Çocuk Gelişimi

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk Üniversitesi 2013-2014 eğitim yılı itibari ile Çocuk Gelişimi Açıköğretim Programına öğrenci kabulüne başlamıştır. Program ile ilgili detayları aşağıdan öğrenebilirsiniz.

Programın SeviyesiÖnlisans
Programın Süresi2 yıl
Programın AmacıToplumumuzun önemli bir kesimini oluşturan çocuklara üzerinde teorik ve uygulamalı bilgi düzeyini geliştirmek ve çocuklara dönük hizmetler yürütmek isteyenlere ilişkin bir programdır. Bu program alanda uzmanlaşmak isteyen, lise mezunu tüm bireylere açıktır. Bu program sayesinde çocuk gelişimi alanına ilişkin gelişmeler takip edilebilecek, uygulamalar ayrıntılı olarak öğrenilebilecektir.
Programın KazanımlarıÇocuk Gelişimi Önlisans Programına kayıt olan öğrencilerin büyük bir çoğunluğu Kız Meslek Liselerinin ilgili programından mezun olmuş ve halen herhangi bir resmi veya özel kurumlarda görev yapan bireylerden oluşacaktır. Dolayısıyla aktif olarak görevde bulunan kişilerin programdan mezun olmaları görev yapılan alanda hizmet kalitesini artıracaktır. Bununla birlikte program mezun olanların memuriyet müktesebatı açısından da faydaları olacaktır.
Programın İstihdam AlanlarıBu programdan mezun olacak öğrenciler önlisans programlarından mezun olan öğrencilerin kazanmış oldukları genel haklara sahip olacaklar, onlar gibi kamu kurum ve kuruluşlarında istihdam edilme imkânı bulacaklardır. Özellikle bu alandan mezun öğrencilerin en büyük istihdam alanları programın özelliğinden dolayı ağırlıklı olarak Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi ve özel anaokulları ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı resmi ve özel çocuk yuvaları ve kreşlerdir.
Programda ÖdemelerPrograma yerleştirilen adaylar; 2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı için Öğrenim Gideri olarak Güz ve Bahar yarıyılları başında 290`ar TL
Programda Diploma BilgisiProgramı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi" mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.

Programa Öğrenci Kabul ŞartlarıProgramı tercih edecek adayların 2013 yılı YGS puan türlerinin en az birinden 140.000 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekmektedir.
Programa Yerleştirilme İşlemleriPrograma yerleştirilme işlemleri öğrencilerin YGS puanları esas alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.
Programın KontenjanıKontenjan sınırlaması bulunmamaktadır.
Programın ÖSYM Tercih Kodu
Programda 2 inci ÜniversiteHalen herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da mezun olan öğrenciler bu programa Yükseköğretim Kurul tarafından belirlenecek koşullarda "2 inci Üniversite" kapsamında kayıt yaptırabilecekleridir.

Programın MüfredatıProgramda uygulanacak olan müfredata ulaşmak için lütfen tıklayınız
Programın YürütülmesiProgramda dersler; Fakülte tarafından hazırlanan etkileşimli materyaller kullanılarak, internet üzerinden yürütülecektir. Öğrencilere basılı materyal (kitap vb.) dağıtımı yapılmayacaktır. Derslerde muafiyet uygulaması olmayacaktır.
Programda SınavlarProgramda; a) Ara (vize) sınavları online (çevrimiçi) olarak internet üzerinden yapılmaktadır. b) Yarıyıl sonu (final) sınavları ise; öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak, belirlenecek olan sınav merkezlerinde hafta sonlarında ve yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır. Sınav merkezlerinin belirlenmesinde öğrencilerimizin tercihleri de göz önünde bulundurulacaktır. Son yapılan sınav organizasyonu 42 il merkezinde gerçekleştirilmiştir.
Programda Uygulama (Staj)Programa devam eden öğrenciler, mezun olabilmek için 30 işgünü uygulama (staj) yapmak zorundadırlar. Uygulamalar, III. ve IV. yarıyılın başından itibaren 15’er işgünlük iki ayrı dönemler halinde yapılabileceği gibi, IV. dönemin sonunda, toplam 30 işgünü olarak da yapılabilecektir. Öğrenciler, resmî ve özel kurumların kreş, yuva, anaokulu, ana sınıfı gibi Okulöncesi Eğitim Kurumlarında, Rehabilitasyon Merkezlerinde, Özel Eğitim Kurumları ve Kaynaştırma Eğitimi yapılan sınıflarda, Ana-çocuk Sağlığı Merkezleri, Hastaneler, Sosyal Hizmetler Müdürlüklerine bağlı Aile Danışma Merkezlerinden herhangi birinde olmak üzere, kendi durumlarına göre uygulama tarihlerini ve uygulama yapmak istedikleri kurumları kendileri seçeceklerdir.
Programda MevzuatProgramın yürütülmesi ile ilgili olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

• Programın KoordinatörüYrd. Doç. Dr. Mehmet Ali SEVEN
    Programın SorumlusuUzm. Eda BOZKUR

asln

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
Bu bolume basvuru icin meslek lisesi cikisli olmak sart mi

elbistn

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
2. üniversite kapsamında ne tür işlem yapmak gerek ben yeni adalet bölümünden mezun oldum bu bölümü okumak istesem ne yapmam gerekir kayıt tarihleri ne zaman bilgi verir misiniz?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN

fkayis

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
en az 140 puan diyor.sınavsız geçişle tercih yaptım gelmedi

ayselrey

Yeni Üye
merhaba;
ben lise mezunuyum,2014 YGS puanım189 aldım Atatürk üniv. halkla ilişkiler 4 yıllığa tercih yaptım ama çocuk gelişim bölümünün açıldığını gördüm çocuk gelişim bölümüne kayıt olabilirmiyim?

berfuu

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
ben 4 yıllık lisans mezunuyum. daha önce aöf e başvurmadığım için bilmiyorum. 2. üni olarak başvurmak için okuyo olmamamız şart değil değil mi? öyle anladım ama kesinleştirmek istedim. bir de ygs şartında aldığın puanın önemli mi acaba.. bir taban puan vs bişey var mı yoksa tercih etsen gelir mi.. bilgilendirirseniz çok sevinirim

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
merhaba;
ben lise mezunuyum,2014 YGS puanım189 aldım Atatürk üniv. halkla ilişkiler 4 yıllığa tercih yaptım ama çocuk gelişim bölümünün açıldığını gördüm çocuk gelişim bölümüne kayıt olabilirmiyim?
Maalesef tercih tarihleri ve mazeretli tercih tarihlerini kaçırdıysanız başka hakkınız yok. Ayrıca tercih sonuçlarınıza göre hangi bölüme yerleşti iseniz o bölüme kayıt olabilirsiniz.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ben 4 yıllık lisans mezunuyum. daha önce aöf e başvurmadığım için bilmiyorum. 2. üni olarak başvurmak için okuyo olmamamız şart değil değil mi? öyle anladım ama kesinleştirmek istedim. bir de ygs şartında aldığın puanın önemli mi acaba.. bir taban puan vs bişey var mı yoksa tercih etsen gelir mi.. bilgilendirirseniz çok sevinirim
İlla öğrenci olmanız gerekmiyor Mezunlarda Sınavsız ikinci üniversite kapsamından yararlanabilmektedir. Taban puan vs yok başvuran herkes direk kayıt olmaktadır.

hrrmsltntrz

Yeni Üye
ben iki yıllık ilahiyat acıkogretim tercihi yaptım ama cocuk gelisim okumak istiyorum 2.sınavsız gecis hakkıyla cocuk gelisime kayıt olabilirmiyim oluyosa ne zaman nasıl olabilirim bilgi verirmisiniz?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Öncelikle İlahiyat bölümünü hangi üniversiteden kazandığınız önemli. Eğer Anadolu Üniversitesi aöf ilahiyat kazandıysanız güzel, yok Ata Aöf İlahiyat kazandıysanız kötü. çünkü ikinci üniversite kapsamında olsa dahi aynı üniversitede aynı anda iki aöf bölümü okuyamazsınız.

Ben Anadolu Üni İlahiyat kazandığınızı varsayıyorum. Öncelikle İlahiyat bölümüne kayıt olacaksınız, ve öğrenci belgenizi alacaksınız. Sonrasında Ata Aöf Çocuk gelişimi bölümüne aşağıdaki linkte yer alan bilgiler ışığında kayıt olabilirsiniz..
Sınava Girmeden İkinci Üniversiteyi Okumak | Açıköğretim Yardım, Destek ve Paylaşım Sitesi

Nasaom

Yeni Üye
Merhaba ben önlisans mezunuyum. Çocuk gelişimi önlisans bölümünü okumayı çok istiyorum 2. Üniversite kapsamında kayıt yaptırmak istiyorum. 2016-2017 eğitim döneminde kayıt yaptırabilir miyim? Bu konuda bilgi verirseniz çok mutlu olurum.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Evet önlisans mezunu olduğunuz için sınavsız ikinci üniversite kapsamında sınava girmeden 2016-2017 Eğitim öğretim yılı için kayıt yaptırabilirsiniz. Yeni kayıtlar 2016 sonbahar döneminde yapılır.

szyork

Yeni Üye
Bölüm:
Sosyal Hizmetler
merhabalar ben 2009 çocuk gelişimi lise mezunuyum ve Ekişehir anadalu üniveritesinde kaydım var sosyal hizmetlerde ama dondurdum ama ikinci üniversite olarak çocuk gelişimi bölümüne kaydımı yaptırmak istiyorum mümkün mü ?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Aynı fakültede aynı anda 2 bölüm birden okuyamazsınız, ancak kaydınızı sildirip yeniden kayıt yaptırmanız gerek ya da Erzurum Atatürk üniversitesi Açıköğretim fakültesinde Çocuk Gelişimi bölümüne sınavsız ikinci üniversite kapsamında kayıt yaptırabilirsiniz.

iha

Yeni Üye
Bölüm:
Okul Öncesi Öğretmenliği
merhaba ben ilk tercihimi çocuk gelişimi yaptım. fakat öğrendiğime göre yoğun başvurudan ötürü sisten taban puanını yükseltmiş ve aöf küçülmeye gitmiş diye bilgi verildi dolayısıyla bir yükseköğretime yerleştirilemedim bu yüzden çok üzügünüm.. başka bir şansım yada ek kontenjan gibi bir hakkım varmıdır? teşekkürler.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara