feldkamp, bu konuyla ilgili futbolculara bir konuşma yasağı koymadığını da belirtirken, bu kararı vermesini de, ''30 yıldır bu mesleği yapıyorum. İyi insanların 10 kararından 8'i doğru olur. Zaten böyle olmazsa iyi olmazlar'' diye açıkladı.

''TAKIMIM MUHTEŞEM MÜCADELE ETTİ''

Feldkamp, tüm bu olayların bir yana bırakılmasını isteyerek, ''Takımımız bugün iyi oynadı, muhteşem bir mücadele ortaya koydu ve haklı bir galibiyet aldı'' dedi.

Takımın birbirleriyle yardımlaşmasının çok iyi olduğunu dile getiren Feldkamp, ilerideki yardımlaşmanın savunmanın gücünü arttırdığını ve rakibin gol şansını azalttığını kaydetti.

''PENALTI POZİSYONUNU GÖRMEDİM''

Feldkamp, kazandıkları penaltı pozisyonunu sahadaki konumu itibariyle göremediğini söyledi.

''Penaltıyla ilgili tartışabileceğim birşey yok. Bulunduğum yer itibarıyla o pozisyonu en son görebilecek bir kişiyim'' diyen Feldamp, bu yöndeki sorular ve hakemler üzerine de şöyle konuştu:

''Bir sezon uzun bir süre bir gün sizin lehinize, bir gün aleyhine verebilirler. Bugün Türk hakemleri ikili mücadelede oynatmaya çalışmaları nedeniyle Almanya'daki hakemlerden çok ileride, topla ilgilenen oyunculara fırsat veriyor, futbolcuların da buna alışmaları gerekir.''

ARDA'YA ÖVGÜ

Beşiktaş maçında iyi bir oyun ortaya koyan Arda'ya övgüler yağdıran Feldkamp, ''Onun için de böyle bir maçı oynamak kolay değildi'' dedi.

Alman çalıştırıcı, ''Arda'nın böyle önemli bir dönemde bu sorumluluğu üstlenip, böyle mücadele ortaya koyması beni etkiledi. Ancak beni bu maçta üzen tek şey, 2. golü bulabileceğimiz pozisyonu değerlendirmeyip, hemen golü yememizdi. O beraberlik maçı terse getirebilirdi'' diye konuştu.

AYHAN, 6 HAFTA OLMAYABİLİR

Feldkamp, Ayhan'ın belki de yakın zamanda bir ameliyat geçirebileceğini ve 6 haftadan uzun bir süre sahalardan uzak olabileceğini açıkladı.

''Seyircisiz 4 maçta 4 galibiyet almayı beklemiyordum. Bunu beklemek de kolay değil'' diyen Feldkamp, ''Seyircisiz maça alışmak kolay olmayacak galiba'' denmesi üzerine ''Evet, bugün seyircisiz oynadık. Galatasaray-Fenerbahçe maçındaki olayları hiç yaşamak istemiyorum. Olumsuz gelişmelerin yaşanması veya başka ülkelere yansıması Avrupa'da kötü imaj yaratır ve bu imajı düzeltmek zor olur'' diye konuştu.

Galatasaray, yarın basına kapalı antrenmanla, UEFA Kupası 1. turunda FC Sion ile yapacağı rövanş maçının hazırlıklarına başlayacak.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara