Açıköğretim ile Örgün Eğitim Diplomaları Arasında Fark Var mı?

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Açıköğretim ile Örgün Eğitim Diplomaları Arasında Fark Var mı?

Anadolu veya Atatürk veya İstanbul üniversiteleri açıköğretim bölümleri öğrencileri mezunlarının diplomaları ile örgün bölümlerden mezun olan öğrencilerin diplomaları arasında bir fark yoktur. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İşletme ve İktisat fakülteleri bölümleri ile, Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi bölümleri ile, İstanbul Üniversitesi ise Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi bölümleri ile eğitim vermektedir. Açıköğretim fakültelerinin bölümlerinin diplomalarında " Açıköğretim " ibaresi geçmektedir. İşletme ve İktisat fakültelerinde ise açıköğretim yazmamaktadır.

Fakültemiz öğrencileri ile eş değer öğretim yapan örgün öğretim öğrencileri arasında haklar bakımından fark bulunmadığı gibi, her iki yoldan mezun olanlar eşit hak ve yetkilere sahiptirler. Bu durum her vesile ile kamuoyuna duyurulmaktadır. Nitekim; Yükseköğretim Kurulunun başvurusu üzerine Başbakanlıkça tüm Kamu Kurum ve Kuruluşlarına gönderilen 03.03.1987 tarih ve 1987/5 sayılı Genelge ile Açıköğretim Fakültesi mezunlarının Kamu Kurum ve Kuruluşlarında açılmış ve açılacak olan imtihanlarda İktisat, İşletme, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun olanlarla eş değer tutularak imtihanlara kabul edilmeleri gerektiği duyurulmuştur.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara