Reklamcılık Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Reklamcılık Önlisans Bölümü Ata-Üni Açıköğretim Fakültesi bünyesinde 2013 yılında açılmış olup, 2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kabulüne başlamıştır. YGS sınavından 140 ve üzeri alan herkes programı tercih etmeleri durumda yerleştirilmektedirler. Bölüm ile ilgili detayları aşağıdan okuyabilirsiniz...

Programın SeviyesiÖnlisans
Programın Süresi2 yıl
Programın AmacıSağlık sisteminin beklentilerinin gerçekleştirilmesine yönelik olarak; işletmecilik, hastane yönetimi ve temel sağlık bilgisine sahip; planlama, örgütleme, yürütme, koordinasyon ve denetim fonksiyonlarına ilişkin teknikleri sistematik ve bilinçli bir şekilde uygulayabilecek bilgi ve becerilerle donatılmış, nitelikli ara elemanları sağlık sektörüne kazandırmaktır. Ayrıca gelişen ve değişen uygulamalara uyum sağlamanın yanında yaratıcı öneri ve çözümler bulabilen dolayısıyla ülkenin kalkınmasına katma değer sağlayan sağlık kurumları işletmecisi yetiştirmektir.
Programın KazanımlarıProgramı başarı ile tamamlayan öğrenciler, ön lisans düzeyinde gerekli olan temel bilgilere sahip olarak alanında ihtiyacı karşılayacak donanımlı, ekip çalışmasına yatkın, iletişim becerileri gelişmiş, empatik ilişki kurabilen, analitik düşünüp problem çözebilen, araştırmacı, gelişime açık ve toplumsal kalkınmaya öncü vizyon sahibi "Sağlık Kurumları İşletmecisi" unvanına sahip olacaklardır.
Programın İstihdam AlanlarıSağlık kurumları işletmecisi sağlık kurumlarının personel ihtiyacının karşılanması, personelin verimli bir şekilde çalıştırılması, gereken araç-gereç vb. satın alınması, çalışmalarının planlanması ve etkin bir biçimde yürütülmesi gibi işleri yapar. Sağlık kurumları işletmecileri kamu, üniversite vakıf hastanelerinde, özel hastanelerde, rehabilitasyon merkezlerinde, SGK’da sağlık sigortası ile ilgili anlaşmalı kurumlar birimlerinde, özel sigorta şirketlerinde, ilaç, tıbbi cihaz üreten endüstri kuruluşlarında sağlık araştırma merkezlerinde çalışabilirler.
Programda ÖdemelerPrograma yerleştirilen adaylar;
2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı için Öğrenim Gideri olarak Güz ve Bahar yarıyılları başında 290`ar TL
Programda Diploma BilgisiProgramı başarı ile tamamlayan öğrencilerin diplomalarında "Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi" mezunu ibaresi yer alacak ve bu diploma diğer önlisans diplomalarının sağladığı tüm yasal hakları sağlayacaktır.
Programa Öğrenci Kabul ŞartlarıProgramı tercih edecek adayların 2013 yılı YGS puan türlerinin en az birinden 140.000 ve daha yukarı puan almış olmaları gerekmektedir.
Programa Yerleştirilme İşlemleriPrograma yerleştirilme işlemleri öğrencilerin YGS puanları esas alınarak merkezi yerleştirilme yolu ile ÖSYM tarafından yapılacaktır.
Programın KontenjanıKontenjan sınırlaması bulunmamaktadır.
Programın ÖSYM Tercih Kodu101451787
Programda 2 inci ÜniversiteHalen herhangi bir yükseköğretim kurumunda öğrenimlerine devam eden ya da mezun olan öğrenciler bu programa Yükseköğretim Kurul tarafından belirlenecek koşullarda "2 inci Üniversite" kapsamında kayıt yaptırabilecekleridir.
Programın MüfredatıProgramda uygulanacak olan müfredata ulaşmak için lütfen tıklayınız
Programın YürütülmesiProgramda dersler; Fakülte tarafından hazırlanan etkileşimli materyaller kullanılarak, internet üzerinden yürütülecektir. Öğrencilere basılı materyal (kitap vb.) dağıtımı yapılmayacaktır. Derslerde muafiyet uygulaması olmayacaktır.
Programda SınavlarProgramda; a) Ara (vize) sınavları online (çevrimiçi) olarak internet üzerinden yapılmaktadır. b) Yarıyıl sonu (final) sınavları ise; öğrenci yoğunluğuna bağlı olarak, belirlenecek olan sınav merkezlerinde hafta sonlarında ve yüz yüze oturumlar şeklinde yapılacaktır. Sınav merkezlerinin belirlenmesinde öğrencilerimizin tercihleri de göz önünde bulundurulacaktır. Son yapılan sınav organizasyonu 42 il merkezinde gerçekleştirilmiştir.
Programda Uygulama (Staj)Programda uygulama (staj) etkinliği bulunmamaktadır
Programda MevzuatProgramın yürütülmesi ile ilgili olarak Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliğine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
Programın KoordinatörüDoç. Dr. Bener GÜNGÖR
Programın SorumlusuArş. Gör. Dr. Arzu DENİZ

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara