Çocuk olmak mı? Büyük Olmak mı?

Çocuk olmak mı? Büyük Olmak mı?

• Çocuk Olmak

Kullanılan: 6 75.0%
  • Büyük Olmak

Kullanılan: 2 25.0%

• Kullanılan toplam oy
    8

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Çocuk olmak güzeldir.En büyük derdimiz şekerimizin yere düşmesi
Ama büyük olmakta özeldir... Çünkü dünya senin farkındadır sen dünyanın...

Peki sizce hangisi

eebru

Özel Üye
çokcuk olmak herşeyi hafife almak ne yaparsan yap küçük nede olsa denilir..
ama büyük olmak sorumluluk demek her türlü acıya göğüs gerebilmektir..

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN

Büyümek; kötüleri tanımakmış...
Büyümek; susmakmış...
Büyümek; çaresizliğe boyun eğmekmiş...
Büyümek; acıyı en derinlerde yaşamak,
Sonra o acı ile gülebilmekmiş...
Tabiki çocuk olmak.. Ağlardım, belki her istediğim olurdu.. şimdi ne gündüzüm gündüz ne gecem gece..pamuk şekere bulanırdı yüzüm,.vs vs vs.. Ah çocukluğum özledm seni..masum halimi, ,herkesn yanaklarımı sıkışını ve hatta bundan bıkışımı bile özledmm ....

pegasus_dna

Forum Editörü
çocuk olmak ......çocukken herşey heyecanlandırıyordu..haydi parka gidiyoruz oley haydi erik çalıyoruz oleyyy

pegasus_dna

Forum Editörü
ağaçta elmayı koparmadan yemek ...işin bitince elma iskeleti asılı kalıyo...ayh çok eğlenceliydi....

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
çocukken insan sadece saf oluyo ama yaşadığının bile farkına varmadan geçeriyo zamanını, aşık olamadan, neye inandığını doğru düzgün bilemeden, evi hakkında düşündüğü şey bile akşam ezanı okunmadan dönmesi gerekliliği hissi sadece. Çocukken iletişimde tek yapılabilen şey arkadaşının omzuna kolunu safça koyabilmekken büyüdüğünde bu kolun ne anlama geldiğini farkediyosun. Yani her konuda anlam derinliğin çok eksik oluyo. çocukken çocuk olduğunu bile bilmiyosun ancak büyüdüğünde yaptığın acemilikleri hatırladığın zaman gülümseyebiliyosun. Büyüklük tamlıktır işte kısacası. Pek de ilginç düşünmemişim aslında di mi:p

pegasus_dna

Forum Editörü
tm çok güzel anlatmışsında isokorcan aşktan,böcekten zevklerden....büyümenin güzel yanlarını anklatmışsın ama kötü yanları çok fazla .sorumluluk almak hayatın stresini çekmek, ailenin ve sevdiklerini düşünmek onalara zarar gelmemesi için çabalamak,
bazen kendi feda ediyosun,.. büyükler bu dünyada savaş çıkarıyor....
çocukken sadece düştüğünde ,şekerin alındığında ağlıoduk ....senin yerine düşünen annen baban vardı , kötülüklerden koruyan ebeynlerin....vb. birsürü şey.....
ben çok güzle çocukluk geçirdim., çamurlanmak çok güzeldi en basitten
tercih meselesi isokorcan do you understand

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
şimdi de git çamurlan sorumluluk senin ne güzel işte:) çocukken annen baban seni koruyo büyüdün şimdi de sen çocuklarını koru ne güzel bi sorumluluk işte kanatlarının altında hissetmen onları:)
habille kabilden bu yana iyilik ve kötülük varken çocukluk ve büyüklükle bağdaşlaştırmıyorum ben onları insan olmanın çeşitliliğiyle alakalı yani bu envaye çeşit menüden hep sevdiğin şeylerin denk gelme olasılığı ne derece yüksek olabilir ki¿ neyse sonuçta tercih meselesi değil önceden seçilmişle çocuk oluyoruz, büyüyoruz ve yaşlanıyoruz işte anlamıcak bişey yok tabi yağmur anket işte sonuçta herkesin düşüncesi farklı;)

pegasus_dna

Forum Editörü
tercih meselesini sanırım yanlış idrak ettin, ben çocuklA büyük olmak arasndaki tercihten bahsettim.... tabiki insan ,büyür ve yaşar tabiat bunu gerektiriyor....
ki ben artık genç bir bayanım hayatı anlayacak ve kavrayacak biriyim... sadece çocuk tercihim çocukluğuma özlem duymamdır...

şu da var her yaşın kendi bir güzelliği ve heyecanı var...her yaşın duygusu farklı
önemli olan ömrümüz yettiğince hayatımı en iyi şekilde idame etmek..
aşk çok güzel birşey,insanlarla fikir alışı verişi yapabilmek ,birey olduğunu bilmek...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara