Sizce verimli olur mu?

Fildişi_kulesi

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar...

Sosyoloji lisan bölümünde okuyan arkadaşlarımız için bir fikrimi belirtmek istiyorum. Belirli bir konu üzerine fikir alışverişleri, sorular vs.. tartışabiliriz bilmediklermizi öğrenenebiliriz! sosyoloji okuyan bunu dört gözle bekleyen bir çok arkadaşımızın olduğunu düşünüyorum ne demek istediğim anlaşılıyordur umarım!.. sosyoloji soru çözmekle olabilecek birşey değil, mutlaka bir gelişim gerektirir, tartışıp fikir almak ne bileyim paylaşarak öğrenmek gerekir.. burası bilgi paylaşım noktası ise, bu paylaşımı burada harekete geçirmenin güzel olacağını düşünüyorum?
Bu fikir diğer bölümlerde okuyan arkadaşlarımız için de ( felsefe uluslar arası ilişkiler) vs.. verimli olabilir.
Dilerim anlaşılmışımdır.

Saygı ve muhabbetle!...

BaTuHaNxXx

Yeni Üye
Katılıyorum. Bilgi yi Öğrenmek Büyük Başarı Değildir. En Önemlisi Öğrenilen Bilginin Günlük Hayata Yansıtılarak Pekiştirilmesidir. Beyinde Boşboş Kalsın Sınav Zamanı Sınavımı Geçmeme Yardımcı Olsun Diye Bilgi Öğrenilmemeli Bence. Açıköğretimde Okumak Zor Örgün Eğitime Göre. Testlerden Başka Bilgi Sınama Alanımız Yok.

Sosyolog_60

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Evet arkadaşlar güzel fikirler .Buranın adını Sosyoloji Kahvesi olarak değiştirebiliriz ;)

Fildişi_kulesi

Yeni Üye
Desteklediğiniz için teşekkür ederim.. dilerim hepimiz için güzel olur...
buranın ismi dediniz aklıma bir kaç isim geldi paylaşmak istedim "Sosyoloji Günlüğü" "Sosyoloji sofrası" veya "Adım adım Sosyolojiye doğru" umarım ileri gitmiyordurum:) gerçi isim değil paylaşım önemli olan neyse güzel paylaşımlar ile!..

gevezekral

Yeni Üye
doğru söylüyorsun kardeşim ama yardımcı diye verilen kitaplar alakasız....sınava hazırlanır iken önerilerin nelerdir. hangi konular üzerinde yoğunlaşmalıyım

sentinus

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
sizin de 1. sınıf mı

sentinus

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
arkadaşlar bana gülmeyin ama yaklaşan sınav beni düşündürüyor. çok çabuk unutuyorum eksik yaptığım birşeyler var sanırım. en verimli nasıl çalışabileceğim konusunda önerileriniz olursa çok sevinirim

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
arkadaşlar bana gülmeyin ama yaklaşan sınav beni düşündürüyor. çok çabuk unutuyorum eksik yaptığım birşeyler var sanırım. en verimli nasıl çalışabileceğim konusunda önerileriniz olursa çok sevinirim
Estagfurullah niye gülelim çogunlukta var bu sorun:)
Gözden geçirme ve hatırlama çalışmalarınızı parça parça yürütmelisiniz. Her başlık altındaki parçayı dikkatle okuduktan sonra durunuz, okuduklarınızı hatırlamaya çalışınız. Eğer zamanınız sınırlı ise konunun ana çizgilerini belirlemekle yetinebilirsiniz.Okuduğunuz yere bakmadan o parçayı başarı ile özetleyebilirseniz o parçayı anlamışsınız demektir.Geniş sayfa, paragraf halindeki konuları hatırlamak için, onlar içinden konuyu temsil edebilen anahtar kelime ve ibareler bulunuz!Öğrenirken mümkün olduğu kadar çok çeşitli duyu organını kullanınız! Mesela: Hem görmek hem yüksek sesle okumak hem düşünmek, hem de yazmak... yoluyla öğrenilen bir konu bunlardan biri ile öğrenilenden daha iyi hatırlanır. Büyük ezber parçalarını, küçük mantıkî bölümlere ayırarak ezberleyin Kısa çalışma süreleri kullanın Yarım yamalak bir saat harcamak yerine, tam bir dikkatle yarım saat çalışmak ve arada bir müddet zihni dinlendirmek daha faydalı ve verimli olur.

En kolay saklanan bilgilerin, en çok duyulan ve tekrar edilen bilgiler olduğu düşünülürse, hafıza bankanız bu tür bilgiler için bildik yollar oluşturmuştur.
nacizane tavsiyem umarım yardımcı olur:)

sentinus

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Bilimler
Cevap için teşekkür ederim bir de bunları yapacak zaman bulabilsek ah...

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Rica ederim.Derse başlamak ve bitirmek için belirli bir zaman yoktur. Oluşturduğunuz çalışma planınızı, o günün derslerine, koşullarına ve ihtiyaçlarınıza göre arttırabilir veya azaltabilirsiniz kolay gelsin:)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara