'Ben o Nonda'yım'

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
'Ben o Nonda'yım'
"Kendimi çok güçlü hissediyorum. Patlama,sürat benim doğuştan gelen özelliklerim.Bunların üstüne bir de tecrübeyi ekledim. Kim olduğumu görecekler".
3.10.2007

‘Doğuştan böyleyim’
Cim Bom'un Roma’dan transferi Nonda, Galatasaray Dergisi’ne bomba gibi açıklamalarda bulundu... “Biz ‘Nonda’ denince, Monaco’da rakip defansı sırtına alıp taşıyan ve golünü atan forvet tarifi yapıyoruz futbol belleğimizde. Sen, o Nonda mısın?” sorusu üzerine adeta coşan tecrübeli futbolcu, “Evet, kendimi çok güçlü hissediyorum. Patlama, sürat benim doğuştan gelen özelliklerim” yanıtını verdi ve ekledi:

‘Çok sıkıntı çektim’
“Geride bıraktığım sezonlarda bunlara bir de tecrübeyi ekledim. Yapmam gerekeni yapacağım. Nonda’nın kim olduğunu göstereceğim. Galatasaray, her zaman hedefleri olan bir kulüp. Lig, UEFA Kupası, Lig Kupası (Türkiye Kupası); tüm bunlara talip olan bir takımın parçası olmaya geldim. Yaşadığım sakatlıklar korkunçtu. Çok sıkıntı çektim. Ama kariyerimin o dönemini temizleyerek, yeni bir sayfa açtım önüme...”

Kan ve gözyaşı içinde büyüdü
Burundi; Afrika’nın doğusunda insanlarının silah sesleriyle yaşamaya mecbur edildiği bir ülke... Ülke 4 kuşaktır kan ve gözyaşı döküyor. Nonda’nın ailesi de hayatta kalabilmek için ülkeyi terk edenlerden... O, 9 çocuklu ailenin en küçüğü. Babası araba tamircisi. 1977 yılında Burundi’nin başkenti Bujumbura’da doğdu Shabani Nonda ve 1993’te, 16 yaşında Kongo’ya geldi; hayatı bir yıl içinde değişti. “Avrupa’ya gelene kadar kader, sonrası ise alın teri” diye tanımlıyor tecrübeli futbolcu, hayatının o dönemini.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara