Muhteşem Yüzyıl

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Yanlış bir tutum sergilenerek tamamen reyting kaygısı için yapılan manevi değerlerin yanlış aksettirildiği dizi

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Tarihin bir tarih tarafı var, bir de edebiyat tarafı.. bi dizi yapılıyo ve bunun bi kısmı kurgu bi kısmının tarih olması gayet normal katı bi tarihle nasıl yaşatılır olaylar¿ neden bu kadar eşleştiriliyo anlamış değilim. Demokrasi'nin gereği neyse o yapılsın ötesi değil. Yani böyle iyi başarılı buluyorum ben diziyi.
Zaten reyting birincisi olmasıda halkımızın ne kadar altı boş konuştuğunun kanıtı. Bunu ilk yaşamıyoruz malesef son da olmucak.

Kimsenin ecdadımızı zedelediği falan da yok cinsellik hayatın bi parçası, kimse de ölü değil.

E

_elmayra_

Misafir
yaşa isokor:alkış
Tarihte keyfine düşkün padişahları okurken kimsenin sesi çıkmıyor ama dizi oldugu zaman bunlar herkes bir ahlak bekçisi kesiliyor.Dediğin gibi reytinglerden dizinin izlenme oranı ortada.Bu reytingle de yayından kaldırılacagını sanmıyorum.
Vakti zamanında Atatürk'ün sigaralı fotograflarıan sansür koyulmuştu.Çocuklara kötü örnek olmasın diye.Ne kadar saçma.Ulu önder olabilir ama o da insan.Sigara içmişse içmiştir bunu kamufle etmeye gerek yok.

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Gülün adı değişince, kokusuda değişiyo mu¿ aynen öyle:alkış

Aşkaimtisal

Yeni Üye
harem ve kadınlardan ibaret bi dizi geliyo aklıma.. aslında güzel bi dizi ama bu harem işine fazla ağırlık verilmiş dizide. dizinin şuana kadar olan bölümlerinin toplamı bu oldu. şükür son bölümde sefere çıktılar da haremden uzaklaştılar biraz.. mahidevranın da ikide bi ağlayıp sızlanması ayrı bi komik geliyo bana.. yegane aşığıymış pehh .....:haha

pac89

Yeni Üye
Arkadaşlar ben görüşlerinize katılmıyorum bugün toplumumuzda ki süre gelen entirkalar bütünü osmanlıdan kalan eserlerdir.Ayrıca dizi osmanlının gerçek saray hayatını gösteriyor gayette güzel.Yoksa sizler hala padişahları seferden sefere at sırtında durmadan koşan harem olayına el atmayan birisi mi sandınız? Osmanlının saray hayatı 3 şeyden ibaretti= Harem,Saray,Savaş.Haremi ayrı kullandım çünkü saraydan hariç bir bölüm gibi neredeyse.

AsenA_38

Yeni Üye
kanuni ile hürrem aşkını bilmeyen yoktur canlandırılınca rahatsız olanları anlamıyorum... tamam kanuni atamızdır ama neticede etten kemikten insandır ve insanlara has şeyler yaşamıştır bunların diziye aktarılmış olmasından rahatsızlık duyanları anlamıyorum benim merakla izlediğim konusunu da beğendiğim bir dizi... önyargılı davranıp dizinin iyi yönlerini göremeyenler var ...ön yargı diyorum çünkü daha fragmanı izleyip nasıl seyredeceğini bilmeden yerden yere vuran makalaleler yazan köşe yazarlarımız oldu ...muhteşem rezalet falan filan asıl onların gazeteciliği rezalet :D

sonsuz_nur

Özel Üye
bence iyi birdizi degil ailece oturuop izleyebilecegimiz bi dizi hiç degil helaizlemiyorm ben çünkü gerçekle alakası hiç asma hiç yok gerçek kanuni suultna sleymanın haytını okuyan biri dizinin çok saçma oldugunu bilir....

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara