Aöf Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Ders Listesi ve Sınav Sorumluk Üniteleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aöf Açıköğretim Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü Ders Listesi ve Sınav Sorumluluk Üniteleri

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Bölümü için sınav sorumluluk üniteleri ve ders listesi aşağıdaki tabloda verilmiştir. Tabloda yer alan "Ara Sınav" ve "Dönem Sonu Sınavı" sütunları sınavlarda hangi ünitelerden sorumlu olduğunuzu, yani hangi sınavda hangi ünitelerden soru çıkacağını göstermektedir. Ayrıca hangi dönem de hangi dersleriniz olduğunu da görebilirsiniz. Böylece sınavda hangi ünitelere çalışarak hazırlanmanız gerektiğini görebilirsiniz.

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Bölümü 2012-2013 eğitim yılı itibari ile Kredili Sistemde eğitim verecektir. Bu yeni sistemde dersler yıl içinde 2 ayrı döneme bölünerek verilecektir. Her dönem farklı dersler alıp, farklı tarihlerdeki sınavlarla değerlendirilmeye tabi tutulacaktır. Her dönemde, ilk defa 1.sınfa kayıt olanlar haricindeki öğrenciler kayıt yenileme tarihleri içinde ders ekle/sil işlemi ile üst dönemlerden ders alabilecek veya ders çıkararak bir sonraki dönem çıkardıkları dersi alabileceklerdir.

Kredili sisteme göre Aöf ders listesi, her dersin kredisi ve sınavlardaki sorumlu olduğunuz üniteleri aşağıdaki tablodan görebilirsiniz. 1. ve 2. dönemler 1.sınıfı, 3. ve 4. dönemler 2.sınıfı, 5. ve 6. dönemler 3.sınıfı, 7. ve 8. dönemler ise 4.sınıfı ifade etmektedir. Alttan dersi olanlar üst dönemlerden ders alamazlar. yani 1. sınıftan kaldıklarınız varsa 2.sınıfta olsanız bile 3.sınıftan ders alamazsınız. aynı şekilde, 2.sınıftan kaldığınız dersler varken 3.sınıfta olsanız bile 4.sınıf derslerinden alamazsınız.

Ders Tablosu Hakkında Açıklamalar;
Yarıyıl; 1. - 3. - 5. - 7. yarıyıllar Güz Dönemi, 2. - 4. - 6. - 8. yarıyıllar bahar dönemini ifade etmektedir. Her eğitim yılında bir güz, birde bahar dönemi göreceksiniz.
Dersin Kodu; Bu o dersin kısaltılmış tanımıdır.
AS; Ara Sınavda Sorumlu Olduğunuz Ünite Sayısını İfade Eder.
DS; Dönem Sonu ( Final ve Bütünleme'de ) Sınavında Sorumlu Olduğunuz Üniteleri İfade Eder.

Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Önlisans Programı Ders Listesi
1. Yarıyıl Dersleri
DERS KODU DERS ADI ARA SINAV DÖNEM SONU SINAVI
İŞL107U GENEL İŞLETME 1-4 1-8
MAT103U GENEL MATEMATİK 1-4 1-8
MUH103U GENEL MUHASEBE I 1-4 1-8
İKT103U İKTİSADA GİRİŞ I 1-4 1-8
HUK109U MUHASEBE VE HUKUK 1-4 1-8
ALM101U ALMANCA I 1-5 1-10
FRA101U FRANSIZCA I 1-4 1-9
İNG101U İNGİLİZCE I 1-6 1-12
BİL101U TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ I 1-4 1-8
2. Yarıyıl Dersleri
SOS106U BİREY VE DAVRANIŞ 1-4 1-8
MUH104U GENEL MUHASEBE II 1-4 1-7
İKT104U İKTİSADA GİRİŞ II 1-4 1-8
HUK108U İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU 1-4 1-8
İKT102U PROJE YÖNETİMİ 1-4 1-8
ALM102U ALMANCA II 11-15 11-20
FRA102U FRANSIZCA II 1-4 1-9
İNG102U İNGİLİZCE II 1-6 1-12
BİL102U TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİLERİ II 1-4 1-8
3. Yarıyıl Dersleri
MUH203U ENVANTER VE BİLANÇO 1-4 1-8
MLY205U GENEL VERGİ HUKUKU 1-4 1-8
MLY203U KAMU MALİYESİ 1-4 1-8
MVU201U MUHASEBE DENETİMİ 1-4 1-8
MLY201U TÜRK VERGİ SİSTEMİ 1-4 1-8
TAR201U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 1-4 1-8
TÜR201U TÜRK DİLİ I 1-4 1-8
4. Yarıyıl Dersleri
MUH202U MALİ ANALİZ 1-4 1-8
MVU202U MALİYET ANALİZLERİ 1-3 1-7
MVU204U MUHASEBE YAZILIMLARI 1-4 1-8
MUH212U ŞİRKETLER MUHASEBESİ 1-4 1-8
HUK208U TİCARET HUKUKU 1-4 1-8
MLY406U VERGİ UYGULAMALARI 1-4 1-8
TAR202U ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ II 1-4 1-8
TÜR202U TÜRK DİLİ II 1-4 1-8

anewday

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
Merhaba sayın Admin,aklıma takılan bazı soru işaretleri var araştırdıkça daha da bilgiler beynimde karmakarışık bir hal aldı lütfen msjıma cevap verirseniz çok sevinirim :)

öncelikle muhasebe ve vergi uygulamaları bölümü son sınıf öğrencisiyim,aslında geçen dönem mezun olmam gerekiyordu fakat 5 dersten kaldım

kaldığım dersler :

Dönem Eski Ders Kodu Eski Ders Adı Yeni Ders Adı Yeni Ders Kodu

2011 1005 İKTİSADA GİRİŞ KALDI İKTİSADA GİRİŞ 1 İKT103U
KALDI İKTİSADA GİRİŞ 2 İKT104U

2011 2061 TİCARET HUKUKU KALDI TİCARET HUKUKU HUK208U
KALDI TÜRK VERGİ SİSTEMİ MLY201U

2011 2087 MALİYET MUHASEBESİ KALDI MUHASEBE DENETİMİ MVU201U
KALDI MALİYET ANALİZLERİ MVU202U

2011 2432 VERGİ UYGULAMALARI KALDI GENEL VERGİ HUKUKU MLY205U
KALDI VERGİ UYGULAMALARI MLY406U

2011 2436 İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU KALDI İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU HUK108U

bu güz döneminde aldığım dersler :

MLY205U GENEL VERGİ HUKUKU
İKT103U İKTİSADA GİRİŞ 1
MVU201U MUHASEBE DENETİMİ
MLY201U TÜRK VERGİ SİSTEMİ

güz döneminde elime gelen kitap sayısı şuan iiçin 3 tane daha bir kitapta gelicek diyorlar bekliyorum henüz :(

genel vergi hukuku kitabım,Türk vergi sistemi kitabım ve birde maliyet muhasebesi adlı bir kitap var elimde

çalışacağım dersleri anlamış değilim şuanda :( karmakarışık oldu herşey beynimde inanın :( daha yeniz başlayacağım ders çalışmayada o yüzden bir an önce bilgilendirirseniz çok sevinirim ;)

ara sınav için (5-6 ocak) ne kadar ünite çalışacağı bu elimdeki kitaplardan

ayrıca birde maliyet muhasebesi kitabı (muhasebe denetimi ve maliyet analizleri dersleri için genel bir kitap)bu kitapta bu dönem gireceğim muhasebe denetimi ile ilgili üniteler hangisi bu sınavda nereye kadar çalışmalıyım bu kitapta (güz dönemi ara sınav ve yıl sonu için)

son olarak ;İKTİSADA GİRİŞ 2,TİCARET HUKUKU,MALİYET ANALİZLERİ,VERGİ UYGULAMALARI,İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUKUKU derslerini bahar dönemindemi alacağım ben ????????????????????????????????????

sorularımla ilgilendiğiniz için şimdiden teşekkür eder ,iyi çalışmalar dilerim .

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aslında sorduğunuz soruların cevabı konuda mevcut. Ders listesinde AS olarak belirtilen sütun Ara sınavdan sorumlu olduğunuz üniteleri, DS olarak belirtilen sütun dönem sonu sınavında sorumlu olduğunu üniteleri göstermektedir. Şu an Güz dönemindeyiz yani 1-3. dönemler güz dönemlerini ifade eder, 2-4. dönemler bahar dönemlerini ifade ederler.

anewday

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
Aslında sorduğunuz soruların cevabı konuda mevcut. Ders listesinde AS olarak belirtilen sütun Ara sınavdan sorumlu olduğunuz üniteleri, DS olarak belirtilen sütun dönem sonu sınavında sorumlu olduğunu üniteleri göstermektedir. Şu an Güz dönemindeyiz yani 1-3. dönemler güz dönemlerini ifade eder, 2-4. dönemler bahar dönemlerini ifade ederler.
ama şöyle birşey benim kafamı karıştırdı ,elimde şuan maliyet muhasebesi kitabı varancak bu kitaba eski sisteme göre isim vermişler sanırım :( maliyet muhasebesi bu kredili sistemde 2 derse ayrılıyor muhasebe denetimi ve maliyet analizleri olarak ,sizinde dediğiniz gibi muhasebe denetimine güz döneminde ,maliyet analizlerine ise bahar döneminde sınavlarına gireceğim ,o zaman elimde tek kitap olduğu için sanırım ismini yanlış verdiler(aofden kaynaklı bir basım hatası mı acaba ) elimdeki kitap muhasebe denetimi derslerinimi içeriyor :S burada tam muammada kaldım o yüzden bilgiler karmakarışık hal aldı,sınav yaklaştıkça insan dahada telaşlanır oldu ,bir kusrum olduysa affola ,cevaplarınız için teşekkür ederim(güz ve bahar olayındaki sayıları çözdüm sayenizde)

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Kitabın üzerinde kaçıncı döneme ait olduğu yazmıyor mu?

Dersler

Bu linkten derslerinin e-kitaplarına ulaşabilirsin. Burdan bir kontrol etmeni öneriyorum.

anewday

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
Kitabın üzerinde kaçıncı döneme ait olduğu yazmıyor mu?

Dersler

Bu linkten derslerinin e-kitaplarına ulaşabilirsin. Burdan bir kontrol etmeni öneriyorum.
Allah razı olsun senden valla ,bugün babam gidip sormuş iktisat kitabını ama elimizde yok demişler :((aof merkezinde değilim ilçedeyim bende gitme imkanımda yok çalıştığım için ) nasıl çalışıcam derslere diye üzülüyordum ,ayrıca kitabların üzerinde öyle dönem yazmıyor ,ben 2 yıl okudum ama son 5 ders kaldı artık ,verdiğin linkteki kitap içerikleri ile kendi kitaplarımı karşılaştırdım 2 kitap tutuyor içerik olarak ama diğer kitap tamamen farklı iyi ki bu siteyi attınız bana yoksa boşu boşuna farklı şeyler çalışıcaktım sanırım ,tekrar teşekkür ederim gerçekten ,iyi çalışmalar dilerim ,ayrıca soru çözebileceğimiz ,önerdiğiniz başka bir site varmı acaba ?

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Soru çözebileceğiniz site şu na için yok gibi maalesef...

simdiokulluolduk

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
İŞ VE SOSYAL GÜVENLİK HUK
TİCARET HUK
VERGİ UYGULAMALARI
MALİ ANALİZ
ŞİRKETLET MUH
MALİYET ANALİZLERİ
MUH YAZILIMLARI

Ben 2. sınıf öğrencisiyim. Güz döneminde ders seçme işlemi yaparken bunlara dahil olarak tarih ve türkdili 2 vardı. Ben bu 7sini seçtim. Uzun yıllar sonra geçen sene aöfli oldum, genel olarak bu kredili sistem olayından da bir şey anlamadım. Geçen dönemde, kredili sisteme geçmeden önce kaldığım mat ile toplamda 8 dersim vardı, bu yıl 9 dersim var. Anladığım kadarıyla bu dersler bölünüyor artık, peki matematik bu yazdığım derslerden biri yerine mi geçiyor? Ya da şöyle sorayım, bu dersleri verirsem, geçen dönem ff olan matematik sınavına bir daha girmeyecek miyim. Bunlardan hangisi matematiğe denk geliyorsa ona iyi çalışmak istiyorum. Yoksa olayı tamamıyla yanlış mı anlamışım :) Yardımcı olursanız sevinirim.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Güz döneminde kaldığın dersleri seneye güz döneminde alacaksın. FF aldığın tüm derslerden kesin kalıyorsun. CD,DC,DD aldıklarından Genel Not Ortalaman 2.0'ın üzerinde ise veya bu dönem çıkarırsan geçiyorsun. 2.0'ın üzerine çıkmzsa onlardanda kalıyorsun. Dersler ikiye bölündü ve dönemlere dağıtıldı.

simdiokulluolduk

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
Teşekkür ederim. Peki not ortalamam bu bahar dönemi sınavlarından sonra mı belli olacak?

yasarguner

Özel Üye
Bölüm:
Konaklama İşletmeciliği
Evet Genel ve dönem not ortalamanız bu dönem sonunda belirlenecektir.

serbur

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
Arkadaşlar merhaba bana yardımcı olur musunuz? Ben muhasebe ve vergi uygulamaları 2. sınıftayım alttan da 2 adet dersim kaldı.. geçen yıl kaldım bu yıl kayıt yenileme yaptırmadım bahar dönemi kaydını da kaçırdım. Ayrıca geçen yıl ki ikinci harcı da yatırmadım.. Bu durumda şimdi benim ne yapmam gerekiyor. Tekrar devam etmek istiyorum.. Yeni kayıt ne zaman olur eve kağıt gelir mi? Harcı şuan yatırabilir miyim yoksa yeni kayıtta mı yatırmalıyım?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Arkadaşlar merhaba bana yardımcı olur musunuz? Ben muhasebe ve vergi uygulamaları 2. sınıftayım alttan da 2 adet dersim kaldı.. geçen yıl kaldım bu yıl kayıt yenileme yaptırmadım bahar dönemi kaydını da kaçırdım. Ayrıca geçen yıl ki ikinci harcı da yatırmadım.. Bu durumda şimdi benim ne yapmam gerekiyor. Tekrar devam etmek istiyorum.. Yeni kayıt ne zaman olur eve kağıt gelir mi? Harcı şuan yatırabilir miyim yoksa yeni kayıtta mı yatırmalıyım?
2013-2014 eğitim yılı Kayıt yenileme Ekim ayında olur, eve kağıt gelmez..Harcınızı kayıt yenilemede faizi ile birlikte guz donemi harcı ile birlikte yatırabilirsiniz..

serbur

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
teşekkürler...

burcutoprak

Yeni Üye
Bölüm:
Muhasebe Programı
Güz döneminde 4 derse girmedm ff geldi 4 dersten kaldim kaldiğim dersleri bidahaki yil güz döneminde alicakmişim sadece kaldiğim 4 dersemi girecegim bidahaki yil güz döneminde.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Güz döneminde 4 derse girmedm ff geldi 4 dersten kaldim kaldiğim dersleri bidahaki yil güz döneminde alicakmişim sadece kaldiğim 4 dersemi girecegim bidahaki yil güz döneminde.
Guz donemı derslerını alttan alıcaksınız. Diyelimki 1.sınıfta 4 tane FF dersinden kaldınız..
2.sınıf dersleri ile birlikte 1.sınıftan kalan (4 dersi) alttan alıcaksınız. 45 krediye kadar ders alabılırsınız.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Son mesajlar

Forum istatistikleri

Konular
17,417
Kullanıcılar
90,724
Son üye
Glassdfl