Dikey Geçiş

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Meslek Yüksekokulları ile Açıköğretim Fakültesi önlisans programları mezunları ve mezun olma durumunda olan son sınıf öğrencileri, İktisat - İşletme Fakültelerinin 3. sınıfına doğrudan kayıt veya lisans öğrenimine hazırlık programına dikey geçiş için Anadolu Üniversitesine başvurarak kayıt yaptırabilirler.

Dikey Geçiş Yapılabilecek Lisans Programları

1. İşletme Fakültesi İşletme Bölümü
  2. İktisat Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü
  3. İktisat Fakültesi Maliye Bölümü
  4. İktisat Fakültesi İktisat Bölümü
  5. İktisat Fakültesi Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri Bölümü

Kayıt süreci:

İnternetten başvuru yaptıktan sonra Açıköğretim Bürolarından kayıt yaptırabilirsiniz.

Y

yunus

Misafir
ben bilğisayar bölümümü mezunuyum dikey geçiş yapacam tariler nezaman başlıyor bililendirseniz memnun olacam

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Bu seneki dikey geçiş fırsatını maalesef kaçırmışsın. ( Sınava girmemişsen ) Dikey geçiş için Her sene Haziran sonlarında Türkçe ve Matematik ağırlıklı bir sınav sonucunda durumuna göre kaydın kabul edilir.
Kayıt tarihleri bu sene için henüz açıklanmadı ama Eylül-Ekim gibi tarih açıklanır. Tarihleri buradan takip edebilirsiniz. Açıköğretim Fakultesi ile ilgili Tüm gelişmeleri sizin adınıza takip ediyoruz..

lobelya

Yeni Üye
ben bilğisayar bölümümü mezunuyum dikey geçiş yapacam tariler nezaman başlıyor bililendirseniz memnun olacam
sanırım sen dikey geçiş açık öğretim yapıcam dicektin. kayıtlar ilk önce internette ekim sonu , kasım ayının ilk ßaşlarında da kesin kayıtlar oluyor.

Dgs sınawı da temmuz ayının 2 haftası pazar qünü oluyor.

cimcime

Yeni Üye
Bende Seneye Kayit Yaptirmayi Düşünüyorum Umarim Sinavi Kazanirim Herkese Başarilar Dilerim

suzidilara

Yeni Üye
açıköğretim halkla ilişkiler okuyorum.2. sınıftayım.dikey geçiş sınavına girmeyi düşünüyorum.merak ettiğim konu ise şu_...dgs kazanırsam halkla ilişkilere açıköğretimden devam edebilirmiyim_?ya da hangi fakülteden devam edebilrim_? okuduğum bölümün d.geçiş hakkı var mı_? lütfen biliyorsanız cevaplayın

ciwan

Yeni Üye
mrblar ben turizm rehberliği bölümü mezunuyum işletme bölümüne kayıt yaptırdım. ancak hazırlıktan sonra 3. sınıfa geçebiliyormuşuz. acaba hazırlık sınıfı dersleri neler?

lobelya

Yeni Üye
mrblar ben turizm rehberliği bölümü mezunuyum işletme bölümüne kayıt yaptırdım. ancak hazırlıktan sonra 3. sınıfa geçebiliyormuşuz. acaba hazırlık sınıfı dersleri neler?
1. Genel Muhasebe
2. Genel İşletme
3. Hukuka Giriş
4. İktisada Giriş

birsaz

Yeni Üye
merhaba suzidilara dikey geçiş sınavına girebilirsin 3 sınıfa aynı bölümde istediğin üniversiteden devam edebilirsin rahat olman dileğiyle

ozlem2008

Yeni Üye
mrb.
ben meslek yüksek okulu büro yönetimi ve sekreterlik bölümü mezunuyum. sınavsız olarak açık öğretime dikey geçiş yapabiliyormuyum ve yapabiliyorsam hangi bölümleri seçebiliyorum? :rolleyes:bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa ve beni bilgilendirirse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
ayrıca şunuda sölemeden geçemiycem bu site gördüğüm en yararlı forum sitelerinden birisi. emeği geçenlere teşekkürler...
:)

hamza_cakmak

Yeni Üye
mrb ben ıktısat fakultesı ısktısat bolumu ogrencısıyım acaba benım beolumumden oncelıkle hangı meslek dallarında calısabılırım

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
mrb ben ıktısat fakultesı ısktısat bolumu ogrencısıyım acaba benım beolumumden oncelıkle hangı meslek dallarında calısabılırım
en kötü ihtimalle Bankacılık en iyi ihtimalle kaymakamlık ve yukarısı
Ama tabi kaymakamlık sınavları için biraz kendini zorlamalısın.

ozlem2008

Yeni Üye
mrb.
ben meslek yüksek okulu büro yönetimi ve sekreterlik bölümü mezunuyum. sınavsız olarak açık öğretime dikey geçiş yapabiliyormuyum ve yapabiliyorsam hangi bölümleri seçebiliyorum? :rolleyes:bu konuda bilgisi olan arkadaş varsa ve beni bilgilendirirse çok sevinirim. şimdiden teşekkürler.
ayrıca şunuda sölemeden geçemiycem bu site gördüğüm en yararlı forum sitelerinden birisi. emeği geçenlere teşekkürler...
:)

acaba bu konuda bilgisi olan yokmu:confused::rolleyes:

**PANDORA**

Özel Üye
Slm özlem.bende Dumlupinar Büro Yönetimi Mezunuyum.işletme Ve Iktisata Geçiş Yapabiliyorsun.ben Işletmeye Geçtim 4.siniftayim.başarilar şimdiden....sorun Olursa Yardimci Olmaya çalişirim...

ozlem2008

Yeni Üye
teşekkür ederim verdiğin bilgi için.bende sana başarılar dilerim...:)

kilavuzmurat

Yeni Üye
merhaba.ben halkla ilişkiler 2.sınıftayım dikey geçiş yapmayı düşünüyorum.fakat kafama bir soru takıldı;YABANCI DİL ve TÜRK DİLİ derslerini ben 1.ve2. sınıfta gördüm ama İKTİSAD VE İŞLETME bölümlerinin 3.ve 4.sınıf dersleri arasında bunlar yine var ben bunlardan muaf olacakmıyım.

N

*nasty*

Misafir
ben şuan 2.sınıftayım ama dikey geçişle 3.sınıfa geçmezsem bunun bende dezavantajları ne olur acaba? ayrıca yılsonu sınavı da kapıda dikey geçiz için tam başvuru tarihleri ne zaman ve ne ağırlıklı konular soruluyor.Bilgilendirirseniz bu konuda beni çok memnun olurum!!!

duygusu

Yeni Üye
ben şuan 2.sınıftayım ama dikey geçişle 3.sınıfa geçmezsem bunun bende dezavantajları ne olur acaba? ayrıca yılsonu sınavı da kapıda dikey geçiz için tam başvuru tarihleri ne zaman ve ne ağırlıklı konular soruluyor.Bilgilendirirseniz bu konuda beni çok memnun olurum!!!

12.05.2008
21.05.2008 tarihleri arasında .. ve son olarakta dikkatli çalışma ile sonuç mutlak başarı arkadaşım.. 2007 dgs benim için öyleydii ancak terch hatalıydıı ben yerleşemedimm umarım senin için hayırlısı olurl sen tercihlerini lütfen dikket et kendim yapim deme olurda girmeye karar verirsenn 1 puanın bile neleri değiştirreceğini untma ..başarılar ..

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara