Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
BU KONU ESKİDİR 2012-2013 EĞİTİM YILI YENİ KONUYA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

http://www.aofdestek.net/aof.bilgileri/58361-sinavsiz.ikinci.universite.imkani.butun.universite.ogrencileri.mezunlarina.html

BU KONU ESKİDİR, 2012-2013 EĞİTİM YILI YENİ KONUYA YUKARIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

-------------------------------------------------------

Tüm Üniversite Öğrencilerine ve Mezunlarına Sınavsız İkinci Üniversite Olanağı

Her hangi bir yükseköğretim programından mezun olanlar ile örgün yükseköğretim kurumlarının lisans veya ön lisans programlarında kayıtlı öğrenciler, belli bir kontenjanla sınırlandırılmış bölümler hariç aynı alanda olmamak üzere açıköğretim sistemiyle öğretim yapan Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerine İkinci Üniversite kapsamında ÖSS - LYS - LGS gibi sınavlara girmeden başvuru yapabilirler.

Açıköğretim programlarından mezun olanlar başvuru yapabilirler, ancak halen kayıtlı olanlar başvuru yapamazlar.

2 veya 4 yıllık örgün Yükseköğretim bölümlerinde kayıtlı öğrenciler veya mezunlar istedikleri takdirde, okumakta veya mezun oldukları alanlarda olmamak üzere,

İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırılabilecek lisans programları,

Felsefe, (Açıköğretim Fakültesi)
Sosyoloji, (Açıköğretim Fakültesi)
Türk Dili ve Edebiyatı, (Açıköğretim Fakültesi)
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, (İktisat Fakültesi)
İktisat, (İktisat Fakültesi)
Kamu Yönetimi, (İktisat Fakültesi)
Maliye, (İktisat Fakültesi)
Uluslararası İlişkiler, (İktisat Fakültesi)
İşletme, (İşletme Fakültesi)
Konaklama İşletmeciliği, (İşletme Fakültesi) *
Lisans programlarının birinci sınıfına veya

İkinci Üniversite kapsamında kayıt yaptırılabilecek Açıköğretim Fakültesi ön lisans programları

Adalet,
Ağırlama Hizmetleri, (Turizm Otel İşletmeciliği) *
Bankacılık ve Sigortacılık,
Büro Yönetimi ve Sekreterlik,
Dış Ticaret,
Elektrik Enerjisi Üretim, İletim ve Dağıtım,
Emlak ve Emlak Yönetimi,
Ev İdaresi,
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık,
Halkla İlişkiler ve Tanıtım, (Halkla İlişkiler)
İlahiyat,
İnsan Kaynakları Yönetimi, (İnsan Kaynakları)
İşletme Yönetimi,
Kültürel Miras ve Turizm,
Laborant ve Veteriner Sağlık Önlisans,
Lojistik,
Marka İletişimi,
Medya İletişim,
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası,
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları, (Muhasebe)
Özel Güvenlik ve Koruma, **
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi,
Radyo ve Televizyon Programcılığı,
Sağlık Kurumları İşletmeciliği,
Sosyal Bilimler,
Sosyal Hizmetler,
Spor Yönetimi,
Tarım Önlisans,
Yerel Yönetimler,
Ön lisans programlarının birinci sınıfına kayıt yaptırabilirler.

http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresinde ”İkinci Üniversite” linkini tıklayarak başvurularını yapabilirler.
İnternet sitesinden başvuru yapmak,yazıcıdan döküm almak ve bankaya gerekli ücreti yatırmak kayıt için yeterli değildir. Kayıt kılavuzunda açıklanan tüm kayıt belgelerini, kayıt süresi içerisinde mutlaka AÖF bürosuna teslim etmeniz gerekir. Aksi takdirde kaydınız yapılmamış olur.

--------------------------------------------

BU KONU ESKİDİR 2012-2013 EĞİTİM YILI YENİ KONUYA AŞAĞIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

http://www.aofdestek.net/aof.bilgileri/58361-sinavsiz.ikinci.universite.imkani.butun.universite.ogrencileri.mezunlarina.html

BU KONU ESKİDİR, 2012-2013 EĞİTİM YILI YENİ KONUYA YUKARIDAKİ LİNKTEN ULAŞABİLİRSİNİZ.

mutu45

Yeni Üye
Bilgilendirme için teşekkürler ancak bir sorum olacaktı össye girip işletmeye yerlestirildim ancak ikinci üniversite tercihi yapabilirmiyim yinede ayrıca bu işlemin bir zamanı varmı yani mezun olduktan sonra belirli bir zaman icindemi kayıt yaptırabiliriz?

carlos45

Yeni Üye
ben açıköğretim önlisans mezunuyum direk 4 yıllık işletmeye 3 ten başlayıp devam edebilirmiyim çok acil cevap yazarmısınız.

gulaymutlu

Yeni Üye
merhaba bende merak ettım sımdı işletme 4.,üncü sınıfım mezun olduktan sonra hıc bır sınava girmeden mı kayıt olabılıyorum bu bölümlerden birine mesela laborantlık olurmu yoksa bı kısıtlama var mı?? tesekkurler.. :)

Linsey

Özel Üye
ben açıköğretim önlisans mezunuyum direk 4 yıllık işletmeye 3 ten başlayıp devam edebilirmiyim çok acil cevap yazarmısınız.
Bölümünüzün direk geçiş hakkı varsa tabiikide yararlanabilirsiniz,
Ama teknik programsa ön lisans bölümünüz ilk önce hazırlığa tabi tutuluyorsunuz ondan sonra 3.sınıftan başlıyorsunuz;)

Linsey

Özel Üye
merhaba bende merak ettım sımdı işletme 4.,üncü sınıfım mezun olduktan sonra hıc bır sınava girmeden mı kayıt olabılıyorum bu bölümlerden birine mesela laborantlık olurmu yoksa bı kısıtlama var mı?? tesekkurler.. :)

Merhaba , eğer örgün okuyorsanız , evet hiç bir sınava girmeden yukarıdaki programlara başvuruda bulunabiliyorsunuz;)

pckopat

Yeni Üye
Birşey sorucam ben bu yıl açıköğretim kamu yönetimine kayıt oldum ve yine össye gircem mesela bir yer kazandım önlisans yada lisans açıköğretime aynı anda devam edebilcekmiyim yoksa kaydım silinirmi acilen cevaplayabilirmisiniz???

wicky

Yeni Üye
kaydın silinmez açıköğretimn normal öğretime hiçbi zararı yok ikisini bir okursun :)

buket06

Yeni Üye
merhabalar ben halkla ilişkiler 2 sınıf öğrencisiyim bu yıl bi aksilik olmazsa bitiriyorum 4 yıla tamamlamak iktisat okumak istiyorum sınavsız 3 sınıf iktisata başvuruyla geçebilirim değil mi bir de kamuya memur olarak atandığında iktisat mı daha geçerli olur işletme mi

elif kaşıkçı

Yeni Üye
2009 büro yönetimi mezunu oldum ben şimdi 3. sınıftan hangi bölümleri seçebiliorum :( sınavsız böyle bi hakkım var mı ??????

UZMANN

Özel Üye
2009 büro yönetimi mezunu oldum ben şimdi 3. sınıftan hangi bölümleri seçebiliorum :( sınavsız böyle bi hakkım var mı ??????
Anadolu üniversitesinin sitesinden, "Açıköğretim – İktisat – İşletme Fakülteleri “Dikey Geçiş”, “2008 ÖSYS Ek Yerleştirme”, “İkinci Üniversite”, “Lisans Tamamlama” ve “Lisans Öğrenimine Hazırlık Programından
3. Sınıfa Kayıt” 2008-2009 Öğretim Yılı Kayıt Kılavuzu" adlı kılavuzu indir, oradan göreceksin... Hepsinin açıklaması var, geçiş yapabileceğin ve yapamayacağın bölümler yer alıyor..
Yine de sorunun olursa buraya yaz..
Ama kılavuzları açabilmen bilgisayarında adobe reader kurulu olması lazım..
Buyur bu linkten kılavuzları indirebilirsin:

http://www.anadolu.edu.tr/aos/kilavuzlar.aspx

Kolay gelsin...

crazyforyou

Yeni Üye
ya acilen cevap verebilme imkanınız varmı ben şimdi bütünlemeye kaldımmm 2005 ten 2009 a kadar ara final büt sorularınamı bakayım yosa sadece bütünleme sorularınamı bakayım 2005 ten 09 a kadar

Linsey

Özel Üye
merhabalar ben halkla ilişkiler 2 sınıf öğrencisiyim bu yıl bi aksilik olmazsa bitiriyorum 4 yıla tamamlamak iktisat okumak istiyorum sınavsız 3 sınıf iktisata başvuruyla geçebilirim değil mi bir de kamuya memur olarak atandığında iktisat mı daha geçerli olur işletme mi
Merhaba ,
Evet iktisat veya İşletmeye Geçiş yapabilirsiniz;)

samsa

Yeni Üye
başvuru için verilen http://aofkayit.anadolu.edu.tr adresine ulaşamıyorum.acaba sorun genel nitelikte mi, yoksa benim bağlantımdan kaynaklanan bir sorun mu var
eğer sorun genel ise başvuru tarihi hakkında bilgi verebilir misiniz

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara