açıköğretim fakültesi için lys girmek şart mı?

darkblack

Yeni Üye
merhaba, üniversite mezunuyum. ygs ye girdim barajı geçtim. istediğim açıköğretim fakültesine kayıt yaptırabilir miyim. lys ye de girmem gerekiyor mu???

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
Lys ye girmenize gerek yok ygs den barajı aşmanız yeterli
aöf kontenjansız bölümleri tercih edebilirsiniz başarılar

ufukbey

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
şuan myo 2. sınıf yani son sınıf öğrencisiyim 4 YILLIK - Kamu Yönetimi (Açıköğretim)e gitmek için YGS ve LYS ye girmem gerekiyomu ?

Gerekiyosa hangi sınavdan kaç puan almalıyım bide bu bölümde kontenjan sıkıntısı var mı ??

only roses

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
yukarda cvabı vermişim sizin içinde geçerli
kamu yöntimi kontenjansız
ayrıca 3.sınftan da başlayabilirsiniz dikey geçiş ile

CarlaBruni

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
Sağlık Yönetimi

Merhaba
16 Haziran'a kadar AÖF için tercihte bulunacağım.Fakat AÖF'ye dair bilgim olmadığından dolayı danışmak istediğim bir kaç konu var.Ege Ünv. Anestezi (Önlisans) mezunuyum, halen çalışmaktayım.Çalışıyor olmamdan ve şartlarım örgün eğitime el vermediğinden dolayı AÖF'de okumak istiyorum.2015 YGS'ye girdim, en büyük puanım 176.Sağlık Yönetimi ilk tercihim olucak fakat Gen.Kon. 2000 ve En Küçük Puan belirtilmemiş.Bu bölüme yerleşebilme ihtimalim nedir? Yardımcı olursanız, memnun olurum.Teşekkürler.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öncelikle Aöf bölümlerine Y-YGS ( Yerleştirmeye esas YGS puanı ) ile yerleştirme yapılıyor. ÖSYM sonuç sayfanızdan en büyük Y-YGS puanınız ne ise ( Puan türünün önemi yok ) ona göre tercihinizi yapmanızı öneriyorum. Bu bölüm yeni bir bölüm olduğu için taban puanı bulunmuyor. taban puanı olmayan bölümlere başvuru bu yıl çok olacaktır. Özellikle sağlık alanı ile alakalı bölüm olduğundan taban puanının 200 lerin üzerine çıkacağını düşünmekteyim.

Birde normalde sınavsız ikinci üniversite kapsamında dilediğiniz aöf bölümüne direk kayıt olma durumunuz söz konusu yanlız, taban puanı 0 görünen bölümler bu yıl açıldı ve henüz ikinici üniversite kapsamında öğrenci alınıp alınmayacağı kesinleşmedi. Eğer alınırsa tercihle yerleşemeseniz bile sınavsız ikinci üniversite kapsamında direk kayıt olma imkanınız olur. Aşağıdaki linkten ikinci üniversite şartlarını vs görebilirsiniz.
http://www.aofdestek.net/aof.bilgileri/58361-sinavsiz.ikinci.universite.imkani.butun.universite.ogrencileri.mezunlarina.html

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara