yardımcı olur musunuz

arex

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
Selam arkadaşlar bu sene başladım kamu yönetimi bölümü nasıl çalışacagımı ne yapacagımı hangi ünitelerden sorumlu olacagımı bilmiyorum tavsiye verir misiniz arkadaşlar bölümden derslerden korkuyorum Angelll teşekkürler şimdiden... :) bir de bölüm hakkında biraz bilgi verir misiniz :utandım

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ara sınavlarda kitaplardaki ünitelerin yarısından Finallerde hepsinden sorumlusunuz...

Ders Çalışma Stratejisi;
Çok değerli arkadaşlarım için kendimin ders çalışma stratejisini açıklamaya çalışacağım, sizlerde bu şekilde yaparsanız inanın zorlanmayacağınızı düşünüyorum,
1. Açıköğretim Fakültesi kitapları bizlerin kaynak kitapları, Sınavlardan sadece ve sadece aöf kitaplarından soru çıkar,
2. Şuan ders çalışmaya biran önce başlamanızi şiddetle tavsiye ediyorum, Eylül’ün 15 inde başladığımızı düşünürsek hergün 1 ünite okuyup önemli olan yerleri yazarak öğrenmeyi seven arkadaşlarım yazarak çalışmalı, yazmayı sevmeyen arkadaşlarım çizerek çalışmalı, okumak önemli değil okuduğumuzu anlamalısınız.
3. Ara sınav da kitabımızın yarısından sorumluyuz, 10 ünite varsa 5 üniteden sorumluyuz, ara sınav notumuzun % 30 unu etkileyecek , dönem sonu sınavı %70 ini, ilerleyen günlerde bu durumu daha net anlatacağım.
4. Her gün bir ünite çalıştığımızı düşünürsek 5 günde ara sınav için sorumlu olduğumuz ilk 5 üniteyi bitirmiş oluyoruz. Üstten ders alan veya alttan dersi olan arkadaşlarım sizler günde 2 ünite bitirmeniz gerekecek.
5. Benim en önemli kırtasiye kaynağım fosforlu kalemlerim, önemli olduğunu düşündüğüm yerleri fosforlu kalemle çiziyorum.
6. Yukarıda belirttiğim gibi eylül 15’te başlarsak 45 gün sonra Ekim 25 itibari ile tüm derslerimizin konularını bitirmek zorundayız ki, tekrar yapmaya zamanımız olsun.
7. Tabi aöf kitaplarının sonlarında ki her ünitenin özetlerini de okumanız önemli, her ünitenin sonunda kendimizi sınayalım testleri var aöf sınavlarında muhakkak ki 1 kaç tane çıkar.
8. 1 ünite bitirip hemen ders çalışmayı bırakmıyoruz, o ünite ile ilgili muhakkak yardımcı kitap edinmenizi öneririm, o gün çalıştığımız aöf kitabının ünitesini, yardımcı kaynak kitabından da hem konu özetlerini hemde soruları muhakkak çözmeniz gerekecek. Çünkü aöf kitaplarında soru sayısı çok az, ama yardımcı kaynak kitaplarda soru sayıları ve tutturulma olasılığı çok ama çok yüksek.Şu yayını alın diyemem ama benim kullandığım kaynak kitabım var ve gerçekten çok memnunum.
9. Aöf nin çok güzel uygulamaları var, e-seminerlerle hocalar canlı olarak belirli günlerde canlı anlatım yapıyorlar veya o an izleyemezsek başka bir gün hangi üniteyi izlemek isterseniz o üniteyi açıp izleyebilirsiniz.Ben buradan çok faydalandım. e-Seminer
10. Aöf’nin bir başka güzel uygulaması e-öğrenme portalı var. Buradada konuların slayt gösterimleri var, zamanı olan arkadaşlarım burayıda incelemeli, Açıköğretim e-Öğrenme Portalı
11. Arkadaşlarım aöf’de ders çalışmaz iseniz kesinlikle geçemezsiniz, yukarıda ki uygulamaları kendinize bir ders çalışma tablosu oluşturabilirsiniz,
12. Yukarıda ki vermiş olduğum bilgiler ile Ekimin 25’ine kadar bitirdiğimizi düşünelim, ara sınava 40 günlük bir zamanımız kalacak. Bu 40 günü ben şu şekilde değerlendirdim.
a.) Fosforlu kalem ile çizmiş olduğum yerleri tekrar tekrar okudum, ama bu sefer günde 2 ünite bitirdim.
b.) Aöf e-seminer ve aöf e-öğrenme linklerini tekrar tekrar yüklemiş oldukları videoları tekrar tekrar izledim,
c.) Yardımcı kaynaklarda ki soruları önemli olduğunu düşündüğüm soruları yıldız işareti yaptım ki daha sonra tekrar bakmak için
d.) Katre arkadaşımız Kasım ayı ilk günlerinde çoğu bölümün özetlerini düzenleyip burdan atıcaz çok yararlı olacak, Onlara bakmanızı ve çıktılarını alabilirseniz çıktılarını alıp ders çalışmanızı tavsiye ederim
e.) Bol bol soru çözmenizi öneririm
f.) Yazarak çalışmayı seven arkadaşlarım muhakkak yazarak çalışın, o şekilde insan daha güzel anlayabiliyor.
g.) Ders çalışmayı seven arkadaşlarım, paylaşım yaparken hangi bölüm ve hangi dersin paylaşımını yaptığını yazarsa ve özenli, düzenli olmak şartıyla grupta paylaşabilir
Umarım sizlere yararlı olur. Bunları uygulayan kişi kesinlikle başarılı olacaktır.

arex

Yeni Üye
Bölüm:
Kamu Yönetimi
çok teşekkür ederim :) e-öğrenme portalına ilk girdigimde derslerin anlatım videosu açıldı şu anda giremiyorum ona oturum aç falan diyor üye oldum ama yinede giremiyorum nedense geçersiz üye adı ve şifre dedi onu nasıl halledebilirim bilginiz var mı acaba...?

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara