Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Nedir? Aöf Bölümleri Nelerdir?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhaba Arkadaşlar;

Kamuoyunda yaygın adıyla Açıköğretim olarak bilinen Uzaktan Eğitim Sistemi Türkiye‘de yalnızca Anadolu Üniversitesi’nde uygulanmaktadır. İktisat, İşletme ve Açıköğretim Fakülteleri’nde uygulanan bu sistem bünyesinde 1.500.000 öğrenciyi barındırmaktadır. Uzaktan Eğitim Sistemi ile eğitim alıp diploma sahibi olanların sayısı 950 bine yaklaşmaktadır.

Anadolu Üniversitesi, “Uzaktan Öğretim” modeliyle yalnızca ülkemizdeki öğrencilere değil, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti‘nde ve Batı Avrupa‘da yükseköğrenim görmek isteyen yurttaşlarımıza eğitim-öğretim olanağı vermektedir. Bu sistem Üniversitede okumak isteyen öğrencilerin isteklerine cevap vermenin yanı sıra, ülkemizin eğitim - öğretim düzeyini daha da yükseltip, eğitimi yaygınlaştırmayı amaçlamaktadır.

Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi, sadece üniversite çağındaki gençlerimize değil; daha önce yükseköğrenim görme fırsatı bulamamış olanlara, bir işte çalışıp da örgün öğretimi izleme olanağı bulamayanlara, ön lisans diploması olan ve bunu lisans derecesine yükseltmek isteyenlere de olanak yaratmaktadır.

Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi’nde derslerin yürütülmesi sırasında, basılı ders malzemeleri ve televizyon yayınlarından yararlanmanın ötesinde, İnternet, bilgisayar destekli eğitim, telekonferans gibi gelişmiş teknolojileri kullanarak öğrencilerin de bu teknolojilere uyumunu sağlama, bu teknolojileri öğretme ve teknolojik etkileşim yaratma çabası içindedir. Ayrıca uygun bulunan bölgelerde akademik danışmanlık ve uygulama hizmetleri (yüz yüze eğitim) de verilmektedir.

Açıköğretim Fakültesi bünyesinde Microsoft firması işbirliği yapılarak uygulanan “Bilgi Yönetimi Programı” İnternet üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bu program kendi alanında ülkemizde uygulanan ilk ve tek programdır.

Anadolu Üniversitesi Uzaktan Eğitim Sistemi ile eğitim veren fakültelerden mezun olanlar, benzer eğitim veren örgün fakültelerden mezun olanlarla eşdeğer haklara sahiptir.

Açıköğretim Facebook sayfamıza katılmak için buraya tıklayın.
https://www.facebook.com/acikogretim.aof/
Aöf Grubumuza katılmak için buraya tıklayın.

Bölümler Hakkında Bilgi Sahibi Olmak İçin Üzerlerine Tıklayınız...

Lisans programları:

İşletme
Konaklama İşletmeciliği
İktisat
Kamu Yönetimi
Maliye
Çalışma Ekonomisi ve Endüstri İlişkileri
Okulöncesi Öğretmenliği,
İngilizce Öğretmenliği,
Felsefe,
Sosyoloji,
Uluslararası İlşkiler,
Türk Dili ve Edebiyatı

Önlisans programları :

Adalet,
Bilgi Yönetimi (internet üzerinden yürütülmektedir),
Bankacılık ve Sigortacılık,
Büro Yönetimi ve Sekreterlik,
Dış Ticaret,
Elektrik Enerjisi Üretim İletim ve Dağıtımı,
Emlak ve Emlak Yönetimi
Ev İdaresi,
Fotoğrafçılık ve Kameramanlık,
Halkla İlişkiler,
İlahiyat,
İnsan Kaynakları Yönetimi
İşletme Yönetimi,
Kültürel Miras ve Turizm,
Laborant ve Veteriner Sağlık,
Lojistik,
Marka İletişimi
Medya ve İletişim,
Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası,
Muhasebe ve Vergi Uygulamaları,
Özel Güvenlik ve Koruma
Perakende Satış ve Mağaza Yönetimi,
Radyo ve Televizyon Programcılığı,
Sağlık Kurumları İşletmeciliği,
Sosyal Bilimler,
Sosyal Hizmetler,
Spor Yönetimi,
Tarım,
Turizm ve Otel İşletmeciliği,
Yerel Yönetimler,

Kara Kuvvetleri Meslek Eğitimi (*),
Deniz Kuvvetleri Meslek Eğitimi (*),
Hava Kuvvetleri Meslek Eğitimi (*),
Jandarma Meslek Eğitimi (*),
Polis Meslek Eğitimi (*),
Adalet Mesleki Eğitimi (*),
Turizm ve Seyahat Hizmetleri (**),

(*) Kurumlar arası protokol kapsamında.
(**) Kontenjanlı.
(***) Yıllık Kredili - Kontenjanlı.
(****) Dönemlik Kredili - Kontenjanlı.

AÖF Açıköğretim Fakültesi Bölümleri YGS Taban Puanlarını, Kontenjanları Görmek için TIKLAYIN

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara