Öss Sonucuna Göre Açıköğretim İktisat Bölümüne Nasıl Kayıt Olacağım !

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba Arkadaşlar;

Anadolu üniversitesi Açıköğretim İktisat Fakültesi İktisat Bölümü YGS Sınavı İle Öğrenci Almaktadır. ÖSYM'nin düzenlediği YGS sınavında barajı geçen tüm öğrenciler, tercih formlarında Açıköğretim İktisat Bölümünü yazdığınızda, eğer puanınız tercihlerinizden herhangi bir bölüme yetmez ise İktisat Bölümünü kesinlikle kazanırsınız. Aöf İktisat Bölümünde herhangi bir kontenjan sınırlaması bulunmamaktadır. Tercihlerinde İktisat Bölümünü yazan tüm öğrenciler bu bölüme girmeye hak kazanırlar.

Açıköğretim Kayıtları iki aşamalı olmaktadır;

1. Aşama internetten kayıt ( Aöf Kayıt Başvuru Sitesi)
2. Aşama ise aöf bürolarından kayıt şeklindedir. ( Aöf bürolarının adres ve telefonları )

Kayıtlar üniversitenin duyuracağı tarihler arasında yapılmakta ve kayıt süreleri uzatılmamaktadır.

Aöf Açıköğretime kayıtlar için aşağıdaki evraklar istenmektedir.

- 4 adet 4.5x6 cm. Fotoğraf ( Son 6 Ay içerisinde çekilmiş olmalı ve yüzün belirgin bir şekilde görülebilmesi gerekmektedir.)

- Erkek öğrenciler için Askerlik şubelerinden alınmış olan askerlik durum belgeleri.

- Fotoğraflı-İmzalı Form, İnternetten yapılan ilk başvuru esnasından sonra bilgisayarınıza indireceğiniz elektronik dosya içerisinde bulacaksınız. Formu elde etmek için dosyanın yazıcı dökümünü almalı ve işaretli yerlerden kesmelisiniz.

- Internet Başvuru Belgesini, İnternetten yapılan ilk başvuru esnasından sonra bilgisayarınıza indireceğiniz elektronik dosya içerisinde bulacaksınız. Belgeyi elde etmek için dosyanın yazıcı dökümünü almalı ve işaretli yerden kesmelisiniz.

- Öğrenci Bilgi Formu, İnternetten yapılan ilk başvuru esnasından sonra bilgisayarınıza indireceğiniz elektronik dosya içerisinde bulacaksınız. Belgeyi elde etmek için dosyanın yazıcı dökümünü almalı ve işaretli yerden kesmelisiniz.

- Öğrenim Belgesi ( Diploma, Geçici mezuniyet belgesi. Yanda sayılan belgelerin dışında kalan ilişik kesme belgesi, geçici denklik belgesi, mezuniyeti belirten düz yazılar, temel kursu bitirme diploması, başarı durum belgesi ve sertifikalar, mezuniyet belgesi yerine kesinlikle kabul edilmez ve kayıt yapılmaz.) Öğrenim belgesinin AÖF bürosu tarafından onaylanmış sureti ile kayıt yaptırılacaktır. Öğrenim belgesinin onayının AÖF bürosu tarafından yapılabilmesi için öğrenim belgesinin aslı ve bir fotokopisi AÖF bürosuna mutlaka götürülmelidir. Öğrenim belgesinin aslı görülmeden AÖF bürosunca "aslının aynıdır" onayı yapılmaz. Diplomasını kaybedenler ise, mezun oldukları okuldan alacakları diploma bilgilerini içeren öğrenim belgesinin AÖF bürosunca onaylanmış sureti ile kayıt yaptıracaklardır.

- Özürlü Adaylar İçin Özel işlemler : Özürlü öğrencilerimizin, sınavlara kendileri için ayrılmış salonlarda katılabilmeleri için durumlarıyla ilgili Sağlık Raporunun fotokopisini kayıt anında AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

- Şehit veya malul çocuğu adaylar için özel işlemler: Şehit veya malul çocukları ise "Cari Hizmet Maliyetlerine Öğrenci Katkı Payı" ödemelerinin düzenlenmesi için durumlarını kanıtlayan belgelerini, yukarıda listelenen kayıt belgeleri ile birlikte kayıt yaptıracağı AÖF bürosuna vermeleri gerekmektedir.

Yukarıda aöf açıköğretim fakültelerine kayıt olmak için gerekli olan ön bilgileri belirttim arkadaşlar. Kayıt zamanı Anadolu Üniversitesinin duyurmuş olduğu aöf yeni kayıt ile ilgili detayları forumumuzdan öğrenebilirsiniz...

Aöf İşletme Fakültesine Kayıtlarla ilgili sorularınızı bu konunun altından sorabilirsiniz...

İyi forumlar diliyorum...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara