İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt İşlemleri

İkinci Üniversite Nedir ?
YÖk'ün tüm öğrenci ve mezunlara tanımış olduğu bir hak olan ikinci üniversite, sınavsız olarak belirlenmiş bölümlerden istediğinize kontenjan sınırlaması olmadan direk kayıt olma imkanı sunmaktadır. Herhangi bir yükseköğretim kurumunun ön lisans (2 yıllık) veya lisans (4 yıllık) bölümlerinde kayıtlı olan öğrenciler veya programlardan mezun olanlar ile aynı zamanda açıköğretim öğrencileri veya mezunları, okudukları veya mezun oldukları bölümden farklı olmak kaydı ile, üniversite sınavına girmeden direk olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi önlisans veya lisans bölümlerinden istediklerine kayıt olma hakkına sahiptirler. ( Sosyal Hizmet Bölümü Hariç ). Aşağıdaki tablodan kim nereye kayıt olabilir görebilirsiniz.

Devam Edilen veya Mezun Olunan Bölüm;
2. Üniversite Kapsamında Müracaat Edilebilecek Bölüm
Önlisans Bölümü İse
Sadece Önlisans Bölümlerini Tercih Edebilirsiniz.
Lisans Bölümü İse
İster Önlisans, İster Lisans Bölümlerinden Birisini Tercih Edebilirsiniz.

Bir yükseköğretim programından mezun olan veya halen bir örgün yükseköğretim programında okuyanlardan açıköğretimin bir programına kayıt yaptıranlar, askerlik işlemleri hariç açıköğretimdeki tüm öğrencilik hizmetlerinden ve haklarından yararlanmaktadırlar.

Örgün öğretim ile birlikte açıköğretim programına kaydolacak erkek öğrencilerin askerlik işlemleri, örgün öğretimdeki statülerine göre yapılacaktır. Bu durumdaki öğrencilerin açıköğretim programlarına kaydolmaları, askerlik işlemleri ile ilgili herhangi bir hak sağlamayacaktır. Açıköğretim programlarına kayıt yaptırdıktan sonra örgün öğretimden kaydını sildiren öğrenciler bu durumlarını belgelendirmek koşuluyla askerlik işlemleri dâhil tüm öğrencilik hizmetinden yararlanacaklardır.

Atatürk Üniversitesi Açıköğretim aöf bölümlerinde ikinci üniversite kapsamında sınavsız olarak direk kayıt olabilmektesiniz. İkinci üniversite kapsamında kayıt ile ilgili bilgileri aşağıda görebilirsiniz. İkinci üniversite kapsamında Sosyal Hizmet harici diğer tüm açıköğretim bölümlerine kontenjan kısıtlaması olmadan kayıt olabilirsiniz.

İkinci üniversite için ön kayıt ve kesin kayıtlar Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Kayıtlar
Başlangıç Tarihi
Bitiş Tarihi
Ön Kayıt
09 Eylül 2013
31 Ekim 2013
Kesin Kayıt
23 Eylül 2013
31 Ekim 2013

İkinci Üniversite Kayıtları

Atatürk Üniversitesi Aöf bölümlerine ikinci üniversite kapsamında için ön kayıtlar 09 Eylül - 31 Ekim 2013 günü mesai bitimine kadar Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.
Ön kayıt yaptırdığınız bölümler için kesin kayıt işlemlerini ise 23 Eylül - 31 Ekim 2013 tarihleri arasında yine Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapacaksınız.

Kayıt için istenilen belgeler;

1. Kayıt Bilgi Formu (Öğrenci Bilgi Sisteminden yapılacak kayıt işlemi sonunda alınacaktır.)
2. Öğrenim belgesi
o Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenim görmekte olan öğrenciler lise diplomalarının onaylı bir sureti ile ilgili yükseköğretim kurumundan alacakları öğrenci belgesini göndereceklerdir.
o Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler mezun oldukları kurumdan aldıkları yüksek öğrenim diplomasının tasdikli suretini göndereceklerdir.
3. Vesikalık fotoğraf (4 Adet)
4. Askerlik belgesi (Erkek öğrencilerden askerlikle ilişikleri olanlar)
5. Sağlık Raporu (Varsa özürlü öğrencilerden özür grubunu ve özür derecesini bildiren)

İkinci Üniversite Kapsamında Kayıt Olabileceğiniz Bölümler
[h=2]Lisans Programları[/h]
  • İşletme
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • Sosyoloji
[h=2]Önlisans Programları[/h]
  • Adalet
  • Bankacılık
  • Çağrı Merkezi Hizmetleri
  • Dış Ticaret
  • Halkla İlişkiler ve Tanıtım
  • İlahiyat
  • İşletme Yönetimi
  • Lojistik
  • Menkul Kıymetler ve Sermaye Piyasası
  • Reklamcılık
  • Sağlık Kurumları İşletmeciliği

yyildirayy

Yeni Üye
Bu arada Ön Lisans programına Bilgisayar Programcılığı eklenmiş

KAYITLAR

İkinci üniversite için ön kayıtlar 01 Temmuz - 25 Ekim 2013 tarihi mesai bitimine kadar Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Kesin kayıt işlemleri ise ön kayıtlara bağlı olarak 02 Eylül - 25 Ekim 2013 tarihleri arasında Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden yapılacaktır.

Kayıt için istenilen belgeler;

Kayıt Bilgi Formu (Öğrenci Bilgi Sisteminden yapılacak kayıt işlemi sonuna alınacaktır.)
Öğrenim belgesi
Halen bir yükseköğretim kurumunda öğrenim görmekte olan öğrenciler lise diplomalarının onaylı bir sureti ile ilgili yükseköğretim kurumundan alacakları öğrenci belgesini göndereceklerdir.
Herhangi bir yükseköğretim kurumundan mezun olan öğrenciler mezun oldukları kurumdan aldıkları yüksek öğrenim diplomasının tasdikli suretini göndereceklerdir.
Vesikalık fotoğraf (4 Adet)
Askerlik belgesi (Erkek öğrencilerden askerlikle ilişikleri olanlar)
Sağlık Raporu (Varsa özürlü öğrencilerden özür grubunu ve özür derecesini bildiren)

yyildirayy

Yeni Üye
Bilgisayar Programcılığı ön lisans programını düşünen arkadaşlar olursa alttaki linkten program hakkında bilgileri edinebilir
Ben 2. üniversite olarak ciddi ciddi düşünüyorum bu programı

Atatürk Üniversitesi

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara