Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri 2014 Taban Puanları

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Bölümleri 2014 Kontenjanları ve Taban Puanları

Açık Öğretim Fakültesi, uzaktan eğitim yöntemi ile öğrencilerine üniversite eğitimi veren bir eğitim kurumudur. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim fakültesi 4 lisans 15 önlisans bölümü ile eğitim vermektedir. Açık Öğretim sisteminde okuyup ve mezun olan öğrencilerin diplomalar örgün eğitimle aynıdır. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim bölümlerini tercih etmek için YGS yani Yükseköğretime Giriş Sınavından en az 140 ve üzeri almış olmak gerekmektedir. Yerleştirilmek için kontenjan sınırlaması içerisinde kalmak gereklidir.
Tercih yapılmak istenen 2 yıllık veya 4 yıllık bölüme girebilmek için elde edilmesi gereken en düşük puana Taban Puan adı verilmektedir. Atatürk Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi uzaktan eğitim yöntemi ile verilen programlar içerisinde yer alan 2 yıllık ön lisans ve 4 yıllık lisans bölümleri için taban puanları aşağıda yer almaktadır.

Bölümler hakkında detaylı bilgi almak için isminin üzerine tıklayın.

( TABLO 4 ) Lisans Bölümleri
Halkla ilişkiler ve Sosyal Hizmet bölümü 2013 te kontenjanlarını doldurmuş olup, İşletme ve Sosyoloji bölümleri 2013 yılında kontenjanlarını dolduramamışlardır. Tercih yapılırken dikkate almak gerekir.

( TABLO 3A ) Önlisans Bölümleri
Önlisans bölümlerinden Sağlık Kurumları İşletmeciliği haricinde diğer bölümlerin hiç biri 2013 yılında kontenjanlarını dolduramamıştır. Ayrıca bu yıl Adalet bölümü kontenjanı 1000 kişi azaltılmıştır. Tercihlerde göz önünde bulundurulmalıdır.

Ata-Aöf’de Kayıtlar Nasıl Yapılmaktadır?

Kayıt işlemleri; internet üzerinden online ön kayıt, harç ücretlerinin ödenmesi ve istenilen evrakların Atatrük Üniversitesi’ne posta yada kargoyla gönderilmesi ile yapılmaktadır.

Kayıt İçin Erzurum’a Gitmek mi Gerekiyor?

Ne kayıt nede sınav için Erzurum’a gitmenize gerek yoktur.

Ata-Aöf’de Eğitim Nasıl Yapılmaktadır?

Atatürk Üniversitesi ATA-AÖF Açık Öğretim Fakültesin de eğitim ve öğretim internet üzerinden ders videoları, sesli kitaplara, sınav soruları, deneme sınavları, çözümlü testler, online kitaplar vs şeklinde yapılmaktadır.

Ata-Aöf’de Sınavlar Nasıl Yapılmaktadır?

Ata-Aöf de sınavlar için Erzurum’a gitmeye gerek bulunmamaktadır. Ara sınavlar yani vizeler internet üzerinden online olarak, finaller ve bütünlemeler ise ise çeşitli illerdeki sınav merkezlerinde yüz yüze test usulü şeklinde yapılmaktadır.

Sınavsız İkinci üniversite

Ayrıca açıköğretim olarak eğitim veren lisans ( Sosyal Hizmet Lisans Bölümü Hariç ) ve önlisans bölümlerine sınavsız ikinci üniversite kapsamında öğrenci veya mezun herkes kayıt olabilir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara