2008-2009 öğretim yılı Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Kayıt Yenileme Duyurusu ( Kılavuz Konu içinde Ektedir ) 13.11.2008

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ANADOLU ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ
AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT ve İŞLETME FAKÜLTELERİ
2008-2009 ÖĞRETİM YILI

KAYIT YENİLEME DUYURUSU​

Uzaktan eğitim sistemine göre öğretim yapan Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakültelerine kayıtlı öğrencilerin (Açıköğretim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı ve Bilgi Yönetimi Ön Lisans Programı hariç), 2008-2009 öğretim yılı kayıt yenileme işlemleri;

24 Kasım 2008 tarihinde başlayacak
22 Aralık 2008 tarihi mesai saati bitiminde sona erecektir.​

Mazeretleri nedeniyle yukarıdaki tarihler arasında kayıtlarını yeniletemeyen öğrenciler 23, 24, 25, 26 Aralık 2008 tarihlerinde kendileri veya bir yakınları vasıtasıyla kayıtlarını yeniletebilirler.

Kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler, 2008-2009 öğretim yılı “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit tutarlarını yukarıda belirtilen tarihler arasında Vakıfbank’ın herhangi bir şubesine T.C. kimlik numarasını bildirerek ödemek zorundadırlar. Ayrıca Vakıfbank da hesabı olan öğrenciler Vakıfbank İnternet sitesindeki (http://www.vakifbank.com.tr) “Bankacılık”, “Bireysel Bankacılık”, “Ödemeler”, “Tahsilat 724” linklerini sırasıyla tıklayarak kayıt yenileme için ödeme yapabilirler. Yukarıda belirtilen kayıt yenileme tarihleri içerisinde mazeretleri nedeniyle bankaya gidemeyen öğrenciler yakınları aracılığı ile ödeme yaptırabilirler. Öğrenciler, bankadan aldıkları dekontu Açıköğretim Fakültesi (AÖF) bürosuna teslim etmek zorunda değildirler. Ancak, istendiğinde gösterebilmeleri için banka dekontunu saklamalıdırlar.

Bankaya ödeme yapıldıktan sonraki 2 iş günü içerisinde AÖF Büro-Web Sitesine (http://aofburo.anadolu.edu.tr) girilerek kayıt yenileme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediği, mutlaka kontrol edilmelidir.

26 Aralık 2008 tarihinden sonra hiç bir mazeret kabul edilmeyecek ve kayıt yenileme işlemi yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi kesinlikle uzatılmayacaktır. Belirtilen tarihler arasında her ne sebeple olursa olsun, “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” ödemelerini yapmayan öğrenciler, 2008-2009 öğretim yılında kayıt yenileme hakkını kaybederler.

2007-2008 öğretim yılında kaydını yeniletmeyip, 2008-2009 öğretim yılında kayıt yeniletmek isteyen öğrenciler de yukarıda açıklanan kayıt yenileme tarihleri içerisinde “Öğretim Gideri” ve “Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı” 1. taksit tutarlarını ödeyerek kayıt yenileteceklerdir. 2007-2008 öğretim yılında kayıt yeniletmeyen öğrencilerin 2008-2009 öğretim yılında da kayıtlarını yeniletmemeleri halinde, “Açıköğretim Sistemine Göre Öğretim Yapan Fakülteler Öğretim ve Sınav Yönetmeliği”nin 10. maddesi gereğince kayıtları silinecek ve Fakülteleriyle ilişkileri kesilecektir.

2008-2009 öğretim yılında ön lisansta 5. yılını, lisansta 8. yılını okuyacak öğrenciler, yeni düzenlenen tanıtım kartlarını bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklar ve kendilerinde bulunan öğrenci kimlik kartını AÖF bürosuna teslim edeceklerdir.

Kayıt yenileten öğrenciler, ders kitaplarını ve öğrenci kimlik kartına yapıştırılacak olan 2008-2009 öğretim yılı bandrolünü, 24 Kasım 2008 tarihinden - 05 Nisan 2009 tarihi mesai bitimine kadar bağlı oldukları AÖF bürosundan alacaklardır. Öğrenciler kitap ve bandrol almak için AÖF bürosuna başvururken öğrenci kimlik veya tanıtım kartını mutlaka yanlarında bulundurmalıdırlar.

Kayıt Yenileme Kılavuzu öğrencilerin adreslerine gönderilmektedir. Kayıt Yenileme Kılavuzu 02 Aralık 2008 tarihine kadar adresine ulaşmayan öğrenciler, AÖF bürolarından kılavuz alabilirler. Öğrenciler ayrıca, Kayıt Yenileme Kılavuzuna "http://www.anadolu.edu.tr" adresindeki “Açıköğretim” “Kılavuzlar” linkinden de erişebilirler.

Üniversitemizce öğrencilerin adreslerine postalanan Kayıt Yenileme Kılavuzu, kayıt yenileme duyurusu anlamında olmayıp, bilgi amacıyla gönderilmiştir.

Kayıt Yenileme Kılavuzunu Ekteki Dosyadan İndirebilirsiniz....

ardil

Yeni Üye
ya ben bişey diycem ben şimdi 2 ye geçtimde kayıt yenilemede sadece bankaya para mı yatırcam yoksa internetten tekrar mı başvuru yapcaz açıklarsanız sevinirim:):D

ilknurm

Yeni Üye
internetten başvuru yapmıcaksın sadece bankaya ücretini yatırcaksın aöf bürolarına gidip bandrolünü yeniletip kitaplarına kavuşacaksın:D

drummeresra

Yeni Üye
ya ben sınıfta kaldım da ayıptır söylemesi euheuhe =D
kaydımı yenilicem sanırımda ne kadar ödicem bilemedim.. bilgisi olan varsa help mee =DDDDD

_ajan_

Yeni Üye
24 kasim - 22 aralik daha cok var yani yeni sezon 22 aralik dan sonra mi acilacak?

huseyin8855

Yeni Üye
yaw ben 1. sınıftayım matematikten kalmışım sadece öbür seneye mi kaldı yoksa ortalama ile felan geçilmiyo mu bilgilendirirseniz sewinirim

leyker

Yeni Üye
selam arkadaşlar ben 2. sınıfa geçtim ama 1. sınıfın harç parasını daha yatırmadım son yatırma tarihi hakkında bilgisi olan var mı kaydımın silinmesini istemiyorum cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler

Linsey

Özel Üye
selam arkadaşlar ben 2. sınıfa geçtim ama 1. sınıfın harç parasını daha yatırmadım son yatırma tarihi hakkında bilgisi olan var mı kaydımın silinmesini istemiyorum cevap yazarsanız sevinirim teşekkürler
2.sınıf için harç miktarını yatırırken , Onunla birlikte kalan harcınızıda yatırabilirsiniz.

A

azraa

Misafir
çok teşekkürler bilginiz için.benim bi sorum olacaktı:'yanlış yere yazıyosam şimdiden özür diliyorum'biz katkı kredisi alamıyomuyuz acaba.şimdiden teşekkürler.

harun_73

Özel Üye
mrb azra aöf öğrencileri katkı kredisi almak için bazı özel şartlar var gazi çoçuğu şehit aileleri anne veya babanın ölmüş olması vb durumda lanlar kredi başvurusu yapabilir...

incekaracanan

Yeni Üye
arkadaşlar kayıt yenileme işleminde parayı kasım aralık tarihleri arasındamı bankaya yatırıyoruz yoksa eylül ekim arasındamı yatırıyoruz

ilknurm

Yeni Üye
yaaa sanki bu seneki harç paraları biraz fazla ya da bana mı öle geldi arkadaşlar dış ticaret 185+40, 180+39 anlamadım sanki geçen seneler bu kadar değildi yanlışmıyım ???????

Linsey

Özel Üye
yaaa sanki bu seneki harç paraları biraz fazla ya da bana mı öle geldi arkadaşlar dış ticaret 185+40, 180+39 anlamadım sanki geçen seneler bu kadar değildi yanlışmıyım ???????

Geçen sene 10 ytl filan daha azdı,Zaten bu yıl harç paralarına zam geldi.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara