öğrenmek istediğiniz dil ?

öğrenmek istediğiniz dil ?

• Kullanılan toplam oy
    17

MasterOfPuppets

Yeni Üye
Kesinlikle ingizlice, hayattaki en büyük utancım ingilizce bilmemek ve yolda soru soran turistlere rezil olmak. Gerçekten çokbüyük bir eksik. Bir lisan bir insan...

pac89

Yeni Üye
İngilizcede hala eksiklerim olmasına rağmen konuşma ve gramer olarak iyi sayılırım.Toefl sınavına hazırlanacağım seneye.2.dil olarak ispanYolCa öğrenmeyi isterim.

AsenA_38

Yeni Üye
ingilizcem anlayacak kadar var ama konuşma eksiğim var ama hiç ilgi çekici gelmiyor şimdi ne öğrenmek istersin deseler ilk tercihim arapça olur...kayseride dış ticaret alanı için arapça bilen arayan çok iş yeri var

eebru

Özel Üye
arapça da biliorum ingilizcede.. ama ben ingilizcemi geliştrmek istiyorum.. arapça pek sevmiorum..
he bide osmanlıca öğrenmek istiorum okul için.. :D

brkpp

Yeni Üye
İngilizceden sonra öğrenilecek en mantıklı dil aslında almanca öğrenmek çünkü bu iki dil birbirine çok yakın diller ama ben almancaya sıcak bakmıyorum hem bana kaba bir dil gibi geliyor hemde Türklerin büyük bölümü almanca konuştuğundan pek bir çekiciliği yok açıkcası. Onun yerine Rusça, İspanyolca yada Fransızca gibi diller öğrenmek çok daha mantıklı geliyor. Mesela Türkiyeye en çok Rus turist geldiğini düşünürsek özellikle biz turizmcilerin Rusça öğrenmesi çok faydalıdır. Keza ispanyolca dünyada en çok konuşulan dillerden biridir Amerika kıtasının neredeyse yarıdan fazlası ispanyolca konuşur. Yine Fransızca çok elit bir dildir, Avrupa birliğinin dilidir, aynı zamanda Kanadanın resmi dilidir vs. vs. Ama almanca tercih etmiyorum.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara