Staj ve Uygulamalı Dersler

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Klavye Öğretimi Uygulama Dersi Sınav Bilgileri

Sevgili Öğrencilerimiz,

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programı 3. Dönem dersi olan “Klavye Öğretimi” uygulamalı bir derstir. Ders, on parmak klavye (F Klavye) kullanımını öğretmeyi amaçlamaktadır ve hiç bilmeyen bir kişi için en az 50 saatlik uygulama yapılmasını gerektirmektedir. Bilgisayarı olan öğrenciler dersin kitabını izleyerek on parmak klavye kullanmayı öğrenebilirler. Geçtiğimiz yıllarda öğrencilerimize klavye öğretimi için gönderilen CD’ler 2013-2014 öğretim yılından itibaren artık gönderilmeyecektir.

Uygulama için bürolarımıza giderek bilgi ve randevu alabilirsiniz.

Mezuniyete hak kazanılabilmesi için “Klavye Öğretimi” dersinden başarılı olma şartı aranır. Ders başarısı güz döneminde yapılan ara ve dönem sonu uygulama sınavı sonuçlarına göre belirlenecektir. Başarısız olan öğrenciler için bütünleme sınav hakkı bulunmamaktadır.

BYA 201U kodlu Klavye Öğretimi dersi;

Sınavlar Aöf bürolarında yapılmaktadır. Klavye sınavı normal sınavlardan farklı tarihlerde randevu alınarak yapılmaktadır.

Öğrenciler belirtilen tarihler içerisinde (tatil ve sınav günleri hariç) AÖF bürolarına önceden müracaat edip randevu alarak uygulama sınavına gireceklerdir. Sınavda öğrencilerden, verilen süre içerisinde, belirli bir metinden bilgisayarla on parmak klavye (F Klavye) kullanarak yazmaları istenecektir. Q klavye ile sınava girilemeyecektir. Öğrenci, Ara ve Dönem sonu sınavlarına girdiği ildeki AÖF Bürosunda "Klavye Öğretimi" dersi sınavlarına girmek zorundadır.

Klavye kullanmayı zorlaştırıcı sürekli fiziksel bir engeli olan öğrenciler, tam teşekküllü bir hastaneden alacakları Sağlık Kurulu Raporunu AÖF Dekanlığına göndermeleri durumunda Fakülte Yönetim Kurulu kararı ile söz konusu sınavdan muaf olabilirler. Rapor gönderimi her yıl belli tarihlere kadar yapılmaktadır.

Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Önlisans Programında okuyan sizlerin on parmak klavye kullanım becerisi kazanmanız iş yaşamınızda hızlı ve doğru veri girişi açısından büyük yararlar sağlayacaktır. Bu nedenle klavye uygulaması yapmak için gerekli zamanı ayırmanız ve size sunulan olanaklardan yaralanmanız çok önemlidir.

tubii ank

Yeni Üye
arkadaşlar az önce mesaj attım ama acil cvp lazım istanbula adres değişikliği yaptığım halde eskide ikamet ettiğim ankaraya stajım çıkmış ne yapcam
ara sınav yaklaştı bana konu hakkında bilgisi olanlar tubi_ank84@hotmail.com adresinden mail atabilirlerse çok sevincem

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara