Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı

UZMANN

Özel Üye
başvuru için verilen http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresine ulaşamıyorum.acaba sorun genel nitelikte mi, yoksa benim bağlantımdan kaynaklanan bir sorun mu var
eğer sorun genel ise başvuru tarihi hakkında bilgi verebilir misiniz
Öncelikle bu bir sorun değil, kayıt sitesi kayıt tarihlerine 1 hafta kala açılır, şu an sayfa görüntülenemez. Son kayıttan 1 hafta sonra cuma günü de kapanır.
Daha bekleyiniz, sizin bağlantınızda bir sorun yok.

*FIRTINA*

Yeni Üye
ben aöf 4 yıllık işletme mezunu oldum askerlikten sonra tekrar okumayı düşünüyorum bankacılık ve sigortacılık yada yerel yönetim bölümlerden birini düşünüyorum acaba askerlik sonrası kayıt silinmesi yada şansımızın bitmesi gibi bir sorun oluşurmu

karakaya07

Yeni Üye
ben önlisans yerel yönetimler bölümündeyim bu yıl okul bitiyo hangi bölümün 3.sınıfından başlıyabiliyorum bilen varmı ?

ayseen

Özel Üye
merhaba; kardeşim örgün öğretime yerleşti kayıt da oldu okula ama gitmek istemiyor.a.ö. türk dili ve ed okumak istiyor. örgünde derslere girmemesi türk dili için bi sorun mu? ve a.ö için okul kaydının yanısıra ders kaydı da gerekli mi? acil cevaplarsanız çok seviniriz.
şimdiden teşekkürler ;)

adestek

Yeni Üye
eğitim fırsatlarının genişlemesi çok güzel, ama bir de eğitimde fırsat eşitliği olsa genel olarak..

HistoriaN

Yeni Üye
benim bu ikinci üniversitem örgün olarak muğla'da okuyorum sınavlar da kampüste oluyo zevkli bence.

burcu1789

Yeni Üye
merhabalar ben orgunde okuyorum aöf den bır bolum yazmak ıstıyorum ıkıncı unıversite yı duydum yalnız harçları yuksekmıs dogrumu yoksa oss ye gırıp yenıden aöf ye tercıh yapabılırmıyım cevaplarsanız sevınırım

hayatnegarip

Yeni Üye
ben felsefe 2.sınıfa geçtim bu yıl 2 yıllık örgün okuma gibi bir fikrim var ama bu yeni sistemden de yararlanmak işstiyorum
eğer felsefe acıktan devam edıp ayn ı zamanda 2 yıllık orgun okuyrsam 2.universite kapsamından yararlanabilir miyim?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben felsefe 2.sınıfa geçtim bu yıl 2 yıllık örgün okuma gibi bir fikrim var ama bu yeni sistemden de yararlanmak işstiyorum
eğer felsefe acıktan devam edıp ayn ı zamanda 2 yıllık orgun okuyrsam 2.universite kapsamından yararlanabilir miyim?
3. üniversite oluyor sizinkisi. Buna imkan sağlanacağını sanmıyorum.

hayatnegarip

Yeni Üye
teşekkür ederim cevabınız için kesin bir bilgi değil mi sizinkisi? 2 yıllık örgüne yerleşip kayıt yapmazsam olur mu? ikinci üniversite için?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kayıtlı değil veya mezun değilseniz sınavsız ikinci üniversite kapsamında kayıt olamazsınız.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhabalar ben orgunde okuyorum aöf den bır bolum yazmak ıstıyorum ıkıncı unıversite yı duydum yalnız harçları yuksekmıs dogrumu yoksa oss ye gırıp yenıden aöf ye tercıh yapabılırmıyım cevaplarsanız sevınırım
Harçlar normal harç ücretinden bi 50-100tl arası daha fazladır o kadar. Örgünde okurken YGS ile ancak Onlisans kontenjansız bölümlere girebilirsiniz. Diğer tüm bölümler kontenjanlı olduğu için ve aynı anda iki kontenjanlı bölüm okunamadığı için Kontenjanlı bölümleri YGS ile kazansanız dahil kaydınız yapılmaz.

Ama sınavsız ikinci üniversite kapsamnda direk kayıt hakkınız var.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Anadolu Üniversitesi açıköğretim lisans bölümlerinden birisinde okurken, İstanbul veya Atatürk Üniversitesi açıköğretim bölümlerine kayıt olabilirsiniz ancak.

stone

Yeni Üye
Bölüm:
Büro Yönetimi
ben örgün öğretimi yıl olarak doldurdum fakat veremediğim bi kaç ders yüzünden hala örgün öğretime devam ediyorum ! bu durumda aöf'ten adalet 2 yıllık adalet bölümünü seçebiliyor muyum ? kayıt yaptırma hakkım olduğunu öğrendim..fakat harç yatıracak mıyım ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben örgün öğretimi yıl olarak doldurdum fakat veremediğim bi kaç ders yüzünden hala örgün öğretime devam ediyorum ! bu durumda aöf'ten adalet 2 yıllık adalet bölümünü seçebiliyor muyum ? kayıt yaptırma hakkım olduğunu öğrendim..fakat harç yatıracak mıyım ?
Sınavsız 2.üniversite kapsamında herhangi bir üniversitenin kayıtlı öğrencisi veya mezunu iseniz, Açıköğretim bölümlerine sınavsız olarak direk kayıt olabilirsiniz. Öğrenim ücreti ödeyeceksiniz evet.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara