AUZEF Kültürel Miras ve Turizm Önlisans Bölümü

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
AUZEF Kültürel Miras ve Turizm Önlisans Bölümü

2013-2014 eğitim öğretim yılında öğrenci kabul edecek olan Kültürel Miras ve Turizm önlisans bölümü 2 yıllık olarak hizmet verecektir. Bölüm 2014 YGS sonucuna göre ilk defa öğrenci kabul edecektir. YGS sınavından 140 veya üzeri alan herkes bölümü tercih edebilmektedir. Fakat 1000 kişilik kontenjan olduğundan başvuran kişiler en yüksek puandan en düşük puana göre sıralanacak ve ilk 1000 kişi yerleşecektir.

Program Hakkında;
Kültürel miras geçmiş kültürlerin bıraktıkları prehistorik, arkeolojik, tarihsel, askeri, dini etnoğrafik taşınabilir
veya taşınamaz kültür varlıklarıdır. Kültürel miras bütün toplumlar için önemlidir. Ülkeler küreselleşmeden önce kültürel miraslarını korumaya almaktadır. Bunları korumak için yasal düzenlemeler yapmaktadır. Bunlar aynı zamanda dünya kültürel mirasıdır ve uluslararası yasalarla da korunmaya alınmaktadır. Bunlardan birisinin yok olması dünya tarihinde de bir kayıp demektir. Anadolu'nun çok zengin kültür mirası düşünülürse konunun Türkiye için önemi açıktır. Türkiye'de kültürel mirasın korunması için üniversite düzeyinde eğitim gereklidir. Bu program bu gerekçeden hareketle hazırlanmıştır.

Kültürel miras turizmin önemli bir konusudur. Dünyada hızla yayılmaktadır ve ilgi artmaktadır. Böylece kültürel miras önemli bir ekonomik kaynağa da dönüşmektedir. Yöresel miras kaynakları yöresel gelişme sağlamakta diğer ekonomik faaliyetleri geçerek birinci sıraya yerleşebilmektedir. Turizm yoluyla kültürel mirastan gelir sağlanırken aynı zamanda sağlanan kaynak kültürel mirasın korunmasına da harcanmaktadır.

İstanbul Üniversitesi AUZEF Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi'nde eğitim internet üzerinden ders videoları, sınav soruları, deneme sınavları, çözümlü testler, sesli kitaplar, online kitaplar vs şeklinde yapılmaktadır. Sınavlar ise ara sınav internet üzerinden online olarak, final ve bütünleme sınavları ise İllerdeki sınav merkezlerinde yüzyüze test usulü yapılmaktadır.

Kayıt işlemleri; internet üzerinden online ön kayıt, harç ücretlerinin ödenmesi ve istenilen evrakların İstanbul Üniversitesi AUZEF'e gönderilmesi ile gerçekleşmektedir.

Ne kayıt nede sınav için İstanbul'a gelmenize Gerek bulunmamaktadır.

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Kültürel Miras ve Turizm bölümü hakkında bilgiler eklenmiştir..

zuley

Yeni Üye
ygs puanım 160 gelme şansı olur mu acaba kontejanı az ya

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
ygs puanım 160 gelme şansı olur mu acaba kontejanı az ya
Bu puanınıza okul puanınızda eklenecektir. Okul puanlı hali olan TAM puanınıza göre tercih yapacaksınız. Geçen yıl ki Taban Puan:159,31 eğer bu yılda aynı düzeyde tercih edilirse yerleşirsiniz.

zuley

Yeni Üye
sagolu teşekkurller..

Temp

Yeni Üye
Bu puanınıza okul puanınızda eklenecektir. Okul puanlı hali olan TAM puanınıza göre tercih yapacaksınız. Geçen yıl ki Taban Puan:159,31 eğer bu yılda aynı düzeyde tercih edilirse yerleşirsiniz.
Okul puanının eklenmesi için YGS'den en az 180 puan alması gerekmiyor mu?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Okul puanının eklenmesi için YGS'den en az 180 puan alması gerekmiyor mu?
hayır böyle bir şart yok. Şu an eğer ÖSYM sonuç açıklama sistemine girerseniz okul puanınız eklenmiş olarak YYGS ( Yerleştirmeye Esas YGS Puanı) puanınız görebilirsiniz. YYGS puan türlerinden hangisi daha yüksek ise o puana göre tercih yapacaksınız.

Temp

Yeni Üye
Harikasınız, çok teşekkür ederim.

esracandamar

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
merhaba..ben yıldız teknık restorasyon bölümü öğrencisiyim bu sene okul bitiyor.ikinci üniversite olarak bu bölümü seçmek istiyorum fakat okul bittikten sonra ne işime yaracak bu konuda bılgı ıstıyorum.çünkü kafamda felsefe bölümüde var hiç yoktan onu yükselterek öğretmenlik yapabiliyormuşuz peki benim mesleğimle alakalı olan bu bölümle neler yapılabılır?

ikinci sorum benim gibi okulu bu sene biten öğrencilerin yada bu ılk dönem mezun olan ogrencılerın sınava gırmesı sartmı? 4 yıllık bölumlerde örneğin felsefeyi seçsek olsam sınava gırmeden ıkıncı unıversıte hakkım olarak okuyabılıyormusum ? lütfen cevap alırsam çok sevinirim ...

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara