İşletme Bölümü Mezunları İçin İş Olanakları Hakkında Bilgi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Programdan mezun olanların hangi yeterlilikleri kazanacakları ve ne tür istihdam olanağı bulacakları konusunda bilgi

İşletme Lisans programından mezun olan öğrenciler işletme ve onun fonksiyonları (üretim, yönetim, pazarlama ve finansman vb.), işletme yönetimi ve idaresi konularında yeterlilik kazanacaktır. Öğrenciler, temel İşletmecilik yanında İnsan Kaynakları yönetimi, Üretim-Pazarlama ve sayısal yöntemler alanlarında yoğunlaşabilmektedirler.

Bölüm mezunları, özel sektör kuruluşlarında her kademede yöneticilik, kamu sektöründe ise müfettişlik, hesap uzmanlığı, kontrolörlük vb. görevler yanında işletmelerin çeşitli departmanlarında meslek elemanları ve yönetici olarak çalışma imkânına sahiptirler. Sermaye Piyasası Kurulu’nda, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda, aracı kurumlarda, bankalarda, Devlet Planlama Teşkilatında, tüm işletmelerin pazarlama, insan kaynakları departmanlarında çalışabilecekler. Bağımsız iş kurabilme nitelikleri kazanan bölüm mezunlarının serbest muhasebeci ve mali müşavir olarak da çalışmaları mümkündür. Aynı zamanda ticaretle uğraşan, esnaf, tüccar ve sanayiciler, profesyonel hizmet sunucuları işletmelerini yönetme konusunda gerekli eğitime sahip olacaktır.

İşletme lisans programı mezunları ne yapıyorlar?

İşletme lisans programından mezun olan öğrenciler, kamu ve özel sektör kuruluşlarında müfettişlik, hesap uzmanlığı, kontrolörlük vb. görevler yanında işletmelerin çeşitli departmanlarında meslek elemanları ve yönetici olarak çalışma imkânına sahiptir olacaktır. Aynı zamanda Sermaye Piyasası Kurulu’nda, İstanbul Menkul Kıymetler Borsası’nda, aracı kurumlarda, bankalarda, Devlet Planlama Teşkilatında, tüm işletmelerin pazarlama, insan kaynakları departmanlarında çalışabilecekler. Halen çalışmakta olan kişiler ise aldıkları eğitimin katkıları ile görev yaptıkları alanda verimliliklerini ve hizmet kalitelerini artıracaktırlar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara