Adalet Meslek Etiği | 2013 | 1. Yarıyıl Ara Sınav | Ders Özet Notları | ÜweyS

UweyS

Yeni Üye
Bölüm:
Adalet
Bu dersin amacı, yardımcı adalet personeline mesleklerini icra ederken karşılaşabilecekleri ahlâkî sorunların üstesinden gelebilmek için gerekli bilişsel ve ahlaki donanımın kazandırılmasıdır.

Bu dersin sonunda öğrenci;

• Etikle ilgili temel kavramları tanıyabilecek,
  • Kamu etiğinde öne çıkan sorunları tartışabilecek,
  • İnsan hakları ve adil yargılanma hakkı ile ilgili temel ilkeleri listeleyebilecek,
  • Kamu Görevlileri Etik Kurulu ve Etik Komisyonların yapısını açıklayabilecek,
  • Etik Davranış İlkeleri Yönetmeliğinden yer alan davranış ilkelerini listeleyebilecektir.

Değerli arkadaşlar, bu ders notları büyük emek verilerek hazırlanmıştır. Amacımız, açıköğretim sınavına fazla zaman kaybetmeden hazırlanmanız. Tamamen sınava yönelik ders notlarıdır. Bir kaç defa okuyarak ara sınava hazır duruma gelebilirsiniz.

Aynı çalışmayı Dönem Sonu Sınavı içinde yapıyorum. Ara Sınav özet notlarını
ücretsiz, Dönem Sonu Sınavı hazırlık özet notlarını ücretli temin edebilirsiniz. İletişim adresleri aşağıda listelenmiştir.

Ders notlarını açabilmeniz için
.pdf programına ihtiyacınız vardır. Size uygun işletim sistemini girerek programı bilgisayarınıza kurunuz; Tıklayınız

DÖNEM SONU SINAVI İÇİN DERS NOTU İSTEYENLER AŞAĞIDAKİ İLETİŞİM ADRESLERİNİ KULLANARAK ÜCRETLİ TEMİN EDEBİLİRLER.

İletişim Adresleri;
Site Özel Mesaj Yoluyla;
Diğer iletişim adresleri için resmin üzerine tıklayınız...

Çalışmalarınızda başarılar dilerim. ÜweyS

@2013 | ÜweyS | Tüm Hakları Saklıdır. Dökümanları hazırlayanlardan izinsiz başka bir yerde yayınlanması kesinlikle yasaktır. Kul hakkıdır. Dökümanları hazırlayan ÜweyS kaynak gösterilerek yayınlanabilir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara