kayıt yenileyemedim tecil problem olur mu?

mrtkr

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
24 yaşındayım 2011 yılında myo bitirdim ve önlisans diplomamla askerliğimi 31.12.2014 tarihine kadar tecil ettirdim.daha sonra dikey geçiş ile açıköğretim işletme programına kayıt yaptırdım ve 3. sınıftan başladım.3. sınıf bitti sonra malum aöf geçen sene kredili sisteme döndü ve 4. sınıf güz dönemini verdim ancak bahar döneminden 2 dersim kaldı.güz döneminden dersim olmadığı için kayıt yeniletemezsiniz diyor ve bahar dönemi kayıtlarıda martta başlayacak.ancak benim tecil yıl sonunda bitiyor ve öğrenci olarak görünmeyeceğim için muhtemelen kaçak görüneceğim.
asalda yazan paragraf aynen şöyle;

Öğrenci olarak askerlikleri erteli iken akademik yıl başında kayıt yeniletmeyenlerin ertelemeleri iptal edilmektedir. Bunlardan yoklama kaçağı veya bakaya durumuna düşmeden yeniden okul kaydı yaptıranların askerlikleri 29 yaş sonu esas alınarak yukarıdaki esaslara göre yeniden ertelenmektedir. Yoklama kaçağı veya bakaya kaldıktan sonra kayıt yenilettikleri takdirde askerlikleri ertelenmemektedir. (29 yaşından küçük olsalar dahi)

bugün öğrenci belgesi almaya gittim büroya pazartesi gel dediler.fakat verdikleri belgede kayıt yenilenmemiş yazacakmış.ee dedim askerlik sıkıntı olmasın(tabi kadın nerden bilsin tecil bittiğini).yok dedi askerlik şubesi kabul eder dedi ama benim de içime baya kurt düştü.
-öğrenci belgesinde kayıt yenilememiş yazınca askerlik şubesi erteleme yapar mı?
-29 yaş muhabbeti dikey geçişle kayıt yaptıranlar için geçerli değil mi?
-kaçak olarak kalan 2 dersi versem tekrar tecil hakkım olur mu?
-en kötü ihtimal şubatta asker olsam hazirandaki sınavlara girme hakkım olur mu?bitirirsem uzun gidip kısa dönem yapma imkanım var mı?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara