Askerlik Durumu hakkında

hcemoka

Yeni Üye
Bölüm:
İktisat
Arkadaşlar merhaba, hepinize iyi forumlar. Kısa bir sorum olacaktı sizlere.

1992 doğumluyum. Liseyi 2010 yılında bitirdim, o zamanlar çevremden aldığım otomatik tecil hakkı bilgilerine dayanarak tecilimi 2012 Eylül ayına kadar yaptırmamıştım. 2012 Eylül ayında evime gelen bir belgeye dayanarak askerliğimi 2015 yılının ilk iş gününe kadar tecil ettirdim.

Yani şu gün itibariyle askerlik ile aramda bir ilişki yok. Tecilliyim.

Bu senede ünversite kayıt dönemlerinde, açıköğretim olarak Anadolu Üniversitesi Çalışma Ekonomisi bölümünü kazandım ve kaydımı yaptırdım. Kayıt yaptırdığımda da bütün belgelerimi eksiksiz verdim. Askerlikle ilişiksiz olduğuma dair belge de dahil. Tecil işlemimi yapmakta geç kaldığım yukarıdaki zamanlardan belli, sanırım yoklama kaçağı oluyorum.

Sorum şu;
- Tecilli olduğum zamanlar içinde üniversite öğrencisi olduğum için askerlik durumum otomatik tecil edilmiş olur mu ?
- Yoksa önümde bir sorun var mıdır tecilimi geç yaptığım için ?
- Üniversitem bitene kadar askerliğim tecilli midir ?

Askerlik şubesinden tecil sürem içinde öğrenci oldursam bu sürenin uzayacağını ve öğrenciliğime ait belgeleri kendilerine ulaştırmam gerektiği söylenmişti.

Sizce durumum nedir ? Kendime bir gelecek kurmaya çalışıyorum. Bu süre zarfında askerlik sürprizinin çok tatsız olacağını düşünüyorum.

Yorumlarınızı bekliyorum, teşekkürler iyi forumlar.

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
29 yaşına kadar, öğrenci olduğunuz müddetçe askerliğinizi tecil ettirebilirsiniz.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara