Açıköğretim Öğrenim Süresi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme

Açıköğretim Öğrenim Süresi

İktisat ve İşletme Fak. Kayıtlı öğrenciler kayıt yaptırdıkları yıldan başlayarak 7 yıl önlisans öğrencileri 4 yıl süre ile öğrencilik haklarından yararlanabilirler.

· Bu süreler içinde kaydını yeniletmediği için öğrencilik haklarından yararlanamayan öğrenciler, bu hakkı kullanmış sayılırlar.

· Bu sürelerin bitiminden sonra, kayıt yeniletenler sınavlara katılabilirler, ancak öğrencilik haklarından yararlanamazlar.

.................

ECRİN90

Özel Üye
Öğretim Süresi

2547 sayılı Yasanın değişik 44. maddesi; "Açıköğretim öğrencileri, öğrencilik haklarından yararlanmamak kaydı ile bu sürelerle kısıtlı değildirler." hükmünü getirmiştir. Buna göre İktisat, İşletme Fakültesi ile Açıköğretim Fakültesi lisans programlarına kayıtlı öğrenciler, kayıt yaptırdıkları yıldan başlamak üzere yedi yıl, Açıköğretim Fakültesi Önlisans Programı öğrencileri dört yıl süreyle öğrencilik haklarından yararlanabilirler. Bu süreler içinde kaydını yeniletmediği için öğrencilik haklarından yararlanamayan öğrenciler bu hakkı kullanmış sayılırlar.

Bu sürelerin bitiminden sonra, öğrenciler kayıt yenileme işlemlerini tamamladıkları takdirde sınavlara katılarak öğretimlerini sürdürebilmekte ancak, öğrencilik haklarından yararlanmaları mümkün olmamaktadır.

Ancak, kurumlarla yapılan protokollere dayalı olarak yürütülmekte olan, (Adalet, Deniz Kuvvetleri, Hava Kuvvetleri, Jandarma, Kara Kuvvetleri ve Polis) Meslek Eğitimi Ön Lisans Programlarına kayıt yaptıran öğrencilerin, programa devam hakları, yasal yükümlülüklerini yerine getirmeleri kaydıyla 4 yıldır. Bu süre sonunda başarısız olan öğrencinin kaydı silinir ve fakülteyle ilişiği kesilir.

Bigturk

Yeni Üye
2 yıllık örgün eğitimden sonra dıkey geçişle aöf işletme bölumune geçtim 3.sınıfda 3.yılım bu sene seneye son senem mı acık öğretimde.
yanı 4 yıl sonunda bıtıremezsem kaydım sılınırmı ? editörun yazısından bunu anladım ben
yardımcı olursanız sevınırım

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Açıköğretim sistemine göre öğretim yapan fakültelerin öğrencileri, kayıt yaptırdıkları yıldan başlamak üzere önlisans için dört, lisans için yedi yıl süreyle öğrencilik haklarından yararlanabilirler. Öğrenciler kayıt yenilemedikleri yılda öğrencilik haklarından yararlanamazlar. Kayıt yenilemedikleri öğretim yılları dört ve yedi yıllık öğretim süresinin hesabına katılır.

teyidci

Yeni Üye
Aöf önlisans sosyal bilimler bölümü öğrenim süresi !...

AÖF Önlisans 2 yıllık sosyal bilimlere 2004 eylülde kaydımı yaptırdım. O tarihten taki bu tarihe kadar sınava girdim girmedim çalıştım çalışmadım, ama hep harçlarımı yatırıp kaydımı yenilettim, nitekim bu yıl tüm dersleri verdim 2 dersten bütünlemeye kaldım, 2. sınıfa geçiyorum sorumlu ama benim merak ettiğim konu şu... Neredeyse 6 yılı tamamladım, bir süre sınırlaması varmıdır 2. sınıfa geçtim geçmesine ancak bir yıl son şansımmı?

Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim....

Teşekkürler... Bol şans tüm arkadaşlara...

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
2 yıllık örgün eğitimden sonra dıkey geçişle aöf işletme bölumune geçtim 3.sınıfda 3.yılım bu sene seneye son senem mı acık öğretimde.
yanı 4 yıl sonunda bıtıremezsem kaydım sılınırmı ? editörun yazısından bunu anladım ben
yardımcı olursanız sevınırım

Kaydınız silinmez sadece öğrencilik haklarından yararlanamazsınız. Yani örn. paso alamazsınız gibi.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
AÖF Önlisans 2 yıllık sosyal bilimlere 2004 eylülde kaydımı yaptırdım. O tarihten taki bu tarihe kadar sınava girdim girmedim çalıştım çalışmadım, ama hep harçlarımı yatırıp kaydımı yenilettim, nitekim bu yıl tüm dersleri verdim 2 dersten bütünlemeye kaldım, 2. sınıfa geçiyorum sorumlu ama benim merak ettiğim konu şu... Neredeyse 6 yılı tamamladım, bir süre sınırlaması varmıdır 2. sınıfa geçtim geçmesine ancak bir yıl son şansımmı?

Bu konu ile ilgili bilgisi olan arkadaşlar bilgi paylaşımında bulunursa sevinirim....

Teşekkürler... Bol şans tüm arkadaşlara...

7. yılını dolduranlar öğrencilik haklarından yararlanamazlar ama öğrencilikleri devam eder. Öğrencilik haklarından kasıtları örn: paso alamazsınız. Ama okumaya devam edersiniz. Aynı zamanda kayıt silinmesi diye bir şeyde kalktı artık siz istemedikten sonra üniversite kaydınızı silmemektedir.

huseyinezdemir

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Peki 7 yıl sonunda öğrencilik hakkı bittiğinde askerlik tecil hakkım sonlanıyor mu ? Yoksa 29 yaş sınırını aşmayanlar tecil ettirmeye devam ediyorlar mı ?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara