Dolapta 25 Kuruşa 10 Dakika Serinliyorlar

Aşkaimtisal

Yeni Üye
Az önce haberleri izlerken bu haberi izledim ve çok ilgimi çekti.. sıcaktan bunalan vatandaşın son çaresi buzdolabın içine girerek serinlemek olmuş..:)işte o haber...

Hava sıcaklığının 48 dereceyi bulduğu kentte fırıncılar dolapta serinlerken, ilçede bulunan bir market işletmecisi de fırıncı ustasının serinleme yöntemine benzer bir kampanya başlattı. Market işletmecisi Fahri Şahinoğlu, hava sıcaklığından dolayı su ve içecek dolusu dolabı boşaltarak "25 Kuruşa 10 Dakika Serinle" adlı kampanya başlattı.

Hava sıcaklığının 48 dereceye ulaştığı Şanlıurfa'nın Siverek ilçesinde vatandaşlar serinlemek için çeşitli yöntemler seçiyor.
Siverek'te öğle saatlerinde termometreler 48 dereceyi gösterince, fırıncılar buzdolabına girerek serinliyor. Camikebir Mahallesi'nde fırıncı işletmeciliği yapan Kadri Düşünekli, 42 yıldır fırıncılık yaptığını belirterek, "Siverek'te hava çok sıcak olduğundan dolayı ve s ıcaktan en çok fırıncılar etkilendiğinden bizde serinlemek için çeşitli yöntemler buluyoruz. İşyerimizde bulunan dolaba girerek, serinlemeye çalışıyoruz. Yaklaşık 10 dakika içerde kalarak serinliyoruz" dedi.
Hava sıcaklığının 48 dereceyi bulduğu kentte fırıncılar dolapta serinlerken, ilçede bulunan bir market işletmecisi de fırıncı ustasının serinleme yöntemine benzer bir kampanya başlattı. Market işletmecisi Fahri Şahinoğlu, hava sıcaklığından dolayı su ve içecek dolusu dolabı boşaltarak "25 Kuruşa 10 Dakika Serinle" adlı kampanya başlattı. Buzdolabında serinleme yöntemine çocukların daha çok ilgi gösterdiği gözlemlenirken, Market işletmecisi Fahri Şahinoğlu, "Siverek'te hava sıcaklı 48 dereceyi buldu. Bunaltıcı sıcaklar tüm halkımızı rahatsız ediyor. Bende halkımız için bir kampanya başlatarak, buzdolabında serinleme yöntemi buldum. Vatandaşlarımız 25 kuru ş ödeyerek 10 dakika serinleyebilecek" diye konuştu.
Dolapta serinleyen çocuklar ise, "Market işletmecisinin böyle bir kampanya başlatmasından dolayı teşekkür ediyoruz. Havaların aşırı sıcak olmasından dolayı serinlemek için buzdolabına giriyoruz. 10 dakika içerde kaldıktan sonra serinlediğimizi fark ediyoruz. ancak dışar ı çıktıktan sonra yine bulantıcı sıcaklarla baş başa kalıyoruz" şeklinde konuştular.

Aşkaimtisal

Yeni Üye
VATANDAŞIN AKLINI SEVEYİM...claps YA BENİM ÇOK HOŞUMA GİİTİ BU NE GÜZELL DIŞARIDA DOLAŞIRKEN SICAKTAN BUNALMIŞ HALE GELİYORSUN VE KARŞINA Bİ BUZDOLABI ÇIKIYO, İÇİNE GİRİP SERİNLİYORSUN OH NE GÜZEL.. HER CADDE BAŞINA KOYSUNLAR BUNLARDAN ÇOK İŞ YAPAR BENCE....:)

pegasus_dna

Forum Editörü
şimdi bişey anlatayım nasıl tepki alırım bilmem:):utandım bizim komşunun veledi var 1 yaşlarında kızın ateşi düşmüyoo, yandığını hissediyorum ağlıyor devamlı, ben aldım veledi derin dondurucunun kapağını açtım kız beklettim orda ben tutuyorum tabi elimle, baktım bizim velet sırıtıyoo..:haha işe yarıyor yanii

Aşkaimtisal

Yeni Üye
şimdi bişey anlatayım nasıl tepki alırım bilmem:):utandım bizim komşunun veledi var 1 yaşlarında kızın ateşi düşmüyoo, yandığını hissediyorum ağlıyor devamlı, ben aldım veledi derin dondurucunun kapağını açtım kız beklettim orda ben tutuyorum tabi elimle, baktım bizim velet sırıtıyoo..:haha işe yarıyor yanii
hahhhaaa evet yaa ateşi yükselen çocuklara iyi bi yöntem....:haha aklımızda bulunsun ...:)

isokor

Özel Üye
Bölüm:
MEZUN
uyumaa uyursan ölürsünnn lafını aklıma getiren bi uygulama olmuş:p

pegasus_dna

Forum Editörü
işe yaramazmı? bebek gülerek ayrıldı yanımdan annesi ne yaptın dedi 1 gün sonra anlattım. annesi gurbetçiydi zavallım

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara