Yeni sisteme göre ders çalışma hakkında yardım gerekiyor

LazOF

Yeni Üye
Bölüm:
Maliye
Merhaba Arkadaşlar,

Konunun doğru yere açıldığından emin değilim o yuzden kusura bakmayın lütfen.

Sorum bundan önce ki dönemlerde hep çıkmış sorular vb kaynaklardan çalışıp geçiyordum.Bu sene sistem değişmesi sonrasında (bu arada alttan dersim yok bu sene 5 dersim var sadece) kitaplarımı aldım son sınıf maliye öğrencisiyim.Yalnız şu varki kitaplar bence çok ağır konu içinde konu ayıramıyorym hepsi bana önemli geliyor ee hepside önemli olunca hepsini anlamam çok zorlaşiyor bide konu çalışması sonrasında teste baktığımda netten filan çalıştığım konu da yeterli göremiyorum (beelkide sistem değiştiği içindir) :) Bu durumda sizden ricam ne yapmalıyım ? Dışardan ve siteden netten temin edebileceğim Soru bankaları + sitedeki konu anlatımları yeni sistemde bana yeterli olur mu ? Kursa gitmek istemiyorum bir daha para vermemek için kursa gitmelisin diyorsanız yapacak bir şey yok ona gidicem artık bıtmelı bu unıversıte çunku kafam baya karışık konu hakkında engin bılgılerınızı lutfen rıca ederım ne yapmalıyım ben ????

Saygılar

Herkezede şimdiden sınavlarında başarılar umarım herkez başarılı olur.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Kredili sistemde dersler ikiye bölündü...Çıkmıs soruların faydasını olacagını sanmıyorum...Eğer dersleriniz içeriği gecen seneden farklı ise cıkmıs sorular fayda saglamayacaktır.. Ders kitaplarından özet cıkararak calısmak daha mantıklı.. Piyasada bazı acıkogretım kurslarını soru bankaları var... İçeriklerinin okugunuz bolumun ıceriğiyle aynı olup olmadıgına bakmakta fayda var...

Ayca_Guler

Forum Yöneticisi
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Bu yıl sistem değiştiği ve eğitim kalitesinin yükseltilmesi ( Öğrencilerin sadece soru çalışarak, yardımcılarla çalışarak geçmesini önemek ) için yardımcı yayınlar yasaklandı. Bu yıl yardımcı kitap basılmayacak ve satışı yasak. Gelelim çıkmış sorulara, bu yıl dersler bölündüğü için geçen yılların sorularında hangi sorunun güz dönemi hangi sorunun bahar dönemi için olduğunu ayırmanız gerekiyor. Buna da uğraşamayacağınızı düşünürsek okulun verdiği kitaplara çalışmak en doğru yöntem olacaktır.

Burda bir avantajınız var, kolay olan derslere ağırlık verip onlardan yüksek not getirmeye çalışın 70-80 gibi. Zor olan derslerede idare edebilecek kadar çalışıp onlardanda FF almayacak kadar not getirin 35 - 40 gibi. Genel not ortalamanız 2.0'ın üzerinde olduğunda o zor olan derslerdende böylelikle geçmiş olursunuz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara