Batı Avrupa Programlarına Nasıl Kayıt Olunur?

• Konbuyu başlatan MaLee
  • Başlangıç tarihi
M

MaLee

Misafir
Batı Avrupa e-Sertifika Programlarına Nasıl Kayıt Yaptıracaksınız?

Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa e-Sertifika Programlarına kayıt yaptırabilmek için adayların öncelikle Almanya, Fransa, Hollanda, Belçika, Avusturya, İsviçre ve diğer Avrupa ülkelerinden birinde en az altı ay süreli geçerli oturma iznine sahip olmaları gerekmektedir. Halen Türkiye'de yaşayan ve bir Avrupa ülkesinde geçerli oturma iznine sahip olmayan vatandaşlarımızın veya turist vizesi alarak yurtdışına çıkmış olanların başvuruları kabul edilmemektedir.

1. Adım: e-Sertifika Programları Öğretim ve Sınav Esaslarının okunması
Kayıt başvurusu işlemlerine başlamadan önce "Anadolu Üniversitesi Yaygıneğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi Sertifika Programları Öğretim ve Sınav Esasları" belgesini okumalısınız.

2. Adım: İnternet başvurusunun yapılması
2006-2007 öğretim yılı Yaz dönemi e-Sertifika programlarına kayıt başvuruları 04.06.2007 - 22.06.2007 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıt başvurusu yapabilmeleri için öğrencilerin geçerli bir e-posta adresine ve kendilerine ait vesikalık bir fotoğrafın .jpg formatında taranmış dosyasına sahip olmaları gerekmektedir.

Uyarı: Fotoğraf, cepheden son altı ay içinde, başı açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş net bir fotoğraf olmalıdır. Bu niteliklere uymayan fotoğraf ekleyen adayların kayıtları yapılmayacaktır.

Öğrenciler internetten kayıt başvurusu esnasında "kayıt başvuru formu" nu dolduracaklar ve vesikalık fotoğrafı belgeye ekleyeceklerdir. İnternetten kayıt başvurusu formunu dolduran öğrenciler, kayıt başvuru formunu yazıcıdan dökerek imzalayacaklardır.

Öğrenciler bir sertifika döneminde sadece bir e-Sertifika programına kayıt yaptırılabilirler. Öğrenciler sertifika programı süresince kişisel bilgilerinde (adres, sınav merkezi vb.) değişiklik yapamazlar.

Dikkat: Başvuru işlemlerini yaparken ve e-Sertifika Programları Portalına erişirken İnternet Explorer tarayıcınızın güvenlik ayarları varsayılan düzeyde olmalıdır. Başvuru sonunda PDF dosyasını görüntüleyebilmeniz için açılan pencere engellemesinin (pop-up blocker) bulunmamasına dikkat ediniz.

3. Adım: Sertifika ücretinin bankaya ödenmesi
İnternetten kayıt başvurusu yapan öğrenciler sertifika bedelini Ziraat Bank International AG Filiale Köln şubesinin kayıt başvuru formunda belirtilen hesap numarasına elden ya da havale yoluyla ödeyeceklerdir.

4. Adım: Kesin Kayıt Bilgi Formunun Doldurulması
Avrupa ülkelerinden birinde en az altı ay süreli geçerli oturma iznine sahip olan adayların Batı Avrupa e-Sertifika Programları Kesin Kayıt Bilgi Formunu doldurarak yurtdışı temsilciliklerimize onaylatmaları gerekmektedir. Yabancı uyruklular bu formun yerine sadece uyruğunu taşıdığı ülkenin kimlik belgesinin fotokopisini gönderecektir.

5. Adım: Kayıt evraklarının Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Köln Bürosuna gönderilmesi
İnternetten kayıt başvuru formunu, banka dekontunu, Batı Avrupa e-Sertifika Programları Kesin Kayıt Bilgi Formunu ve bir lise (ya da denklik belgesi) veya yüksek öğretim diploması fotokopisini 22.06.2007 tarihine kadar Anadolu Üniversitesi Batı Avrupa Köln Bürosuna posta yoluyla gönderen adayların kayıtları tamamlanacaktır. Batı Avrupa Köln Bürosu iletişim adresine buradan ulaşabilirsiniz.

6. Adım: Kayıt sonucunun öğrenilmesi
Kayıt işlemlerini tamamlayan öğrenciler e-posta ile bilgilendirilecektir.

Detayli bilgi icin;
http://e-sertifika.aof.edu.tr/Basvuru.htm

boncuk

Yeni Üye
aöfliler erasmus sınavına katılabiliyolarmı??

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara