Aöf Lisans Okurken Önlisans Diploması Nasıl Alınır ?

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Aöf Lisans Okurken Önlisans Diploması Nasıl Alınır ?

Açıköğretim, İktisat, İşletme Fakültelerinin lisans programlarında öğrenim görmekte iken ilk dört yarıyılın tüm derslerinin tamamından başarılı olup kayıt sildirerek önlisans diploması almak istemeniz halinde ilgili fakülteye ait önlisans diploması düzenlenmektedir

Lisans programı öğrencilerinden, ilk dört yarıyılından en az 120 AKTS kredilik ders alarak, başarılı olan, FF, YZ ve DZ notu olmayan, Genel Not Ortalaması en az 2,00 olan ve diğer yükümlülüklerini yerine getirenler,
programdan kaydını sildirmek koşuluyla önlisans diploması alabilirler.

Önlisans diploması almak için sınav sonuçları açıklandığı tarihten itibaren AÖF bürosuna, kaydınızın silinerek önlisans diploması düzenlenmesi isteğini açıkça belirten dilekçeniz ve öğrenci kimlik/tanıtım kartınız ile bizzat başvurmanız gerekmektedir.

Başvurduktan 10 gün sonra bağlı olduğunuz AÖF bürosundan bizzat veya yasal vekiliniz aracılığı ile imza karşılığında önlisans diplomanızı alabilirsiniz

Önlisans diploma tarihi öğrencinin ilk dört yarıyılın tamamından başarılı olduğu sınavları takip eden ilk resmi iş günü olarak verilmekte. Diplomanın arka yüzünde ise “Kayıt Silme Tarihi” ve “Diploma Düzenleme Tarihi” bilgileri yer almaktadır.

Önlisans diploması aldıktan sonra, tekrar devam etmek isteyenler Lisans Tamamlama ile 3.sınıftan tekrar başlayabilmekteydi fakat bu Lisans Tamamlama uygulaması 2015-2016 yılında son kez uygulandı, ve kaldırıldı. Lisans Tamamlama 2016-2017 yılından itibaren uygulanmayacak

Lisans bölümünden 2 yıllık önlisans diploması almam halinde diplomamda okuduğum bölümün adı olarak ne yazacak?

Aöf Açıköğretim fakültesi lisans programlarında öğrenim görmekte iken ilk dört yarıyılın tüm derslerinin tamamını başarılı bir şekilde geçip kayıt sildirerek önlisans diploması almak istemeniz halinde ilgili fakülteye ait önlisans diploması düzenlenmektedir.

Önemli
Açık öğretim dahil olmak üzere öğretim süresi dört ve daha fazla yıl olan programlardan ön lisans diploması alan veya alacak olanlar DGS’ye başvuramazlar.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara