Ölçme değerlendirme faaliyetleri ve değerlendirme modeli nasıldır

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ölçme değerlendirme faaliyetleri ve değerlendirme modeli nasıldır

Eğitmenler öğrencilerle senkron veya asenkron olarak iletişim kuracaklardır. Her hafta en az bir saat online iletişim kurulacaktır. Öğrenenlere ödev, proje, online sınav verilerek değerlendirilecek ve gerekli geri bildirimler yapılacaktır.

Öğrencilerin Öğretim Yönetim Sistemi üzerindeki tüm faaliyetleri kaydedilebilecek olup, her öğrencinin ders içeriğini ne ölçüde takip ettiğini ve sohbetlere katılımı ile ilgili bilgiler Öğretim Yönetim Sistemi tarafından dersi yürüten öğretim elemanının bilgisine sunulacaktır. Aynı zamanda öğretim elemanı öğrencilere ödev ve proje verebilecektir.

Öğrenciler vize sınavlarını Öğretim Yönetim Sistemi üzerinden alacaklar ve dönem boyunca verdikleri ödevler ve derse katılım durumları vize notlarına etki edecektir.

Sınavlar; her program için, dönem içinde en az bir ara sınav, bir dönem sonu sınavı yapılacaktır. Ara sınavlar, kısa sınavlar ve ödevler internet üzerinden uygulanacaktır. Dönem sonu sınavları ise yüz yüze olup çoktan seçmeli olarak yapılacaktır.

Sınavların başlangıç ve bitiş tarihleri akademik takvimde yer aldığı şekliyle uygulanacaktır. Sınav tarihleri ise, her yarıyılın birinci ayı içinde Fakülte Yönetim Kurulu tarafından tespit edilecek ve internet üzerinden ilan edilecektir..

Notlar ve Başarı durumu; Yarıyıl sonu başarı notunun belirlenmesinde; ara sınav notunun ağırlığı %20, final notunun ise ağırlığı % 80 dir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara