Aöf Mezuniyet Haberi

prenses19

Yeni Üye
arkadaşlar okuduğumdan beri aklım çıkmış durumda... hafta sonu ve nereye soracağımı kime danışacağımı bilmiyorum. böyle bir haber okudum bigisi olan var mı? başlığı doğru yere mi açtım onu da bilmiyorum.

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi son sınıf öğrencileri, okul idaresinin aldığı bir karardan dolayı mezun olmalarının engellendiğini öne sürdü.

"Anadolu Üniversitesi AÖF 4.Sınıf öğrencilerinin mezun olmalarını engelledi! Kredili sistem otomatik olarak 6 ders eklemiş. Çoğu öğrenci de sadece 6 dersten sorumlu olduklarını düşünüp bankanın öngördüğü miktarı yatırarak kayıtlarını yeniletti. Fakat bulunduğu yıl içerisinde mezun olmak isteyen öğrencilerin sistemde bir ders daha eklemesi gerekiyormuş.

Bunu sonradan öğrenen öğrenciler, eklemedikleri o tek ders yüzünden mezun olamıyor.

Derslerimiz başarılı olduğu halde mezun olamıyoruz, ekleyemediğimiz tek ders için 1 yıl beklemek istemiyoruz.

Biz öğrenciyiz, bizim için zaman çok önemli. Mağduruz, sesimizi duyun."

CuneytKayabasi

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
Kayıt olurken tek dersi bırakıyorlar evet. O yüzden parayı yatırmadan önce internetten kontrol etmek gerekiyor. Benimde 1 dersim eklenmemişti onu ekledim öyle yatırdım parayı

prenses19

Yeni Üye
inanmıyorum ya ama nasıl olur ben kontrol etmiştim ekleme kısmında bir ders görünmüyordu. off yaa 6 dersim var görünüyor oturup ağlıcamm

prenses19

Yeni Üye
umarım söylediğiniz gibidir. aöf ün yaptığı işlere ben akıl erdiremiyorum. cevap verdiğiniz için çok çok teşekkürler...

erenergin

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
bu tablonun haricinde üniversite sonradan ders ekleyemez veya silemez diye düşünüyorum.Kayıt yenileme tarihlerinden sonra "biz düzenleme yaptık bu dersi veya dersleri bir sonraki senenin dönemlerinde alacaksınız"derlerse bu çok büyük haksızlık olur.Biz kayıt yenilerken ders ekle sil sayfasında ne görünüyorsa onu ekledik sonradan böyle bir saçmalık olacağını pek zannetmiyorum ama genede bunların ne yapacakları belli olmaz.......

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara