okul öncesi 3.sınıf staj yapanlar buraya...

sindy5

Yeni Üye
merhabalar.ben o.ö.ö.2.sınıftayım.3.sınıf stajını merak ediyorum.
staj yapmış olanlar tecrübelerini yazarlarsa çok sevinirim.
çünkü şimdiden stres olmaya başladım.ayrıca konuyla ilgili staj dosyası örneklerini nerde bulabiliriz.teşekkürler.

Staj Yerlerini Bu linkten Öğrenebilirsiniz : http://portal.iolp.anadolu.edu.tr/uygulama.asp

Okul Öncesi 3.sınıf staj dosyası örneğini BURADAN indirebilirsiniz.

A

aise

Misafir
Korkacak hiiiiççç bişey yok emin ol.. Bende önce çok korkmuştum ama şimdi satajın bitmesine 2 hafta kaldı. önce zorlanıyosun ama sonra kolay ama tabi çokk emek vermen gerekiyo ben çok sabahladığımı bilirim. Birde bu sene herşey internet üzerinden eportfolyo üzerinden yapılıyoo..neyse sen kendini sıkma. Ben yardımcı olurum elimden geldiği kadar

cansu10

Yeni Üye
bende bu sene 3e gectım staj ıcın sabırsızlanıorum lısedeyken en cok stajı severdım neler olucak mesela ben ılcedeyım ıl merkezındemı staj yapıcam haftanın bı gnumu staj okulunu anadolu unvsımı belırlıo

elif_ege

Yeni Üye
evet arkadaşlar ya bende bu yıl 3. sınıf oldum;)
ama stajla ilgili hiç bir şey bulamıyorum
ne zaman açıklanıyo staj yerleri, haftada kaç gün ve ne kadar süreyle

lütfen yardım edin:confused:

güliar

Yeni Üye
bende 3 e geçeceğim inş. büt. den sonra mı açıklanır acaba staj yerleri. çok heyecanlıyım ve korkuyorum doğrusu yardımcı olur musunuz....... teşekkür ederim.

gökçen çavuş

Yeni Üye
ben de 3 e geçtm arkadaşlar ve stajı merak edyrm bi sorum olck özel okullara veriyolar mı

netya_tea

Yeni Üye
arkdslar ben 4. sınfa gectım. 3. sınıf staj okulunuzu aöf nın belırledgı okullarda yapyrsnz. özeller olmyr. her ılce ıcın aöf 1 okul belırlyr ev adresnz hangı ılcedeyse ona gore ıste. ama meb de ucretlı ogretmnlık yapıyorsanız calstgnıza daır meb den onaylı belgeyı aöf buraya gnderdıgnızde staja devam zornlulugnz yok ama her hafta hocanın belırledıgı raporları portfolyo ya yuklemenız erkyr. ve mumkn oldgnca hocanızla ırtıbatta olun benden tavsıye. stajlar hakkında da bır ıkı bısy dıyım. basta zorlanıyorsnz dogru ama nette orneklerı var ordan faydalanabılrsnz. raporun ıcerıgı sıze aöf kılavuz gndercek onda var ama staj hocalarınz ayrıca ek seyler de ısteyebılıyor. mesela bu haftakı raporm sanat etkınlıklerı. raporu hazrlıyorz bunn dısında benm hocam o gunku sanat etkınlıklerının amac ve kazanımlarını, ıslenıs seklını, cocuklarla konsmaları vs yanı egıtım durumunu yazmamızı ve fotograf eklememı ıstemıstı. bazı ark lar bunları yapmadı bazıları ıse daha fazlasını ekledı yanı hocaya kalms.

Efsunnn

Yeni Üye
arkdslar ben 4. sınfa gectım. 3. sınıf staj okulunuzu aöf nın belırledgı okullarda yapyrsnz. özeller olmyr. her ılce ıcın aöf 1 okul belırlyr ev adresnz hangı ılcedeyse ona gore ıste. ama meb de ucretlı ogretmnlık yapıyorsanız calstgnıza daır meb den onaylı belgeyı aöf buraya gnderdıgnızde staja devam zornlulugnz yok ama her hafta hocanın belırledıgı raporları portfolyo ya yuklemenız erkyr. ve mumkn oldgnca hocanızla ırtıbatta olun benden tavsıye. stajlar hakkında da bır ıkı bısy dıyım. basta zorlanıyorsnz dogru ama nette orneklerı var ordan faydalanabılrsnz. raporun ıcerıgı sıze aöf kılavuz gndercek onda var ama staj hocalarınz ayrıca ek seyler de ısteyebılıyor. mesela bu haftakı raporm sanat etkınlıklerı. raporu hazrlıyorz bunn dısında benm hocam o gunku sanat etkınlıklerının amac ve kazanımlarını, ıslenıs seklını, cocuklarla konsmaları vs yanı egıtım durumunu yazmamızı ve fotograf eklememı ıstemıstı. bazı ark lar bunları yapmadı bazıları ıse daha fazlasını ekledı yanı hocaya kalms.
slm ben bu yıl 3 e geçtim ve aynı zamanda ücretli öğretmenlik için başvurdum benim şimdiye kadar duyduğuma göre staj ın olduğu gün izinli sayılınıyormuş. ben anlamadım yani nasıl meb den belge alırsak staj yapma zorunluluğumuz yok

eci07

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
14 şubatta başlıyo staj...

saliha_06

Yeni Üye
arkadaşlar bende bu yıl 3. sınfm dün gttim staj yerime öğretmenimle tanıştım başka sınıfta başka öğretmenlede çalşabilrsin bunu 14 şubatta toplantıda belirlicez ben senin rehberin olcam dedi. bende çok korkuyorm umarım iyi bir yıl olur bizm içn..:)

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Korkmanıza gerek yok lisede de yaptık staj
Rahat ol hayırlısıyla bitirirsin inş kolay gelsin başarılar:cici

eci07

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
arkadaşlar bende bu yıl 3. sınfm dün gttim staj yerime öğretmenimle tanıştım başka sınıfta başka öğretmenlede çalşabilrsin bunu 14 şubatta toplantıda belirlicez ben senin rehberin olcam dedi. bende çok korkuyorm umarım iyi bir yıl olur bizm içn..:)
öncelikle korkmana gerek yok bende 3. sınıfım burdan yardımlaşabiliriz:cici ücretli çalışıyorsan eğer staj yapma zorunluluğun yok zaten... hemde bildiğimiz staj gibi değil bu kez sadece gözlem yapıp onun raporunu tutacaksın okul deneyimi kitabında yazıyo neler yazacağımız internette de bulabilirsin..gittiğin gün yıllık çalışma planı hazırlayın bence:)

sinemfb

Yeni Üye
arkadaşlar ben bu hafta için iki etkinliğin raporunu hazırladım bununla beraber yıllık planı da hazırladım .. bunlar dışında ilk hafta için yapmam gereken birşey var mı ?? öğrenci gelişim raporu diye birşey duydum o raporu çocuk gözlediğimiz gün mü yapmamız gerekiyor ??

asyaesranur

Yeni Üye
arkadaşlar 3.sınıf staj nezaman başlıyor .staj dosyasında yardımcı olurmusunuz?

busennurr

Yeni Üye
ben de bu sene 3. sınıfa qeçtim staj yerm belli ama e portfolyo da etknlklermi nasıl paylaşacaqımı bilmiyorum tecrübesi olan arkadaslar yardımcı olursa çok sewinirim şimdiden teşekkürler

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
ben de bu sene 3. sınıfa qeçtim staj yerm belli ama e portfolyo da etknlklermi nasıl paylaşacaqımı bilmiyorum tecrübesi olan arkadaslar yardımcı olursa çok sewinirim şimdiden teşekkürler
öncelikle portalda şifre almanız lazım
ilk iki hafta yükleme yapmadık zaten muafız anasınfdaki ögretmenin yardımcı olacaktır yükleme konusunda kolay gelsi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara