İstanbul üniversitesi AUZEF 2015-2016 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

AOFDESTEK

ADMİN
Yönetici
Admin
Bölüm:
İşletme
İstanbul üniversitesi AUZEF 2015-2016 Kayıt Tarihleri ve İşlemleri

Dünyanın en köklü üniversitelerinden biri olarak kabul edilen İstanbul Üniversitesi bünyesinde yer alan, Açık Öğretim ve Uzaktan Eğitim Fakültesi (AUZEF) programlarına ÖSYM ile yerleşen adayların kayıtları 03 Ağustos 2015 tarihinde başlayacak olup, 7 Ağustos 2015 tarihinde son bulacaktır.

AUZEF zengin bir içerikle, teknolojik imkanları daha fazla kullanarak, klasik ve bilinen açık öğretim eğitim sınırlarını değiştirmektedir. İstanbul Üniversitesi bünyesinde yer alan Açık Öğretim Fakültesi Programları içerisinde; 6 lisans ( Coğrafya, Felsefe, İktisat, Tarih, Sosyoloji, İşletme ) ve 7 önlisans ( Sosyal Hizmetler, Tıbbi Dökümantasyon ve Sekreterlik, Sağlık Kurumları İşletmeciliği, Havacılıkta Yer Hizmetleri Yönetimi, Kültürel Miras ve Turizm, Hukuk Büro Yönetimi ve Sekreterliği, Perakende Mağaza Yönetimi ) bölümleri yer almaktadır.

Kayıt işlemleri internet üzerinden BURADAN ön kayıt ile bilgilerinizin girilmesi, öğrenim bedelinin bankaya ödenmesi ve evrakların kargo veya posta yolu ile ( Kayıt Tarihleri İçinde Kargoya Verecek Şekilde ) gönderilmesi ile tamamlanmaktadır. Kayıt Kılavuzuna ulaşmak ve nasıl ön kayıt olacağınızı öğrenmek için BURAYA TIKLAYIN.

2015 ÖSYM Yerleştirme Sonuçlarına Göre ;

Kayıt İşlemleri 03 Ağustos – 07 Ağustos tarihleri arasından BURADAN yapılacak. ( İnternetten Kayıt Kılavuzu için TIKLAYINIZ ) Harç ücreti ödeme, Ders seçimi ve danışma onayı da bu tarihler içinde yapılacaktır.

2. Üniversite Kapsamında Kayıtlar;

İnternet üzerinden Ön Kayıt, harç ücretlerinin ödenmesi ve evrakların teslimi ile kesin kayıt 01.08.2015 – 15.08.2015 tarihleri içinde yapılacaktır.

Harç ücretlerinin 15 Eylül’e kadar kayıt evraklarını kargo ile göndermeden önce Halkbankasına ödenmiş olması gerekmektedir. Açık Öğretim Fakültesi programlarına kayıt yaptırılırken yatırılması zorunlu olan materyal ücreti 325tl dir.
İnternetten kayıt yaptıran öğrencinin, aşağıda belirtilen kayıt evraklarını KARGO yoluyla 01-15 Eylül arasında göndermesi veya İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesine teslim etmesi gerekmektedir.
Kayıt İçin istenen belgeler:

1) Lise Diplomasının “Aslı gibidir.” onaylı fotokopisi.
(Başarı belgesi mezuniyet belgesi yerine kullanılamaz. “Aslı gibidir.” onayı MEB okul müdürlüklerinde yapılabilmektedir. Noter onaylı olması zorunlu değildir. )
2) Nüfus Cüzdanının önlü-arkalı fotokopisi
(T.C. Kimlik Numarası beyanı için)
3) Erkek öğrenciler için Askerlik Durum Belgesi
(1994,1995, 1996, 1997….. ve sonrası doğumlu öğrencilerinden askerlik durum belgesi istenmeyecektir.)
4) 1 adet vesikalık fotoğraf ( ikinci Üniversite için 4 fotoğraf istenmektedir. )
(Fotoğraflar son 6 ay içinde, önden, öğrenciyi kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş olmalıdır. Fotoğraflarınızın arkasına adınızı-soyadınızı ve TC kimlik numaranızı yazmayı unutmayınız)
5) Öğrenci katkı payı/öğrenim ücretinin ödendiğine dair banka dekontu veya ATM çıktısı
(Ödemeler Öğrenci Otomasyon Sisteminden Referans Numarası alınarak Halk Bankasına yapılmaktadır.)

Gönderim Adresi :İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Bozdoğan Kemeri Cad.No:1 Vezneciler/Fatih /İSTANBUL.
( MNG Kargo İÜ AUZEF öğrencilerine indirim uygulamaktadır. )

NOT: Kargo ile gönderilecek evraklarda son gönderim tarihi 07 Ağustos 2015 Cuma günüdür. (Evrakları belirtilen tarihler aralığında kargo ile gönderen öğrencilerin işlemlerinde kargo gönderim tarihi dikkate alınacaktır.)

Bu işlemleri gerçekleştiren öğrencilerimizin kesin kayıtları tamamlandığında kesin kayıt bilgisi SMS olarak cep telefonlarına gönderilecektir.

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.

REKLAMLAR

Forum istatistikleri

Konular
17,414
Kullanıcılar
90,716
Son üye
Abdullah Kara