Ata Aöf 2015-2016 ÖSYS Yeni Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
Ata Aöf 2015-2016 ÖSYS Yeni Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

ÖSYM 2015 YGS ve tercih işlemleri sonucuna göre Atatürk Üniversitesi Ata-Aöf kayıt tarihleri yani Açıköğretim Fakültesi bölümlerine yerleşen öğrenciler için 2015-2016 eğitim yılı kayıt tarihleri ve işlemleri açıklandı. Yapılan duyuruda ÖSYS yeni kayıt, DGS ile gelenlerin kayıtları, sınavsız geçiş kayıtları, USTS kayıtları, ikinci üniversite kayıtları için başlangıç ve bitiş tarihleri belli oldu.Yapılan açıklamaya göre aöf kayıt tarihleri aşağıya eklenmiştir.

ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre Kayıtlar;
(ÖSS – YGS) 03.08.2014 – 16.08.2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Atatürk üniversitesine Temmuz ayında yapılan ÖSYM ilk yerleştirme sonuçlarına göre kayıt işlemleri; 03.08.2014 – 16.08.2014 tarihleri arasında yapılacaktır.

Kayıtlar üç aşamalı olarak yapılacaktır.

İlk Aşamada; YGS Sonucu ile yerleşen öğrenciler kayıt işlemlerini
İnternette
  • E-devlet üzerinden; 3-8 Ağustos tarihleri arasında kayıt işlemlerini yapın.
VEYA

İkinci Aşama İse;
Vakıfbank veya Halkbank Şubelerinden/Bankamatik/İnternet bankacılığı ile harç ücretlerini T.C. kimlik numaralarını belirterek yatırmaları gerekmektedir.

TC. kimlik numarası ile yapılmayan ödemeler üniversite tarafından işleme alınmayacaktır.

Ödemeler üniversitenin ilan ettiği kayıt tarihleri içinde yapılmalıdır..

Ödemeyi yaptıktan sonra E-Devlet'ten kaydını yaptıranlar E-Devlet üzerinden kayıt evrakının çıktısınız alınız. OBS üzerinden kayıt olanlar TC Kimlik Numarası ve doğum tarihinizle tekrar sisteme girip iletişim bilgilerini güncelleyip, kayıt evrakının çıktısını alacaksınız.

Üçüncü Aşama İse;

• E-Devlet üzerinden kayıt olanlar; e-Devlet üzerindenAlacağınız kayıt belgesini veherhangi bir yükseköğretimkurumundan mezun durumundaiseniz onaylı transkript belgenizigönderiniz.
  • OBS Üzerinden kayıt olanlar, Kayıt için istenen belgelerin hazırlanarak belirtilen kayıt tarihleri içinde üniversiteye gönderiniz.

Kayıt Evrakı Gönderim Adresi;
Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi Dekanlığı 25240 Yakutiye/ERZURUM adresine kargo veya posta yolu ile göndermeniz gerekmektedir. Evrakları kayıt tarihleri içinde kargo veya postaya teslim ediniz. Gönderilerde evrakları kargoya/postaya verdiğiniz tarih dikkate alınacaktır.

Ata Aöf Kayıt Evrakları Nelerdir. ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Ata Aöf Harç ücretleri ne Kadardır. ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Ata Aöf Sınavları Nerede ve Nasıl Yapılmaktadır. ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN

Teknik nedenlerden dolayı yukarıda yer alan tarihlerde, Açıköğretim Fakültesi Yönetim Kurul kararı ile değişiklik yapılabilir.

elifcakar

Yeni Üye
Bölüm:
Listede Yok
E devlet kaydı zorunlumu

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar