Açıköğretim Medya ve İletişim Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim Medya ve İletişim Önlisans Bölümü

Programın Amacı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi, Medya ve İletişim Önlisans Programının amacı, yerel, bölgesel ya da ulusal medya kuruluşlarında ve şirketlerin kurumsal iletişim birimlerinde çalışanların niteliğini geliştirmeyi ve gereksinilen insan kaynağını yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Kimler Kayıt Yaptırabilir?

YGS sınavında herhangi bir puan türünde 140 ve üzeri puan alan kişiler ile YGS’ye girmeden İkinci Üniversite olanağından yararlanmak isteyenler.

Özel Koşullar

Medya ve İletişim Önlisans Programına kayıt yaptırmak isteyen kişilerde herhangi bir özel koşul aranmamaktadır.

Kontenjan Sınırlaması ve Taban Puanları

101050872 Medya ve İletişim Kontenjanı: 600, 2015’te yerleştirilen :600, Taban Puanı: 223,38

Ek yerleştirme Kontenjanı: 180, Ek yerleştirme sonucuna göre yerleşen: 180, Ek yerleştirme Taban Puanı : 205,73

Ayrıca herhangi bir örgün eğitimde okuyanlar ikinci üniversite kapsamında programa sınavsız ve kontenjan sınırı olmadan kayıt olabilirler..

Mezuniyet Sonrası

Medya ve İletişim Programından mezun olan öğrenciler önlisans diploması alacaklardır. Mezun olan öğrenciler, İşletme ve İktisat Programlarına yatay ya da dikey geçiş yapabilecekler.

İş Olanakları

Medya ve İletişim Önlisans Programından mezun olan öğrenciler, medya sektörünün çeşitli aşamalarında, kurumsal iletişim ya da halkla ilişkiler birimlerinde çalışabileceklerdir.

Ders Listesi İçin
TIKLAYIN

AÖF MEDYA VE İLETİŞİM ÇIKMIŞ SINAV SORULARI VE CEVAPLARI İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara