Aöf sınav taktiği [ herkes bilsin ]

FaLCoN_45

Yeni Üye
Sevgili Arkadaşlar

Aşağıda AÖF sınavlarının özellikleri sıralanmıştır:

• Gireceğiniz AÖF sınavları test teknikleri kullanılarak hazırlanmış bir sınavdır.

• “Bilimsel test hazırlama teknikleri”ne göre soruların doğru cevapları belirli ölçüde birbirine yakın olmak zorundadır. Yani 30 soruluk bir sınavda her seçenekten ortalama 6 ya da buna yakın sayıda doğru cevap bulunur. Bu dağılım bazı seçeneklerde 4’e kadar inebilir, bazıları ise 8’e kadar çıkabilir. Yani ortalamadan 2 seçenek sapma olabilir.

• Bu sonuçlardan hareketle, eğer kesin olarak bildiğiniz 12 soruyu işaretleyip kalan soruları hiç okumadan en az işaretlenmiş olduğunuz seçeneği işaretlerseniz, en az işaretleme sayısına bağlı olarak birkaç tane daha doğru cevabı bulma şansınız olacaktır.

• Mesela 30 soruluk sınavda işaretlediğiniz soruların şıklara dağılımı şu şekilde olsun: 4 A, 3 B, 6 C, 2 D, 5 E. Bu cevaplarınız doğru ise, geriye kalan soruları en az işaretlediğiniz seçeneği işaretleyebilirsiniz. Bilerek işaretlediğiniz bu 20 sorunun tamamı doğru ise 67 alırsınız. Eğer kalan seçenekleri en az işaretlediğiniz D seçeneği olarak işaretlerseniz, kalan 10 sorudan 4 sorununuzun daha doğru olma ihtimali çok yüksektir ki, bu da size ilave olarak 13 puan daha kazandıracak ve sınav notunuz 80’e yükselecektir.

• 26 sorunun sorulduğu Matematik sınavından 10 soruyu doğru yaparak geçebilir misiniz? Eğer yukarıda anlattığımız yöntemi uygularsanız, evet geçebilirsiniz. 10 soruyu doğru cevapladığınızdan eminsiniz ve mesela, işaretlediğiniz şıkların dağılım sayıları da şöyle ise; 3 A, 2 B, 3 C 1 D ve 1 E. Soruların doğru cevapları küçük sapmalarla birlikte yukarıda da belirtildiği gibi 5 A, 6 B, 5 C, 5 D, 5 E şeklinde bir dağılım gösterecektir. Boş bıraktığınız seçenekleri D ya da E işaretlerseniz 4–5 adet daha doğru cevabınız olacaktır ki bu da size yaklaşık fazladan 15–20 puan daha kazandıracaktır. Bu durumda 40 alacağınız bir sınavdan 55–60 arası bir not alabileceksiniz.
Hepinize başarılar..

KISACA ŞU SINAVDA 30 SORU VARSA VE 5 TANE DE ŞIK OLACAK A,B,C,D,E DİYEREKTEN ...

30/5=6 -->YANİ 6 TANE A ,6 TANE B , ... HEPSİNDEN 6 TANE VARDIR DENİLİYOR.

EMİN OLMADIĞINIZ SORULARDA ŞIKLARI SAYIP AZ ŞIKTAN İŞARETLEDİĞİNİZİ BOŞ CEVABA İŞARETLEYİN ..

Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.
https://www.facebook.com/acikogretim.aof/
Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

Sonkez

Özel Üye
Evet bu taktik cok yararlı bilmeyen arkadaslar için gayet acık ve net anlatmıssın paylaşımın için teşekkürler FaLcoN... ;)

E

_elmayra_

Misafir
ben bilmiyordum bunu.teşekkürler;)
ben genelde bilmediğim soruya D seçeneğini işaretlerim.Durunun D'si:D

ECRİN90

Özel Üye
Bana pek mantıklı gelmedi. Yine de fikrini bizlerle paylaştıgın için teşekkürler ;)

erdal bayraktar

Yeni Üye
peki işaretlediğimiz sorular yanliş olursa kötü olyr biz bilğimizden şaşmayalım ama sana teşükkür ederim yine bilğin için...

serdar67us

Yeni Üye
eyvallah iyi bi bilgi oldu zaten öyle yapıyorduk ama şimdi biraz daha bilghili olduk teşekkürler.

suhedaa

Yeni Üye
ilginçmiş ama yinede dikkat etmek lazm sonra güme gitmeyelim:D

BYXXX

Yeni Üye
En İyisi Çalışmak Teşekkürler :)

merveg

Özel Üye
ilginç...hiç dikkat etmemiştim.peki geçmiş yıl cevaplarına baktınız mı.bu şekildemi yani??

sweet_afra

Yeni Üye
ben baktım 2003 yılından 2009'a kadar geçmiş yıl sorularına gerçektende öyle 26 soruluk bir testte 1 tane şık 6 tane diğer şıklar ise hep 5 tane aynı gidiyor..

merveg

Özel Üye
peki bu bilgi için teşekkürler.en azından atacağımız sorularda işe yarar

suhedaa

Yeni Üye
ya ben ilk başta inanmamıştım geçmş yılın cevap anahtarlarına baktım üç teste baktım gerçektende dediği gibi valla çok sağol bu paylaşım için:p

erolpasa

Yeni Üye
benim taktiğim daha başka. Bildiğim soruları yaparım. 30 da 20 yaptım diyelim kalan 10 soru hakkında iki şık arasında kaldıklarımdan biraz daha mantıklı geleni işaretlerim. Şıklar hakkında hiç bir fikrim olmadığında hepsini aynı şık yaparım 7 soruyu tamamen atıcaksam hepsini bir şık yaparım. Mesela c . En azından 2-3 tane mutlaka çıkıcak. 3 tane demek bedavadan 10 puan demektir.

lodos65

Yeni Üye
Çalışdıkdan Sonra Bunlara Gerek Kalmaz Diye Düşünüyorum Emeğin İçin Teşekkürler...

sweet_afra

Yeni Üye
bir iki tane değişik sürpriz sorular gelebiiyor bunlar için işe yarayacaktr eminm:)

ylmzsngl

Forum Ahalisi
Bölüm:
İşletme
birşey daha öğrenmiş oldum. Teşekkürler.

karizmacom

Yeni Üye
değerli açıköğretimde arkadaşlar falcon_45 arkadaşımızın dediği şeyi ben birebir test cevap anahtarlarına bakarak kanıtladım.bende açıköğretim iktisat 4. sınıfta okumaktayım.yakında gireceğim bütünleme sınavı için bi kaç dersin geçmiş yıl cevap anahtarlarını karşılaştırdım.cevaplar hep 6 A,6 B,6 C, 6 D,6 E şeklinde düzenlenmiş.yani arkadaşımızın dediği gibi doğru olduğuna emin olduğunuz soruları çözüp kalanlarınıda işaretlenmeyen sıklara göre işaretlerseniz %90 sınavdan gecersiniz.benden bu kadar hepinize başarılar......

marto1

Yeni Üye
arkadaslar bu sene değişiklik olcak gecmişte bu tip şeyler vardı ama bu sene bütün sistem değişti benden size uyarı patlamasın sıkı çalışın bu tip beleş yöntemlere girip kendinizi zora sokmayın çalışın çalışın

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara