Giresun'da kaza: 9 ölü

sonsuz_nur

Özel Üye

Giresun'da kaza: 9 ölü

Giresun Görele'de yolcu otobüsünün karıştığı kazada 9 kişi öldü.

Güncelleme:08 Haziran 2011 08:33
Giresun'un Görele İlçesi'nde yol tabelasına çarpan yolcu otobüsü, yan yatıp alev aldı. Kazada, ilk belirlemelere göre 9 kişi yanarak can verdi, çok sayıda kişi de yaralandı.

OLAY YERİNDEN İLK GÖRÜNTÜLER - GALERİ

İstanbul'dan 44 yolcusuyla Trabzon'a giden ve henüz sürücüsü belirlenemeyen 61 S 0886 plakalı Metro firmasına ait yolcu otobüsü, Görele ilçe çıkışı Soğuksu Mahallesi'nde saat 07.00 sıralarında yol tabelasına çarparak yan yattı.

Kazanın ardından alev alan otobüs, cayır cayır yanmaya başladı. İhbar üzerine kısa sürede olay yerine ulaşan itfaiye ekipleri, yangına müdahale etti. İlk belirlemelere göre otobüsten çıkamayan 8 kişi yaşamını yitirdi, 5'i ağın 35 kişi de yaralandı. Yaralılardan bazılarının durumunun ağır olduğu öğrenildi. Ölü sayısının artmasından endişe ediliyor. Yaralılar olay yerine sevk edilen ambulanslarla Görele Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Görele Belediye Başkanı Ertuğrul Melikoğlu, yolcu otobüsünün şoförünün uyumuş olabileceğini ve kazanın da bu nedenle meydana gelmesi ihtimali üzerinde durulduğunu söyledi.

'ÖLÜ SAYISININ ARTMASINDAN KORKUYORUZ'

Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, “Görele'deki korkunç kazada ölü sayısının artmasından korkuyoruz” dedi.

Şahin, “İstanbul'dan Trabzon'a giden otobüs son olarak Çarşamba'da ihtiyaç molası vermiş. Görele'nin Karadeniz Sahil Yolu Soğuk Mahallesi mevkisinde ise henüz belirlenemeyen bir nedenle çıkan yangında tamamen yanmış” dedi

Yolcu otobüsünde 4'ü personel toplam 44 kişinin bulunduğunu belirten yetkililer, ölü ve yaralıların kimliklerinin belirlenmesine çalışıldığını kaydetti.
Kaza nedeniyle karayolu ulaşıma kapandı.
İSİMLER BELLİ OLDU
Kazada hayatını kaybeden 9 kişiden 7'sinin kimliği belirlendi. Kazada, otobüs şoförü Aliş Yılmaz ile yolcular Kadir Tütüncü, Mehmet Usta, Abidin Peker, Erhan Yıldız Yanık, Hatice ve Kıymet Yavuz'un kimlikleri belirlendi. Kimliği belirlenen cenazelerin Trabzon Adli Tıp Kurumu'na gönderileceği öğrenildi.
YARALILAR
Kazada yaralanan 36 kişiden 24'ünün isimleri açıklandı. Bunlar, Zeynep Yılmaz, Murat Yılmaz, Gökhan Peker, Özlem Peker, Aslı Kart, Zühre Kart, Kader Kart, Adem Nazıroğlu, Nisa Yavuz, Servet Nazıroğlu, Bayram Nazıroğlu, Hatice Erdem, Fevziye Kızılkuş, Neslihan Peker, Aslıhan Peker, Sinan Yetim, Gülizar Kefelioğlu, Bilal Kefelioğlu, Yusuf Önder Öksüz, Yeter Ayaz, Yücel Ayaz, Şaban Kart, Ayşe Kart, Erhan Yıldız. Yaralılar Giresun ve Trabzon'daki hastanelerde tedavi altına alındı.

pegasus_dna

Forum Editörü
ölenlerin mekanı cennet olsunçok feci bir ölüm....
yaklaşık 3 saat önce benimde gözümün önünde kaza oldu kadına motorsiklet çarptı. ben müdahale ettim ..ambulans çağırdım inş. ölmemiştir:(:(

Aşkaimtisal

Yeni Üye
ya ben akşam haberlerde izledim bu olayı çok dramatik bi hadise rabbim ölenlerin mekanını cennet eylesin.. yaralılara da acil şifalar versin... offf çok üzücü bi haber...

pegasus_dna

Forum Editörü
sadece sınavlarda panik oluyorum...yanımda ölü olsa çok soğuk kanlı oluyorum anlam veremiyorum kendime...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara