Bilgisayar Programcılığı

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
  • Programın SeviyesiÖnlisans
    Programın Süresi2 yıl
    Programın AmacıSürekli gelişen bilgisayar teknolojilerinin mesleki uygulamalarda kullanımı yönünde teorik bilgi düzeyini artırmak ve bu alanda yenilikleri izlemek amaçlanmaktadır. Gelişen teknolojileri kullanma becerileri kazanmak isteyen herkese açık olan bu program çalışan, üreten ve yeniliklere açık bireyler yetiştirmektedir.
    Programın KazanımlarıBilgisayar Programcılığı Önlisans Programı’na kayıt olan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu bölgesel bazda teknik, ticaret ve kız meslek liselerinin ilgili programından mezun olmuş, diğer dengi lise mezunları ve halen herhangi bir resmi veya özel kurumlarda görev yapan bireylerden oluşmaktadır. Dolayısıyla aktif olarak görevde bulunan bireylerin programdan mezun olmaları görev yapılan alanda hizmet kalitesini artıracaktır. Bununla birlikte programın, mezun olanların memuriyet müktesebatı açısından da faydaları olacaktır.
    Programın İstihdam AlanlarıBu programdan mezun olacak öğrenciler önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin kazanmış oldukları genel haklara sahip olacaklar, onlar gibi kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilme imkânı bulacaklardır. Ayrıca bu programdan mezun olacak öğrenciler tekniker unvanı almaya hak kazanır.
    Programda ÖdemelerPrograma yerleştirilen adaylar;
    2013-2014 Eğitim-Öğretim yılı için Öğrenim Gideri olarak Güz ve Bahar yarıyılları başında 290`ar TL
    Programda Diploma Bilgisi
    Programı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi" mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.

Programa Öğrenci Kabul ŞartlarıProgramı tercih edecek adayların 2013 yılı YGS puan türlerinin en az birinden 140.000 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekmektedir.
Programa Yerleştirilme İşlemleriPrograma yerleştirilme işlemleri öğrencilerin YGS puanları esas alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.
Programın KontenjanıKontenjan sınırlaması bulunmamaktadır.
Programın ÖSYM Tercih Kodu101451733
Programda 2 inci ÜniversiteHalen herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da mezun olan öğrenciler bu programa Yükseköğretim Kurul tarafından belirlenecek koşullarda "2 inci Üniversite" kapsamında kayıt yaptırabilecekleridir.

Programın MüfredatıProgramda uygulanacak olan müfredata ulaşmak için lütfen tıklayınız
Programın YürütülmesiProgramda dersler; Fakülte tarafından hazırlanan etkileşimli materyaller kullanılarak, internet üzerinden yürütülecektir. Öğrencilere basılı materyal (kitap vb.) dağıtımı yapılmayacaktır. Derslerde muafiyet uygulaması olmayacaktır.
Programda SınavlarProgramda; a) Ara (vize) sınavları online (çevrimiçi) olarak internet üzerinden yapılmaktadır. b) Yarıyıl sonu (final) sınavları ise; öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak, belirlenecek olan sınav merkezlerinde hafta sonlarında ve yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır. Sınav merkezlerinin belirlenmesinde öğrencilerimizin tercihleri de göz önünde bulundurulacaktır. Son yapılan sınav organizasyonu 42 il merkezinde gerçekleştirilmiştir.
Programda Uygulama (Staj)Programda uygulama (staj) etkinliği bulunmamaktadır
Programda MevzuatProgramın yürütülmesi ile ilgili olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

Programın KoordinatörüProf. Dr. M. Dursun KAYA
Programın SorumlusuArş. Gör. Gürkan YILDIRIM

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara