Açıköğretim Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasaları Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasaları Önlisans Bölümü

Sermaye piyasaları hızlı değişim göstermektedir. Bu alanda çalışacakların; sermaye piyasasının yapısı, sermaye piyasasının araçları ve finansal kurumların artan önemi konusunda sağlam bir bilgiye ihtiyaçları vardır. Bu programın amacı, finansal aracı kurumlarda veya organize menkul kıymet borsalarında çalışabilmeye yönelik özgüven düzeyini sağlayacak sermaye piyasaları ve menkul kıymetler bilgisine sahip öğrenciler yetiştirmektir.

Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasaları programında öğrencilerin; sermaye piyasaları ve menkul kıymetlerin matematiksel, yönetimsel, hukuki ve ekonomik yönlerine, finansal kurumların işlevlerine ve günümüz küresel piyasalarıyla ilgili güncel konulara ilişkin bilgi düzeylerinin artırılması hedeflenmektedir.

Bölümü tercih edebilmek için YGS sınavından herhangi bir puan türünden 140 veya üzeri almak gereklidir. Yerleşebilmek için ise kontenjan içinde kalmak gereklidir. Bölüm 2014 itibari ile kontenjanlı hale gelmiştir,

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050784 Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası Kontenjanı: 125, 2015’te yerleştirilen :125, Taban Puanı: 263,10

Ek yerleştirme Kontenjanı: 37, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 37, Ek yerleştirme Taban Puanı : 211,68

Bölüme sınavsız ikinci üniversite kapsamında örgün veya açıköğretim öğrencileri ile mezunları kayıt tarihlerinde direk kayıt olabilmektedirler.

Ders Listesi İçin TIKLAYIN

AÖF MENKUL KIYMETLER VE SERMAYE PİYASALARI ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN TIKLAYINIZ.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara