Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programları 2014-2015 Öğretim Yılı Laboratuvar Dersleri Kayıt Duyurusu

tremendous

Forum Yöneticisi
Bölüm:
MEZUN
Açıköğretim Fakültesi Uzaktan Eğitim Önlisans Programları 2014-2015 Öğretim Yılı Laboratuvar Dersleri Kayıt Duyurusu

LABORATUVAR DERSLERİNE KAYIT İŞLEMLERİ 04-08 MAYIS 2015 TARİHLERİ ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLECEKTİR. KAYIT TARİHLERİ KESİNLİKLE UZATILMAYACAKTIR. BU TARİHLER ARASINDA LABORATUVAR DERSLERİNE KAYIT YAPTIRMAYAN ÖĞRENCİLER SONRADAN KAYIT İŞLEMİ İÇİN HERHANGİ BİR HAK İDDİA EDEMEZ, MAZERET İLERİ SÜREMEZ VE 2014- 2015 ÖĞRETİM YILINDA LABORATUVAR DERSLERİNE KAYIT HAKKINI KAYBEDERLER.
Açıköğretim Fakültesi “Eczane Hizmetleri”, “Kimya Teknolojisi”, “Gıda Kalite Kontrolü ve Analizi”, “Tıbbi Laboratuvar Teknikleri” ve “Tıbbi ve Aromatik Bitkiler” önlisans programlarındaki öğrenciler, laboratuvar derslerine kayıt işlemini 4 - 8 Mayıs 2015 tarihleri arasında http://ogrenci.anadolu.edu.tr/http://ogrenci.anadolu.edu.tr adresinden T.C. Kimlik No ve Şifreleriyle giriş yaparak “Laboratuvar Derslerine Kayıt” linkinden gerçekleştireceklerdir. Laboratuvar derslerine ilişkin genel bilgiler aşağıda verilmiştir:
  1. Açıköğretim Fakültesi ilgili önlisans programlarındaki laboratuvar dersleri zorunludur. Bu dersleri almayan ya da alıp başarısız olan öğrenciler mezun olamazlar.
  2. Laboratuvar derslerine %70 devam zorunluluğu vardır.
  3. Önceki öğretim yıllarında laboratuvar derslerine katılarak YZ (Yetersiz) notu alan öğrencilerden, laboratuvar uygulama notu 50 ve üzeri olanlar ikinci kez bu dersi tekrar aldıklarında laboratuvar uygulamalarına katılmadan sadece ara ve dönem sonu sınavlarına katılacaklardır.
  4. Öğrencilerin yanlarında bulundurması gereken eşya ve gereçleri kendileri temin etmeleri gerekmektedir.
  5. KONAKLAMA ÖĞRENCİYE AİTTİR. Öğrenciler özel yurt, devlet yurdu, apart, otel vb. yerlerde konaklayabilirler. Üniversite tarafından konaklamaya ilişkin herhangi bir organizasyon yapılmamakla birlikte her yaz dönemi için Kredi ve Yurtlar Bölge Müdürlüğüne söz konusu programlar hakkında bilgi verilmektedir. Kurumun uygun görmesi durumunda, programa kayıt olan öğrencilerin bir listesi yurtlarla paylaşılmaktadır. Öğrenciler bu durumda yurt seçeneğinden de yararlanabilecektir.
  6. Öğrenciler, Anadolu Üniversitesi Yunus Emre Kampüsü içerisinde bulunan Öğrenci Yemekhanesinden (Cumartesi günü hariç) öğrenci ücreti karşılığında öğle yemeği yiyebileceklerdir.
  7. Aşağıda belirtilen programların laboratuvar derslerine koşulları taşıyan öğrenciler kayıt yaptırabilirler.
    1. Eczane Hizmetleri Önlisans Programının “ECH205U Pratik İlaç Bilgisi ile ECH206U İlaç Şekilleri” derslerini almış olan öğrenciler bu derslerden başarılı olup olmadığına bakılmaksızın “ECH210U Pratik İlaç Bilgisi ve İlaç Şekilleri Laboratuvarı” dersine kayıt yaptırabilirler.
    2. Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Önlisans Programının “BİY103U Genel Mikrobiyoloji I, BİY104U Genel Mikrobiyoloji II, KİM103U Genel Biyokimya I, KİM104U Genel Biyokimya II, BİY111U Histoloji, TLT207U Tıbbi Parazitoloji I, TLT208U Tıbbi Parazitoloji II” derslerinin tamamını almış olan öğrenciler bu derslerden başarılı olup olmadığına bakılmaksızın “TLT210U Tıbbi Laboratuvar Uygulamaları” dersine kayıt yaptırabilirler.
2014-2015 ÖĞRETİM YILI LABORATUVAR DERSLERİ BAŞLAMA, BİTİŞ VE SINAV TARİHLERİ
ekteki dosyadan erişebilirsiniz.

Laboratuvar Derslerine Kayıt

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye