Hollanda`ya hoş geldiniz!

By_tr

Özel Üye
Hollanda`ya hoş geldiniz
Bana genellikle özürlü bir çocuk büyütmenin nasıl şey olduğunu sorarlar.

İşte anlatıyorum…

Bir bebek sahibi olacağınızı anladığınızda yaşadığınız duygu,

İtalya`ya güzel bir seyahat planı yapmaya benzer.

İtalya hakkında bir sürü kitap ve broşür alırsınız ve harika planlar yapmaya başlarsınız.

Coliseum, Mikelanjelo`nun Davut`u.Venedik'teki gondollar.

İtalyanca birkaç sözcük bile öğrenirsiniz.Her şey çok heyecan vericidir.

Aylar süren beklemeden sonra, o gün gelir çatar.Bavullarınızı toplar, yola çıkarsınız.

Bir kaç saat süren yolculuktan sonra, uçağınız hava alanına iner.

Hostes mikrofonunu eline alır:"Hollanda`ya hoş geldiniz" der.

"Hollanda mı?" dersiniz."Ne demek istiyorsunuz? Ne Hollanda`sı? Ben İtalya`ya bilet almıştım!Benim İtalya`ya gitmem gerek."

Tüm yaşamım boyunca İtalya`ya gitmenin düşünü kurdum ben.

Fakat uçuş ortasında bir değişiklik yapmışlardır.

Hollanda`ya inmişsinizdir ve orada kalmanız gerekir.

Önemli olan sizi korkunç, iğrenç ve pis bir yere, açlığın ve hastalıkların ortasına bırakmamışlardır.Sadece farklı bir yerdesinizdir.

Bu yüzden çıkıp yeni broşürler ve kitaplar almanız ve yepyeni bir dil öğrenmeniz gerekmektedir.Ve daha önce hakkında hiç bir şey bilmediğiniz insanlar tanımak zorundasınızdır.

Gittiğiniz yer sadece farklı bir yerdir.Oradaki yaşam, İtalya`dakinden daha yavaştır,İtalya kadar etkileyici değildir.Fakat , bir süre orada kaldıktan sonra nefesinizi tutar ve çevrenize bir bakarsınız…ve Hollanda`nın yel değirmenlerini fark edersiniz…ve lalelerini.

Hollanda`nın Rembrandtları bile vardır.

Fakat tanıdığınız herkes İtalya`ya gidip gelmektedir…sürekli orada geçirdikleri güzel günleri anlatmaktadır. Ve yaşamınız boyunca "Evet, benim de gitmem gereken yer orasıydı."

"Ben de aynı planı yapmıştım "dersiniz.

Bu nedenle duyduğunuz acı asla, asla dinmez…çünkü yitirdiğiniz düş çok önemli bir düştür.

Ancak…tüm yaşamınızı İtalya`ya gidemediğiniz için üzülerek geçirirseniz,

Hollanda`nın güzelliklerinin hiçbirinin tadını çıkaramazsınız.

Emily Perl Kingsley

Aşkaimtisal

Yeni Üye
kedi ulaşamadığı ete mundar der atasözünün karşıt manasını anlatmış...:) yani bunu okuyunca, insanın içinde bulunduğu nimetlerin farkındalığının yerine hep bi hoşnutsuzluk, hep bi şükürsüzlük ve hep bi tatminkarsızlığın içinde olduğunu anlamış oluyoruz.. elindekiyle mutlu olmayı becerebilmek biz insanlara göre çoğu zaman çoğu kriterde zor olabiliyo.. Rabbim nefislerimizi terbiye edip elindekiyle yetinen nesiflere sahip olmamızı nasip etsin... basit gibi görünen ama önemli bir gidişatın ta kendisidir bu......

By_tr

Özel Üye
kesinlikle çok etkileyici bir misal
engelli arkadaşlarımız a karşı daha dikkatli davranmalı ve hepimizin birer engelli adayı olduğunu unutmamalıyız

Aşkaimtisal

Yeni Üye
evet bu konuda Allahıma herzaman şükretmeyi borç biliyorum kendime... Rabbim herşeyin hayırlısını en güzel şekliyle versin....

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara