AUZEF 2014-2015 Ders Muafiyeti İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
AUZEF 2014-2015 Ders Muafiyeti İşlemleri

İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Öğretim Fakültesi bölümlerine İkinci Üniversite ile kayıt olmak isteyen arkadaşlar daha önce okudukları üniversitelerden almış ve geçmiş oldukları , Türk Dili I-II, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi I-II, Beden Eğitimi I-II, Güzel Sanatlar I-II, Afet Kültürü, Şehir ve Kültür-İstanbul derslerinden muaf olabilmektedirler. Bunun dışında, her ne maksatla olursa olsun, muafiyet talepleri kabul edilmeyecektir.

İSUZEM bünyesindeki programlara ilişkin muafiyet talepleri, ilgili fakültelerin öğrenci işleri tarafından yürütülmektedir.

AUZEF MUAFİYET KURALLARI

1-) AUZEF Yönetim Kurulunun 14.08.2013 tarih ve 5/6 sayılı kararına dayalı olarak Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Beden Eğitimi, Güzel Sanatlar, Şehir ve Kültür- İstanbul, Afet Kültürü ortak zorunlu/seçmeli derslerini geçtiğini belgeleyen öğrenciler bu derslerden muaf olabileceklerdir.

2-) Bu dersleri geçmeyen veya geçtiğini belgeleyemeyen öğrenciler muaf sayılmayacaklardır. Belge olarak transkript (not döküm belgesi) bu derslerin tamamlandığına dair geçerli belge sayılabilecektir.

3-) Bir yükseköğretim programından mezun olup İKİNCİ ÜNİVERSİTE kapsamında AUZEF programlarına kayıt yaptıran öğrencilerin (İkinci üniversite başvurusu esnasında beyan edilen eğitim ve mezuniyet durumu dikkate alınacaktır) Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil derslerinin muafiyeti otomatik olarak gerçekleştirilecek olup öğrencilerin bu dersler için muafiyet başvurusu yapmasına gerek yoktur. Bu öğrenciler Beden Eğitimi, Güzel Sanatlar, Şehir ve Kültür - İstanbul, Afet Kültürü seçmeli ortak derslerinden ise bu dersleri geçtiklerini belgeledikleri taktirde muaf olabileceklerdir. Bunun için de muafiyet başvurusu yapılması gerekmektedir.

4-) Bu kararların uygulanması için AUZEF web sayfasından duyurular yapılacak ve öğrenciler SMS ile bilgilendirilecektir. Eğitim Öğretim Süreci ara sınavlar öncesinde muafiyet uygulamalarını tamamlayacaktır.

5-) Öğrenci başvuruları, elden teslim edilebilecek ya da kargo yoluyla Bozdoğan Kemeri Cad. No1 Vezneciler/ Fatih/ İSTANBUL adresine gönderilebilecektir. Öğrenciler, muafiyet durumunu öğrenci otomasyon sisteminden takip edebilecektir.

6-) Yabancı uyruklu öğrenciler, Yabancı Dil Yönetmeliği gereği Yabancı Dil I dersinden otomatik olarak muaf tutulacaklardır.

7-) Lisans veya önlisans eğitimini yurt dışında tamamlayan öğrenciler muafiyet başvurusu yapamayacaklardır.

:cool: Muafiyet itirazları belirlenecek olan tarihe kadar dilekçe ile Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi’ne yapılacaktır.

9-) Geçmişe yönelik muafiyet uygulanamayacağından fakültemize 2014-2015 eğitim öğretim yılında kayıt olan öğrencilerimiz muafiyet başvurusu yapabileceklerdir.

10-) Muafiyet evraklarını başvuru tarihi içerisinde eksiksiz olarak AUZEF’e ulaştıran öğrencilerin muafiyet talepleri, ilgili komisyon tarafından incelenerek, komisyonun kararına göre muafiyet uygulaması gerçekleştirilecektir.

11-) Muafiyet evraklarını başvuru tarihi içerisinde AUZEF’e ulaştırmayan öğrencilerin muafiyet talepleriyle ilgili işlem yapılmayacaktır.

MUAFİYET BAŞVURU YÖNTEMİ

AUZEF programlarında kayıtlı olan ve Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil, Beden Eğitimi, Güzel Sanatlar, Şehir ve Kültür- İstanbul, Afet Kültürü derslerinden muaf olmak isteyen öğrenciler, aşağıdaki evrakları XX.XX.2014 günü saat 17:00’a kadar Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesine ulaştırmalıdır. XX.XX.2014 Cuma gününden sonra gelen başvurular (kargo veya elden) hiçbir şekilde kabul edilmeyecektir. Muafiyet başvuru evrakları elden teslim edilebilir ya da kargo aracılığıyla Bozdoğan Kemeri Cad. No:1 Vezneciler/ Fatih/ İSTANBUL adresine gönderilebilir.

Not: Herhangi bir yükseköğretim programından mezun olup İKİNCİ ÜNİVERSİTE kapsamında AUZEF programlarına kayıt yaptıran öğrencilerin Türk Dili, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi, Yabancı Dil zorunlu ortak derslerinden muafiyetleri otomatik olarak gerçekleştirilecektir. Bu öğrenciler Beden Eğitimi, Güzel Sanatlar, Şehir ve Kültür-İstanbul, Afet Kültürü seçmeli ortak derslerinden ise bu dersleri geçtiklerini belgeledikleri taktirde muaf olabileceklerdir. Bunun için de muafiyet başvurusu yapılması gerekmektedir.

Muafiyet Başvuru Evrakları Şunlardır:
-Transkript belgesi (ıslak imzalı)
-Muafiyet başvuru formu (Islak İmzalı)

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye