arkadaslar notlarımı anlayamadım yardımcı olurmusunuz

efeakcin

Yeni Üye
Bölüm:
İşletme
arkadaşlar siteye sınav sonuclarımı fotograf olarak yukluyorum ama anlamadıgım durumlar var

2012/1 0,380 0,450 uyarı
2012/2 0,360 0,630 tekrar
2013/1 2,730 1,620 tekrar

2013 1. dönemde dönem sonu not ortalamam 2.7 küsür genel not ort ise 1,6 yanında da tekrar yazıyor.
anlayamadıklarım :
1- tekrar yazmasının sebebi 1.6 olması sanırım, fakat tekrar yazdıgından ötürü seneye tekrar aynı dersleri aynı dönemi okumam mı gerekecek ? yani derslerden geçmem hiç bir işe yaramadı mı aynı dersleri tekrar mı alıcam

2- eğer ki şimdi kayıt yaptıracagımız dönemde dönem sonu not ortalamamı yüksek tutup genel not ortalamasınıda böylece 2,00 ın üstüne çıkartırsam ( ff olan hariç ) tüm derslerimden geçmiş mi sayılıcam ( bu tekrar yazan 2013 dönemide dahil )

3- eğer ki 2. dönemde de 2,00 ın üstüne çıkamazsam bu durumda ne olur ? seneye yine bu verdiğim dersleri mi almam gerekir yoksa sadece dc cd gibi olanları verip yine bir sonraki bahar dönemini bekleyip 2.00 ın üstüne mi çıkmaya çalışmam gerekir.

detaylı ve doğru cevaplarınızı bekliyorum şimdiden teşekkurler.
not durumu fotografı siteye yükledim : View image: aof

asah

GOLD Üye
Bölüm:
Türk Dili ve Edebiyatı
Genel not ortalamanız 2,00'ın altında ise, CC altında kalan tüm derslerinizden şartlı geçmiş olursunuz, tekrar almalısınız.

Genel not ortalamanız 2,00'ın üstündeyse sadece FF olan derslerinizi tekrar alırsınız. Diğer CC altı derslerinizi 2,00'ın altına düşmedikçe alma zorunluluğunuz yok.

CC ve üstü derslerinizle her halükarda sonsuza kadar vedalaşabilirsiniz.

tekserkan

Yeni Üye
Bölüm:
MEZUN
eğer genel not ortalamanız 2 altında ise ve geçen bahar döneminden cc altı olan dersleriniz var ise bunları ve alacağınız başka bir ders var ise krediniz yettiği kadar hepsini alacaksınız.eğer alamadığınız bir ders kalırsa genel not ortalamanız 2 üstü olsada seneye bu dersi almak zorundasınız.yani genelde bu dönem sonunda ff aldığınız veya krediniz yetmediği içi alamadığınız dersiniz var ise bunları seneye almak zorundasınız eğer yok ise ve genel not ortalamanız 2 üstü ise dd,cd,dc notu aldığınız drsleri geçersinizve bitirisiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara