Bölüm seçimi?

alicenkgumus

Yeni Üye
Merhabalar liseyi ailevi sebeplerden dolayı daha yenı acıktan bıtırmıs bulunmaktayım.90 dogumluyum Aöf ten 2 yıllık bır bolum okumak ıstıyorum. Aklımda 3 bolum var 1.dış ticaret 2.kameramanlık ve fotoğrafçılık 3.turzim ve seyahat hizmetleri(İleri düzeyde rusçam var) sizce hangı bolum benım ılerıde iş olanağı,getiri olarak rahat etmemi sağlar. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Herkese iyi forumlar.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Merhabalar liseyi ailevi sebeplerden dolayı daha yenı acıktan bıtırmıs bulunmaktayım.90 dogumluyum Aöf ten 2 yıllık bır bolum okumak ıstıyorum. Aklımda 3 bolum var 1.dış ticaret 2.kameramanlık ve fotoğrafçılık 3.turzim ve seyahat hizmetleri(İleri düzeyde rusçam var) sizce hangı bolum benım ılerıde iş olanağı,getiri olarak rahat etmemi sağlar. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.Herkese iyi forumlar.
Eğer Rusça'nız iyiyse tabiiki Turizm ve Seyehat okumanızı öneririm. Ama tabii aileniz sizin otellerde veya turizm ile ilgili bir yerde çalışmanıza izin verirmi onuda düşünmelisiniz.

alicenkgumus

Yeni Üye
ailevi sorunlardan kastım kısıtlama vs degıl bosanmalar,vefat vs. bende bılemedım cok karısık kafam turızm ve otel ısletmecılıgı ve seyahat hızmetlerı olarak ıkı bolum var bunlardan hangısı mantıklı olur sızce?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ailevi sorunlardan kastım kısıtlama vs degıl bosanmalar,vefat vs. bende bılemedım cok karısık kafam turızm ve otel ısletmecılıgı ve seyahat hızmetlerı olarak ıkı bolum var bunlardan hangısı mantıklı olur sızce?
Seyehat hizmetleri daha çok turistik geziler vs gibi düşünebiliriz. Turizm ve otel işletmeciliği ise otel personeli olarak çalışma diyebiliriz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ama rusçanız oldukça iyi ise Antalyada büyük otellerde resepsiyonist olarak çalışabilirsiniz. Ama tabii ingilizcenizide geliştirmenizi öneririrm.

Lacremel

Yeni Üye
Bölüm:
Çalışma Ekonomisi
Farketmiyor, her ikiside aynı işi yapabilir Turizm sektöründe. Turizm ve Otel İşl. önü daha açık, her branşta çalışırsın, tavsiye ederim. Dil ve Bilgisayar otomasyon prog. bilgisi önemli ;)

ufoline

Yeni Üye
merhabalar bende ikinci üniversite olanağına başvurmaya karar verdim fransızca öğretmenliğinde okuyorum bu sebeple fransızcam fena değil:)liseden ingilizce çıkışlı olduğum için ingilizcem de gayet iyi düzeyde turizm alanında rehberlik vs meslekler hep idealimdi bu yüzden kayıt oluyorum ancak kültürel mıras ve turizm bölümü ile turizm ve otel işletmeciliği arasında kararsız kaldım.iki bölümün avantajları ve dezavantajları neler iş olanakları nasıl?veya benim durumuma ne önerebilirsiniz?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara