Açıköğretim Spor Yönetimi Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Spor Yönetimi Önlisans Bölümü Bilgileri

Aöf Spor Yönetim Önlisans Programının temel amacı: "spor yönetimi ile ilgili farklı düzeylerdeki tesislerde ve pozisyonlarda (pazarlama, finans, halkla ilişkiler, saha malzeme bilgisi, spor tesis işletmesi gibi) ihtiyacın karşılanmasını sağlamaktır.

Programın bu temel amacı çerçevesinde öğrencilerimize şu yeterliliklerin kazandırılması hedeflenmiştir:

• Spor yönetimi alanında uygulayıcı olarak bir problem çözümünde kullanılabilecek ilkeleri bilerek, çözüm önerileri geliştirebilmek,
  • Önerilen bu çözümleri savunabilmek,
  • Bilgi ve beceri düzeylerinin farkında olabilmek,
  • İşlevsel ve taktiksel düzeyde kararları uygulamaya koyabilmek,
  • Spor yönetimi ile ilgili faaliyetlerin düzenlenmesi konusunda temel becerilere sahip olabilmek, uygulayabilmek ve bu faaliyetlerin değerlendirmesini yapabilmek,
  • Spor yönetimi ile ilgili uygulama plan ve programlarını bilerek, bu plan ve programlar ile ilgili görev ve sorumlulukların farkına varabilmek,
  • Uygulayıcı olarak beceri kazanmak,
  • Kuramsal bilgiyi uygulama ve etkili kullanma konusunda görev ve sorumlulukların farkına varabilmek,
  • Spor yönetimi ile ilişkili belirli bir alanda çalışabilmek ve kısmen uzmanlaşabilmek,
  • Spor yönetimi alanında yaratıcılık yeteneğinin farkına vararak bu yeteneği alanında kullanabilmek,
  • Diğer alanlarda (örneğin, pazarlama, halkla ilişkiler, etkinlik yönetimi ve spor tesisleri gibi) çalışabilme yeteneği kazanabilmek,
  • Spor alanına özgü gerekli bilgi ve becerilerin farkında olmak.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?
Spor Yönetimi Önlisans Programına, YGS'de herhangi bir puan türünden 140 ve üzeri puan alan kişiler tercih edebilir ( Kontenjan Dahilinde ) . Bunun yanı sıra örgün bir programda kayıtlı olan öğrenciler, alanları dışında olmak üzere YGS’ye girmeden İkinci Üniversite kapsamında Spor Yönetimi Önlisans Programına başvuru yapabilirler.

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050845 Spor Yönetimi Kontenjanı: 1500, 2015’te yerleştirilen :1500, Taban Puanı: 219,27

Ek yerleştirme Kontenjanı: 450, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 450, Ek yerleştirme Taban Puanı : 205,49

İkinci Üniversite
Örgün veya açıköğretim üniversite öğrencileri veya mezunları sınavsız ikinci üniversite kapsamında Spor Yönetimi bölümüne direk kayıt hakkına sahiptirler. Mezuniyet Sonrası
Mezun olduktan sonra Spor Yönetimi Önlisans Programı mezunları iktisat, Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri, Kamu Yönetimi, Maliye, Uluslararası İlişkiler, İşletme, Konaklama İşletmeciliği bölümlerine dikey geçiş yaparak lisans tamamlama olanağına sahiptirler.

İş Olanakları
Spor Yönetimi Önlisans Programını başarı ile tamamlayan mezunlar özel ve kamu sektöründe çalışma fırsatı elde edebilmektedir. Bu programın mezunları spor kulüpleri ve gençlik ve spor müdürlüklerinde istihdam edilebilmektedir. Ayrıca, bu program mezunları pazarlama, halkla ilişkiler, insan kaynakları, finans, yönetim, sponsorluk ve etkinlik yönetim departmanlarında çalışabilmektedir. Bunların dışında aldıkları bilgiler doğrultusunda girişimci ruh ve potansiyele sahip olan mezunlar spor yönetimi ile ilgili tüm konularda kendi işlerini kurabilme ve alandaki boşluğu doldurabilmektedir.

Spor Yönetimi Ders Listesi İçin TIKLAYIN

AÖF SPOR YÖNETİMİ ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

gözen

Özel Üye
Teşekkürler...

sempatig_666

Yeni Üye
yaa acıkogretimin spor yonetimi ne gibi olanak saglar ki insana dusunuyorumm aslındaaa bir fikri olan vrsa paylasabilirmi hmnnn

xheartx

Yeni Üye
ne gibi olanak saglar eger daha önce spor yapmışsan ve antrenörlük gibi şeyleri düşünüyorsan sadece etiket her hangi bir ataması yoktur tahminen

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara